Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Piast – Wisła Kraków

14.5.2021,
Autor zapowiedzi:
pic

OSTATNI KROK. Piast mimo porażki w ostatnim swoim spotkaniu z Rakowem (0:1) nadal przewodzi grupie drużyn walczących o czwarte miejsce, co daje grę w europejskich pucharach właśnie dzięki ekipie z Częstochowy, która wygrała Puchar Polski. Z kolei Wisła mimo różnych problemów wywalczyła utrzymanie, chociaż obecna sytuacja w klubie daleka jest od ideałów, ale o tym poniżej.

Piast – gdyby nie fatalny początek sezonu, kiedy to po ośmiu seriach spotkań zamykali ligową tabelę z dorobkiem zaledwie dwóch punktów to dzisiaj z dużą dozą prawdopodobieństwa można by stwierdzić, że walczyliby o medal. Jednak w późniejszym okresie Waldemar Fornalik udowodnił, że jest fachowcem przez duże F. Były selekcjoner po ostatniej porażce z Rakowem powiedział: Przed nami ostatni mecz, który zadecyduje o tym czy Piast będzie grał w europejskich pucharach. Sprawa jest otwarta i wszystko w dalszym ciągu jest zależne tylko od nas. Powiedziałem zawodnikom, że jeżeli gralibyśmy tak jak dziś od początku sezonu, to mielibyśmy zapewniony udział w pucharach już wcześniej. Biorąc pod uwagę początek, w którym pogubiliśmy trochę punktów i tak jesteśmy obecnie w bardzo dobrej sytuacji.


Wisła Kraków – w klubie z Krakowa z każdym dniem wrze coraz bardziej. Mocno zaogniona jest sytuacja z trenerem Peterem Hyballą, który co bardzo możliwe w niedzielę poprowadzi Wisłę po raz ostatni. Początek swojej pracy w Krakowie miał bardzo udany, ale im bardziej w sezon tym gorzej. Szkoleniowiec ten odsunął od składu Jeana Carlosa Silvę i gracz ten dość jednoznacznie ocenił swojego trenera, co tylko potwierdza bardzo słabą atmosferę w tym klubie. Idealnym podsumowaniem tego będzie wypowiedź Rafała Boguskiego: Moim zdaniem Carlos powiedział prawdę. Wszyscy wiedzą, że trener Hyballa chciał się pozbyć trenera Kmiecika ze sztabu, nie jest to żadną tajemnicą. A co do Carlosa, jego dyspozycji na treningach, to mogę powiedzieć, że na ten moment to jeden z najlepszych zawodników w zespole. Ma zatem prawo mieć takie poczucie, że o tym, że nie gra, decydują względy osobiste.


Prognoza: Wisła jest mocno rozbita, ale co najważniejsze dla ich kibiców utrzymana w Ekstraklasie. „Biała Gwiazda” nie wygrała siedmiu kolejnych spotkań, ponosząc w tym czasie pięć porażek. Z kolei Piast ma nadal wielkie ambicje i w ostatnich tygodniach bardzo solidnie prezentuje się u siebie, gdzie wygrał 4 z 5 spotkań, tracąc w nich zaledwie dwa gole. Ogólnie w 9 z 10 poprzednich starć Piasta u siebie padało poniżej 2,5 gola. Piast wygrał trzy ostatnie mecze z Wisła i spodziewam się, że i tym razem będzie podobnie. Proponowane typy na to spotkanie: zwycięstwo Piast i poniżej 3,5 gola (kurs 2,1).


Brak wyników wyszukiwania.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów