Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Pogoń – Osijek

22.07.2021 21:00,
Autor zapowiedzi:

Zapowiedzi

4.8.2021

pic

POWRÓT NENADA BJELICY. Szkoleniowiec ten przez dwa sezonu prowadził Lecha Poznań (od 2016 do 2018 roku), z którym w każdym z tych wspominanych sezonów sięgał po brązowy medal. Następnie przejął Dynamo Zagrzeb pewnie wygrywając ligę przez dwa kolejne sezony. Następny przystankiem na jego trenerskiej drodze był Osijek, czyli miejsce w którym się urodził oraz gdzie rozpoczynał piłkarską karierę. Jak spisze się Pogoń na tle tego rywala?

Pogoń – trzecie miejsce wywalczone w poprzednim sezonie ligowym spowodowało, że Pogoń zapewniła sobie start w europejskich pucharach po raz pierwszy od szesnastu lat, kiedy to grali w nieistniejącym już Pucharze Intertoto. Kosta Runjaic zdaje sobie sprawę z jakości najbliższego rywala: Wylosowaliśmy trudnego rywala. Nenad przejął drużynę na początku poprzedniego sezonu. Zdobył wicemistrzostwo i zrobił to pewnie. Byli w walce o tytuł mistrzowski, ale nie udało im się to jeszcze. Mają najlepszego strzelca ligi, mają najlepszą defensywę w lidze. Grali jeszcze częściej „na zero” niż my, pobili klubowy rekord liczby zwycięstw w sezonie. To wskazuje, że nie będzie to łatwy mecz dla nas. Są stabilni, ich gra jest poukładana. Igor Łasicki jest kontuzjowany, a za kartki będzie pauzował Michał Kucharczyk.


Osijek – drugie miejsce w ostatnim sezonie to najlepszy wynik tego klubu w całej historii ich startów w chorwackiej lidze. Widać, że Nenad Bjelica to szkoleniowiec, który potrafi stworzyć drużynę z prawdziwego zdarzenia. W tym bardzo dobrym sezonie Osijek stracił tylko 25 bramek w 36 meczach! Przed starciem w Szczecinie szkoleniowiec ten stwierdził: Zasada bramek wyjazdowych została zlikwidowana, więc to trochę straciło na znaczeniu. Pragniemy dać z siebie wszystko i osiągnąć jak najlepszy wynik. Jestem przekonany, że w czwartek po 90 minutach nie będziemy jeszcze wiedzieli kto awansował.


Prognoza: obaj najbliżsi rywale w poprzednim sezonie mieli przede wszystkim jedną wspólną cechę, a mianowicie kapitalnie funkcjonującą defensywę. Pogoń w 30 meczach straciła 23 gole, a Osijek 25 bramek w 36 meczach. Szkoleniowiec Pogoni w krótko podsumował jak może wyglądać to zbliżające się spotkanie: My jesteśmy zmotywowani i przygotowani. Nasz skład pozostał stabilny. Chcemy zagrać dobry mecz. Dobra gra w defensywie wyróżniała nas w poprzednim sezonie. Osijek także nie będzie chciał stracić gola. To na pewno będzie ważne w tym spotkaniu. Dokładnie też takiego defensywnego spotkania się spodziewam z obu stron i ewentualnie bardziej otwartej rywalizacji w rewanżu. Proponowane typy na to spotkanie: poniżej 2,5 gola (kurs 1,77)/ gol w obu połowach – NIE (kurs 1,92).


Brak wyników wyszukiwania.

Brak wyników wyszukiwania.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów