Czas
Kursy
1.01
1000

Portugalia-Ghana

24.11.2022 17:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

REKORDZISTA RONALDO? Christiano Ronaldo przeżywa trudny okres swojej kariery, właśnie ogłoszono, że Manchester United zerwał kontrakt z Portugalczykiem ze skutkiem natychmiastowym. Nie zmienia to faktu, że CR7 jest legendą futbolu. W czwartek może zostać pierwszym piłkarzem w historii, który zdobędzie gola na piątym Mundialu z rzędu. Obecnie jest jednym z czterech napastników, którzy zdobywali gole na czterech Mistrzostwach Świata, obok takich sław jak Pele, Uwe Seeler i Miroslav Klose. Jak powiedział Bruno Fernandes, grać u boku Christiano Ronaldo w Manchester United to było spełnienie marzeń, ale przecież nic nie może wiecznie trwać. Fernandes podkreśla, że sytuacja Ronaldo nie wpływa na stopień koncentracji reprezentantów Portugalii przed spotkaniem z Ghaną. Teraz liczy się tylko reprezentacja i występy na Mundialu.

Portugalia  – wszyscy piłkarze są gotowi do gry. Lekko przeziębiony jest Ronaldo, ale wierzy, że zagra w pierwszym meczu przeciwko Ghanie.

Ghana  – wszyscy piłkarze są gotowi do gry. W meczu towarzyskim przeciwko Szwajcarii pokazali się głównie gracze rezerwowi.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

Te reprezentacje zmierzyły się tylko raz podczas Mistrzostw Świata, miało to miejsce w roku 2014, Portugalia wygrała 2:1, a zwycięskiego gola zdobył Christiano Ronaldo.

Portugalia wygrała tylko 3 z 14 ostatnich meczów na Mundialu, wszystkie w fazie grupowej (3-6-5).

Portugalia nie wygrała żadnego z trzech ostatnich spotkań na inaugurację Mistrzostw Świata (0-2-1).

Ghana po raz czwarty zagra na Mundialu. Wszystkie występy miały miejsce w XXI wieku, w dwóch z trzech przypadków wychodziła z grupy.

Ghana to ćwierćfinalista Mistrzostw Świata w roku 2010. Z reprezentacji afrykańskich ten etap rozgrywek osiągnęły tylko Kamerun (1990) i Senegal (2002).

Ghana zdobywała bramki w każdym z pięciu ostatnich meczów na Mundialu. Może zostać szóstym krajem z Afryki, który strzeli gola w sześciu kolejnych spotkaniach, po RPA (6) i Nigerii (8).

 

Prognoza: Ghana to najniżej notowana w rankingu FIFA reprezentacja na Mundialu w Katarze (61 pozycja), ale nie oznacza to, że jest najsłabsza i trudno przypuszczać, aby dostała takie lanie, jak Kostaryka z Hiszpanią, czy też Iran z Anglią. W tej drużynie jest kilku klasowych graczy, że wymienimy tutaj Tariqa Lampteya, Mohammeda Salisu, Inaki Williamsa, czy też Mohammeda Kudusa. Jednak wątpliwe, aby ci gracze byli w stanie urwać punkty Portugalii. Portugalia lubi szybko otwierać wyniki spotkań, w każdym z 10-ciu ostatnich wygranych meczów obejmowała prowadzenie już do przerwy. Proponowane typy: Portugalia i powyżej 1,5 gola – kurs 1,73/połowa/spotkanie 1/1 – kurs 2,08. 

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów