1000

Real – Sociedad

29.01.2023 21:00,
Autor zapowiedzi:

CZY WEJDĄ DO CZOŁÓWKI? Baskowie w tym sezonie próbują wskoczyć do czołowej dwójki i rozdzielić Barcelonę i Real. Przed tą serią spotkań tracą trzy „oczka” do drugiego Realu i jeśli tak naprawdę chcą w tym sezonie wskoczyć do czołowej dwójki takie spotkania muszą próbować rozstrzygnąć na swoją korzyść. Jednak będzie to niezwykle trudne, gdyż Real przegrał tylko jeden z ostatnich 15 meczów LaLiga u siebie z Baskami (12 wygranych i 2 remisy), przegrywając 0:2 w styczniu 2019 roku. Dodatkowo „Królewscy” przegrali tylko jeden z ostatnich 36 meczów u siebie w La Liga (25 wygranych i 10 remisów), przegrywając 0:4 na Santiago Bernabeu w marcu 2022 roku z Barceloną.

Real - Carlo Ancelotti zdaje sobie sprawę, że potyczka z Baskami będzie trudnym wyzwaniem. Dodatkowo Barcelona wygrała swoje ostatnie spotkanie, więc wobec braku wygranej w tym niedzielnym meczu strata do zespołu z Katalonii może niebezpiecznie wzrosnąć (obecnie 6 punktów): To drużyna, która spisuje się dobrze, ma świetną passę i ma swoją tożsamość. Jeśli chodzi o nas, mam nadzieję, że poprawimy się w pierwszej połowie, bo tam faktycznie można sporo poprawić, szczególnie, jeśli spojrzymy na ostatni mecz z Atletico. Real Sociedad to drużyna bardzo kompletna i w aspektach defensywnych, i w aspektach ofensywnych. Ferland Mendy, Lucas Vazquez, Dani Carvajal, David Alaba i Aurélien Tchouameni leczą kontuzje.

Sociedad - jeśli istnieje jakiś sposób na zwycięstwo, to polega on na odwadze, agresji i zwartej obronie od pierwszej do ostatniej minuty. Trzeba utrzymać najwyższy poziom koncentracji, co jednak jest trudne z racji na poziom przeciwnika. To, co podoba mi się w Realu Madryt, to ten naturalny gen konkurencyjności. Oni nigdy się nie poddają i często odwracają niekorzystną sytuację. Dzięki temu prawie zawsze wygrywają. To czyni ich wyjątkowymi – stwierdził szkoleniowiec Basków. Sociedad wygrał 7 z 8 poprzednich potyczek we wszystkich rozgrywkach tracąc w tym czasie tylko dwa gole.

Prognoza: w ostatnich ośmiu meczach Realu u siebie we wszystkich rozgrywkach obie drużyny strzelały gole. Ekipa z Madrytu jest niepokonana na własnym stadionie w tym sezonie ligowym, wygrywając pięć z siedmiu spotkań. Również w 8 z 11 poprzednich bezpośrednich starć pomiędzy tymi zespołami zanotowano trafienia z obu stron. Sociedad imponuje grą defensywą, ale w ofensywie również radzą sobie bardzo dobrze strzelając przynajmniej jednego gola w 8 z 9 potyczek wyjazdowych w tym sezonie ligowym. Proponowane typy: gol w obu połowach - TAK (kurs 1,76).