Czas
Kursy
1.01
1000

Roma – Cagliari

16.01.2022 18:00,
Autor zapowiedzi:
pic

KIEPSKI POCZĄTEK nowego roku mają podopieczni Jose Mourinho. Roma przegrała najpierw w Mediolanie z Milanem (1:3), a następnie u siebie z Juventusem (3:4). Po tym drugim spotkaniu portugalski szkoleniowiec w swoim dramatycznym stylu stwierdził: Gdy pozwoliliśmy rywalom na zdobycie kontaktowej bramki, wkradł się strach. To problem natury psychologicznej. I nie jest to mój problem, tylko moich zawodników. Gdy jesteś w dupie, znajdujesz w sobie charakter, żeby się podnieść. W naszej szatni są osoby, które są trochę za miłe, za słabe. Już im powiedziałem, gdyby mecz się skończył po siedemdziesięciu minutach, zaliczyliby fenomenalny występ. Niestety tak się nie stało. Z pewnością nie są to słowa, które mogą podbudować i podnieść morale w szatni, ale kto śledzi karierę tego trenera zdaje sobie sprawę, że to jest normalny kolejny etap jego pracy w kolejnym klubie. Pocieszeniem dla kibiców zespołu ze stolicy Włoch jest fakt, że Cagliari wygrało tylko jedno z piętnastu poprzednich bezpośrednich konfrontacji z Romą w lidze. Czy i tym razem będzie podobnie?

Roma – w ostatnich dniach do zespołu dołączył z Porto na zasadzie wypożyczenia, Sergio Oliveira, który ma za zadaniem znacząco wzmocnić linię pomocy. Z pewnością jest to ciekawe ruch, gdyż gracz ten pokazał, że ma wielki potencjał. Po przybyciu do Rzymu stwierdził: Jose Mourinho jest przyzwyczajony do wygrywania i pracy z bardzo dobrymi piłkarzami, a Roma ma ich wielu. Lubię wyzwania, jestem wdzięczny Porto za pomoc w osiągnięciu tych poziomów. Byłem zaskoczony jakością zawodników Romów. Zaplecze szkoleniowe jest doskonałe. Zostałem dobrze przyjęty i dziękuję wszystkim. Bryan Cristante i Ibanez są zawieszeni za kartki, a uraz leczy Leonardo Spinazzola. Natomiast w Pucharze Narodów Afryki udział biorą: Amadou Diawara i Ebrima Darboe


Cagliari – dwa kolejne zwycięstwa sprawiły, że zespół z Sardynii delikatnie odbił się od dna, dlatego też traci już tylko jeden punkt do bezpiecznego miejsca. W ostatnich dniach z klubem pożegnał się Diego Godin, który rozwiązał kontrakt i przeniósł się do Atletico Mineiro. Cagliari w delegacjach wygrało tylko 1 z 10 spotkań w tym sezonie (ostatnie z Sampdorią 2:1). Luca Ceppitelli, Kevin Strootman, Sebastian Walukiewicz oraz Christian Oliva są kontuzjowani, a Keita Balde jest na Pucharze Narodów Afryki.


Prognoza: Cagliari traciło przynajmniej jednego gola przed przerwą w ośmiu z ostatnich dziesięciu meczów wyjazdowych w Serie A. Ogólnie w delegacjach w tym sezonie zespół ten pozwolił rywalom na zdobycie aż 22 bramek (najwięcej w całej lidze). Roma z pewnością nie zachwyca, ale szczególnie u siebie w meczach z niżej notowanymi rywalami jakoś sobie radzi. Ekipa z Rzymu u siebie w lidze wygrała 6 z 11 potyczek, zachowując czyste konto w 45% domowych potyczek. Nie będzie to łatwe spotkanie dla gospodarzy, ale spodziewam się ich skromnego i ciężko wywalczonego zwycięstwa. Proponowane typy na to spotkanie: zwycięstwo Roma i poniżej 3,5 gola (kurs 2,25).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów