Sandhausen-Regensburg

22.5.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

MOCNY POCZĄTEK. Na Hardtwaldstadion kibice rzadko czekają długo na pierwszego gola. Oczywiście, tym razem fanów na trybunach nie będzie, ale ci, którzy obejrzą ten mecz w telewizji nie powinni długo czekać na otwarcie konta bramkowego. W sześciu z siedmiu ostatnich spotkań na tym stadionie, pierwszy gol padał już do 30 minuty. Gospodarze potrafią odrabiać straty u siebie, przegrywając na własnym boisku, Sandhausen zdobył już 7 punktów. To nam wróży spore emocje w starciu dwóch zespołów wciąż zagrożonych spadkiem z 2. Bundesligi.

Sandhausen – zawieszony jest Dennis Diekmeier. Po zawieszeniu do gry powraca Kevin Behrens. Trwa fatalna seria tego zespołu, który pozostaje bez zwycięstwa od siedmiu spotkań, w tym czasie zdobył tylko 2 punkty. Te rezultaty sprawiły, że Sandhausen ma tylko 1 punkt przewagi nad strefą spadkową. Przed tygodniem przegrał na wyjeździe z Aue 1:3, ale trudno uznać ten wynik za niespodziankę, skoro goście już od czwartej minuty grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Diekmeier. Przy stanie 0:3 honorowego gola dla Sanhausen zdobył Julius Biada.

Regensburg – zawieszony jest środkowy obrońca Sebastian Nachreiner. Po trzech porażkach z rzędu, w dramatycznych okolicznościach wywalczył remis z Kiel, zdobywając wyrównującego gola, w doliczonym czasie gry z rzutu karnego, którego egzekutorem był Andreas Albert. Regensburg jest w środku tabeli, ale trudno mówić o komfortowej sytuacji, skoro przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie 5 punktów. Martwi zwłaszcza postawa w meczach wyjazdowych – pięć porażek w sześciu ostatnich spotkaniach poza Regensburgiem.

Prognoza – zapowiada się bardzo wyrównany mecz, dwóch ekip zagrożonych. W pierwszej kolejce po przerwie, zaimponował Regensburg, który jeszcze na kwadrans przed końcem meczu, przegrywał 0:2 z Kiel, ale potrafił doprowadzić do remisu. Jednak zespół ten wygrał tylko 1 z 8 ostatnich meczów wyjazdowych. Z drugiej strony Sandhausen pozostaje bez zwycięstwa u siebie od pięciu spotkań. Dlatego też trudno wskazać faworyta tej potyczki. W tej sytuacji zdecyduję się tutaj postawić na powyżej 2,5 gola. Takie wyniki padały w trzech ostatnich meczach zarówno z udziałem Sandhausen, jak Regensburga, oraz w 4 z 6 ostatnich spotkaniach pomiędzy tymi klubami. Mój typ – powyżej 2,5 gola, kurs 1,71.