1000

Sheffield Utd. - West Ham

20.11.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

CO ROBIĄ PRZEZ GODZINĘ? Sheffield Utd. cierpi na syndrom drugiego sezonu. Wygląda na to, że rywale mają rozszyfrowaną taktykę The Blades, podopieczni Chrisa Wildera mają wielkie problemy z kreowaniem sytuacji strzeleckich. W ośmiu meczach Szable zdobyły tylko 4 bramki. Co, ciekawe Sheffield Utd. strzela gole albo w pierwszym kwadransie meczów (2), albo w ostatnich piętnastu minutach (2). Co gracze Wildera robią pomiędzy 15 a 75 minutą spotkań?

Sheffield Utd. – do gry powinni być gotowi Lys Mousset, Rhian Brewster, John Fleck, Enda Stevens i John Egan. Po odbyciu kwarantanny prawdopodobnie dostępny będzie Sander Berge. Zespół, który w roli beniaminka bił się o miejsce w europejskich pucharach, teraz zamyka ligową tabeli. The Blades w ośmiu meczach zdobyli tylko 1 punkcik. W historii równie kiepski bilans po ośmiu meczach miały tylko 4 kluby – Manchester City 1995, Southampton 1998, Sheffield Wed. 1999, oraz Sunderland 2013. Jednak tylko dwa z nich spadły z ligi. Oto wypowiedź Chrisa Wildera: „Musimy walczyć i przejść przez to. Nikt nam nie da nic za darmo. To wielki test dla tego zespołu.”

West Ham – do gry powinni być gotowi Michail Antonio i Angelo Ogbonna. Na kwarantannie przebywa Andrij Yarmolenko. Młoty złapały wiatr w żagle, przegrały tylko 1 z sześciu ostatnich meczów Premier League. David Moyes nie lubi jeździć na Bramall Lane, prowadził tam zespoły 4 razy i pozostaje tam bez zwycięstwa – 2 remisy i 2 porażki. Szkot ma nadzieję, że będzie mógł skorzystać z usług Michaila Antonio, napastnik Młotów strzelił 8 bramek w sześciu ostatnich spotkaniach wyjazdowych w Premier League. The Hammers notują serię 7 kolejnych ze strzeloną bramką na wyjeździe.

Prognoza – w Premier League West Ham grał tylko 3 razy na Bramall Lane i wszystkie te mecze przegrał! Młoty nie wygrały na tym obiekcie od kwietnia 1968 roku! Teraz jest okazja, aby tę fatalną serię przerwać. Sheffield Utd. pozostaje bez zwycięstwa w Premier League od 11 spotkań, w żadnym z tych meczów nie potrafił zachować czystego konta i stracił w nich 20 goli. West Ham nie przegrywa na stadionach drużyn, które są na dnie tabeli, taka przykrość nie przytrafiła się Młotom, w żadnym z 11 tego typu meczach. W tym spotkań przede wszystkim stawiam na małą ilość goli. Sheffield Utd. w tym zdobył tylko jednego gola na Bramall Lane, a w każdym z pięciu ostatnich meczów na tym obiekcie notowano wyniki poniżej 2,5 gola, podobnie było w 7 z 8 ostatnich spotkań pomiędzy tymi klubami. Proponowane typy: poniżej 2,5 gola – kurs 1,8/West Ham spotkanie bez remisu – kurs 1,65.