Czas
Kursy
1.01
1000

Śląsk – Widzew

06.08.2022 20:00,
Autor zapowiedzi:
pic

ŚWIEŻOŚĆ BENIAMINKA. Mimo tego, że Widzew w trzech pierwszych meczach wywalczył tylko trzy punkty za zwycięstwo z Jagiellonią (2:0) to ich postawa może imponować. Janusz Niedźwiedź jak na razie mocno stawia na ofensywną grę i z pewnością bardzo dobrze się ogląda zespół z Łodzi. Oby ten szkoleniowiec wytrwał w tej postawie i jej nie zmieniał, gdyż polska Ekstraklasa potrzebuje drużyn grających ładną piłkę dla oka. Jak beniaminek spisze się na tle ekipy Ivana Djurdjevica?

Śląsk – trzy mecze i ekipa z Wrocławia poznała smak wszystkich możliwych rozstrzygnięć. Ciekawe było tłumaczenie Ivana Djurdjevica po ostatniej porażce z Koroną w Kielcach: Po rozmowie i analizie meczu wydaje mi się, że wyszliśmy na boisko w Kielcach zbyt pewni siebie. Nie może brakować pewności, ale przesadna też nie jest dobra. Cały czas konieczna jest pełna koncentracja i skupienie, a tego zabrakło. Emocje w drużynie puściły po tym jak z Pogonią wreszcie, po długim czasie, wygraliśmy spotkanie u siebie. To dla mnie troszkę dziwne, że taki zespół jak Śląsk może czuć się zbyt pewnie! Rozumiem taką postawę może w przypadku Rakowa Częstochowa, ale Śląsk, czyli zespół który wygrał tylko 1 z 11 poprzednich starć i po tym szczęśliwym triumfie na następny mecz wychodzi zbyt pewny siebie – zdumiewające! Szkoleniowiec Śląska dodał także przed starciem z Widzewem: Mamy krótki tydzień przed Widzewem, bo graliśmy w poniedziałek wieczorem, a kolejny mecz w sobotę. Dla nas to dobrze, bo można szybko się zrehabilitować, widzę po zawodnikach sportową złość. Po powrocie z Kielc było trochę regeneracji, ale potem trenowaliśmy mocno, jutro mamy kolejne zajęcia, szykujemy zespół i będziemy gotowi na mecz.


Widzew – jak na razie z bardzo dobrej strony pokazuje się siła ofensywna beniaminka, w której prym wiodą Bartłomiej Pawłowski i Jordi Sanchez, którzy razem strzelili już pięć bramek. Janusz Niedźwiedź zdaje sobie sprawę z trudności jakie niesie ze sobą najwyższa klasa rozgrywkowa: Uważam, że ekstraklasa jest trudną ligą. Pierwsze dwa mecze ułożyły się tak, że zdobyliśmy trzy punkty, ale powtarzałem już po meczu z Jagiellonią, że to są nasze pierwsze punkty i trzeba pracować naprawdę ciężko, żeby wygrywać. W tej lidze na pewno jest większa jakość. Trzeba jeszcze ciężej pracować i być skoncentrowanym momencie gry, choć jesteśmy też świadomi naszych mocnych stron. Trener beniaminek dodał także: Śląsk to zespół, który niedawno zmienił trenera. My akurat znamy trenera Djurdjevica z ligi, gdyż prowadził zespół Chrobrego Głogów. Dostrzegamy pewne podobieństwa w grze obydwu drużyn.


Prognoza: Widzew jak na razie jak wspomniałem mocno stawia na piłkę otwartą i ofensywną, co było widać w każdym ich meczu w tym sezonie. Beniaminek we wszystkich trzech meczach tego sezonu trafiał do siatki rywali. Z kolei w 8 z 10 poprzednich meczach Śląska zanotowano bramki z obu stron. W tym sobotnim spotkaniu oczekuję starcia, w którym taktyczne założenia nie wezmą górę nad ofensywną jakością. Proponowane typy: obie drużyny strzelą gola – TAK (kurs 1,71).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów