1000

Southampton-Arsenal

25.1.2021,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

REWANŻ ZA PUCHAR ANGLII. Southampton grał z Arsenalem na St.Mary's Stadium zaledwie trzy dni temu i Święci wygrali to starcie 1:0, jedyny gol padł w 24 minucie po samobójczym trafieniu Gabriela. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w środku ligowej tabeli, ale wciąż mają nadzieję, aby zakończyć na pozycji dającej grę w europejskich pucharach. Southampton wygrał tylko 1 z 10 ostatnich spotkań Premier League przeciwko The Gunners, miało to miejsce w grudniu 2018 roku na St.Mary's Stadium.

Southampton – kontuzjowani są Jannik Vestergaard, Michael Obafemi, Moussa Djenepo, Nathan Redmond i Oriol Romeu. Do gry powinien być gotowy Danny Ings. Po sobotniej wygranej z Arsenalem w Pucharze Anglii, Ralph Hasenhuttl powiedział: „W pierwszej połowie zagraliśmy naprawdę świetnie. Stwarzaliśmy sytuacje, ale decyzje w najważniejszych momentach nie zawsze były trafne i dlatego prowadziliśmy tylko jedną bramką. Nasza sytuacja w tabeli jest dobra, nie musimy się martwić walką o utrzymanie, dlatego mogliśmy wystawić mocny skład na mecz pucharowy.”

Arsenal – niepewny jest udział w tym meczu Daniego Ceballosa i Pierre Emericka Aubameyanga. Kontuzjowany jest Pablo Mari.  Arsenal przegrał w sobotę na St.Mary's Stadium 0:1 ze Southampton, ale wcześniej miał znakomitą serię pięciu spotkań pod rząd z czystym kontem, łącznie 508 minut. W tym przegranym meczu Mikel Arteta postawił na mocno zmieniony skład. Po tamtym spotkaniu szkoleniowiec Kanonierów powiedział: „Jestem bardzo rozczarowany, ponieważ chcieliśmy ponownie odnieść sukces w tych rozgrywkach, mieliśmy takie marzenie, ale dziś marzenie się skończyło. Z drugiej strony nie mogą winić piłkarzy, ponieważ przez całą drugą połowę, bardzo się starali, aby wyrównać.”

Prognoza – w tym meczu wszystko wskazuje na małą ilość goli. Arsenal potrafił zachować czyste konto w pięciu z sześciu ostatnich spotkań. Southampton z kolei w tym sezonie ma na St.Mary's Stadium tyle czystych kont (6), ile w dwóch poprzednich sezonach razem więcej. 8 ostatnich meczów (w różnych rozgrywkach) z udziałem The Saints padały wyniki poniżej 2,5 gola, a w siedmiu ostatnich tylko jedna z drużyn strzelała gola (2 razy padał też wynik bezbramkowy). W trzech ostatnich meczach pomiędzy tymi klubami też padały wyniki poniżej 2,5 gola. W sobotę te drużyny zmierzyły się w Pucharze Anglii i Southampton wygrał ten mecz 1:0. Mój typ – poniżej 2,5 gola, kurs 1,88.