Southampton-Burnley

23.10.2021 16:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

NUDNIE NA ST.MARY'S STADIUM? Southampton kontra Burnley to z pewnością nie jest hit weekendu w Premier League. Na stadionie Świętych pada mało bramek (4 w ostatnich czterech spotkaniach ligowych), a teraz przyjeżdża Burnley, które zdobyło zaledwie 5 goli w ośmiu meczach tego sezonu. Święci w ubiegłym tygodniu w końcu wygrali pierwsze spotkanie Premier League w tym sezonie, pokonując Leeds, Burnley nie wygrał żadnego z 11 ostatnich spotkań ligowych i sytuacja The Clarets jest coraz gorsza. Wiele wskazuje, że w tym meczu emocji będzie jak na lekarstwo, ale przypomnijmy, że w dwóch ostatnich spotkaniach pomiędzy tymi klubami na St.Mary's Stadium padło aż 8 bramek (3:2, 1:2).

Southampton   – do gry powinien być gotowy Che Adams. W ubiegłym tygodniu z bardzo dobrej strony pokazał się napastnik Armando Broja i być może Ralph Hasenhuttl postawi na niego w napadzie Świętych. Po zawieszeniu powraca James Ward-Prowse. Kontuzjowany jest Jack Stephens.

Burnley   – niepewny jest udział w tym meczu Bena Mee, Charliego Taylora i Mateja Vydry. Bliski powrotu do gry jest Dale Stephens.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

• Burnley wygrał 2 z 4 ostatnich meczów na St.Mary's Stadium. Wcześniej musiał rozegrać 25 meczów w Southampton, aby wygrać dwukrotnie.
  • Southampton w dwóch ostatnich meczach na St.Mary's Stadium potrafił zachować czyste konto, wcześniej tracił bramki w 11-tu kolejnych meczach domowych.
  • Burnley nie wygrał żadnego z 11 ostatnich spotkań ligowych. To najdłuższa obecnie tego typu seria w 4 ligach zawodowych w Anglii (3 remisy i 8 porażek).
  • Święci stracili tylko jednego gola do przerwy w tym sezonie. Lepszy w tym względzie jest tylko Manchester City (bez straty bramki w I połowie).
  • Burnley w tym sezonie zdobył tylko 5 bramek, ale za każdym razem były to trafienia dające prowadzenie The Clarets. Niestety, w żadnym z tych przypadków Burnley nie potrafiło utrzymać prowadzenia.
  • Burnley ma najstarszą drużynę w Premier League, średnia wieku podstawowej "11" to 29 lat.

Prognoza: w tym meczu trudno oczekiwać wielu bramek. W czterech ostatnich spotkaniach na St.Mary's Stadium padły tylko 4 gole. Z kolei Burnley nie potrafił zdobyć bramki w siedmiu z 11 ostatnich meczów ligowych. W meczach z udziałem The Saints zachodzi też inna prawidłowość, w ośmiu spotkaniach tego sezonu, zobaczono zaledwie 3 bramki do przerwy, kiedy grają Święci. W tej sytuacji, nie sądzę, abyśmy byli świadkami szybkiego otwarcia wyniku w tym starciu. Zapowiada się twarda walka o punkty, gdzie minimalnie większe szanse daję gospodarzom, ale pewniejszym wariantem jest, moim zdaniem, postawienie na małą ilość goli. Proponowane typy: poniżej 2,5 gola – kurs 1,83/pierwszy gol po 27 minucie – kurs 2,07.