St. Etienne – Auxerre

29.05.2022 19:00,
Autor zapowiedzi:
pic

WSZYSTKO OTWARTE. Pierwsze starcie zakończyło się remisem 1:1, więc tak naprawdę jedni i drudzy mają nadal wielką szansę na grę w Ligue 1 w przyszłym sezonie. „Zieloni” notują bardzo kiepski sezon i tak naprawdę ich udział w tych meczach barażowych jest wielkim szczęściem. W ostatnich dwunastu meczach na wszystkich frontach podopieczni Pascala Dupraza potrafili odnieść tylko jedno zwycięstwo. Co ciekawe żadna inna drużyna w Ligue 1 nie straciła więcej goli w meczach domowych, niż St. Etienne (38 w 17 meczach).

St. Etienne – początek tego pierwszego spotkania była wyraźnie pod dyktando ekipy Pascala Dupraza i pierwszy kwadrans zakończył się ich prowadzeniem. Nawet szkoleniowiec Auxerre stwierdził, ze jego zawodnicy nie byli w wstanie w początkowej fazie meczu przystosować się do intensywności rywala! Jesteśmy w połowie tych play-offów. W niedzielę wieczorem jedna drużyna będzie w Ligue 1, druga w Ligue 2. Po pierwszym meczu są dwie drużyny z Ligue 1 i pół. Wielkie widowisko tego wieczoru na trybunach dobrze wróży wyjątkowej atmosferze w niedzielę. Kibice w domu zachowują się jak dwunasty zawodnik. Zobaczymy to w ten weekend – dodał szkoleniowiec St. Etienne.

Auxerre - Jean-Marc Furlan po pierwszym zremisowanym spotkaniu stwierdził: To nie jest dobry wynik, bo będziemy musieli zagrać na stadionie Geoffroy-Guichard i będzie to trudne. Gracze mieli trudności z przystosowaniem się do rytmu Ligue 1. Po dwudziestu minutach się uspokoiło, a potem, w drugiej połowie, znacznie wyraźniej. Żałuję, że nie wykorzystaliśmy trzech lub czterech szans, które mieliśmy. Zawodnicy są zadowoleni, że nie przegrali u siebie, a to daje nam nadzieję. Auxerre nie przegrało dziesięciu poprzednich meczach we wszystkich rozgrywkach.

Prognoza: w dziesięciu poprzednich bezpośrednich starciach pomiędzy St. Etienne i Auxerre we wszystkich rozgrywkach nie zdarzyło się, aby „Zieloni” wygrywali w regulaminowym czasie gry! Co więcej w sześciu ostatnich potyczkach padał wynik remisowy. Imponuje forma wyjazdowa Auxerre ponieważ wciąż są niepokonani w 2022 roku (6 zwycięstw i 4 remisy). W tych wspomnianych meczach tylko jeden raz zdarzyło się, aby nie trafili do siatki rywali, a w sześciu ostatnich z tych potyczek zanotowano bramki z obu stron. Z kolei drużyna Pascala Dupraza strzeliła gola w każdym z ostatnich dziewięciu meczów u siebie, a w ośmiu z nich padały bramki z obu stron. W trzech poprzednich potyczkach tych zespołów na Stade Geoffroy-Guichard padał identyczny wynik 1:1. Proponowane typy: podwójna szansa 0-0 (kurs 1,66)/ obie drużyny strzelą gola - TAK (kurs 1,87).