Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Suduva – Raków

22.07.2021 19:00,
Autor zapowiedzi:

Zapowiedzi

4.8.2021

pic

EUROPEJSKI DEBIUTANT. Bardzo często w wielu piłkarskich ligach na całym świecie drugi sezon dla beniaminka jest najtrudniejszy. Jednak ta tendencja nie miała kompletnie zastosowania w przypadku zespołu z Częstochowy. Raków po dziesiątym miejscu w pierwszym sezonie po awansie, w drugim zaskoczył całą piłkarską Polskę. Wygranie krajowego Pucharu oraz tytuł wicemistrza pokazał, że droga która została obrana kilka lat temu w tym klubie sprawdza się znakomicie. Trzeci sezon na najwyższym poziomie rozpoczęli od wygrania Superpucharu z Legią. W czwartek w pełni zasłużenie zadebiutują na europejskiej arenie. Czy zespół Marka Papszuna pójdzie za ciosem i z przytupem przywita się z Europą?

Suduva – po trzech kolejnych mistrzostwach w poprzednim sezonie zespół ten musiał uznać wyższość Żalgirisu. Ogólnie w ostatnich latach w europejskich pucharach zespół ten spisywał się bardzo solidnie. Dokładniej rzecz biorąc w czterech poprzednich europejskich kampaniach ani razu nie zdarzyło się, aby odpadli na pierwszej przeszkodzie i tak też jest w obecnym sezonie. W pierwszej rundzie okazali się lepsi od łotewskiej Valmierii (2:1 i 0:0).


Raków – już w meczach towarzyskich przed sezonem Raków pokazywał, że kapitalne wyniki z poprzedniego sezonu nie były przypadkiem. Wygrana z Szachtarem Donieck (2:1) czy też remis z Salzburgiem (2:2) tylko potwierdziły, że Raków jest dobrze przygotowany do nowego sezonu. Pierwsze starcie o stawkę, czyli mecz z Legią w Superpucharze (wygrana Rakowa po rzutach karnych) był w wykonaniu podopiecznych Marka Papszuna bardzo dobry i całkowicie zasłużenie sięgnęli po to trofeum. Trener Rakowa przed debiutem w Europie powiedział: Mecz jak mecz. Trzeba go wygrać. Dobrze zagraliśmy z Legią, drużyna radzi sobie także z zespołami zagranicznymi. Podczas zgrupowania w Austrii pokonaliśmy Szachtara Donieck, który zrobił transfery na 30 milionów euro i grał z nami w mocnym składzie.


Prognoza: bardzo dobrze prezentował się Raków przez dużą część spotkania na Łazienkowskiej w Superpucharze. Szczególnie mogła zaimponować pierwsza połowa w wykonaniu zdobywcy Pucharu Polski, który tak naprawdę był o klasę lepszy o zespołu mistrza Polski i to na jego boisku. Również w meczach sparingowych Raków prezentował się bardzo okazale nie dając się pokonać w starciach z bardzo mocnymi rywalami jak Szachtar (2:1) i Salzburg (2:2). Natomiast Suduva w pierwszej rundzie bardzo się męczyła z przeciętnym łotewskim zespołem (Valmeria) i to w obu meczach. Jeśli Raków zaprezentuje w tym pierwszym starciu taką postawę jak kilka dni temu w stolicy z Legią to spodziewam się ich triumfu w swoim debiucie w europejskich pucharach. Proponowane typy na to spotkanie: zwycięstwo - Raków (kurs 1,82).


Brak wyników wyszukiwania.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów