1000

Świątek I. - Tsurenko L.

05.06.2023 14:15,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

PO RAZ TRZECI 6:2,6:0?  Iga Świątek o ćwierćfinał Roland Garros zagra z Lusią Tsurenko. Dwa wcześniejsze mecze pomiędzy tymi tenisistkami zakończyły się identycznym rezultatem – 6:2, 6:0. Iga w każdym z trzech meczów w tegorocznym French Open wygrywała seta do zera, a w spotkaniu trzeciej rundy, wygrała z Chinką Wang 6:0,6:0. To pierwszy taki wynik na kortach Roland Garros od roku 2017, kiedy to bez straty gema wygrała Karolina Woźniacka. Tylko dwie zawodniczki w historii Roland Garros wygrały 4 sety do zera w trzech pierwszych meczach – to Martina Navratilova w roku 1985 i Mary Pierce w roku 1994. Iga wygrała 50 z 67 punktów w trakcie tego meczu, który trwał zaledwie 52 minuty! Iga do meczu z Tsurenko przystępuje z serią 19 wygranych gemów z rzędu!

IGA ŚWIĄTEK

Kraj : Polska

Wiek: 22 lata

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  1/1 ( kwiecień 2022)

Wiek: 34 lata

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  66/23 (18.02.2019)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2023: 4/0

Najlepszy występ w tym sezonie: finał w Hua Hin na kortach twardych

Ilość występów we French Open: 9

Najlepszy rezultat w tym turnieju:  IV runda w latach 2018 i 2023

III runda French Open z Andreescu 6:1,6:1

Prognoza: jak już wspomniałem powyżej oba wcześniejsze pojedynki pomiędzy tymi tenisistkami zakończyły się identycznym rezultatem – 6:2,6:0. Taki wynik padł w ubiegłym roku podczas French Open w I rundzie, oraz przed trzema tygodniami na kortach ziemnych w Rzymie. Tsurenko podczas tegorocznego Roland Garros sprawiła dwie spore niespodzianki, najpierw ograła Krejcikovą 6:2,6:4, a w III rundzie rozbiła Andreescu 6:1,6:1. Iga Świątek po wygranej 6:0,6:0 z Wang powiedziała: „Z każdym dniem czuję się coraz lepiej, coraz pewniej, to właśnie chciałam tutaj osiągnąć. Z każdym meczem czuję, że gram z lepszym rytmem. Cieszę się, że potrafię grać skoncentrowana do samego końca.” Tsurenko w dwóch meczach z Igą wygrała zaledwie 4 gemy. Myślę, że forma jaką prezentuje Ukrainka podczas tegorocznego French Open, spektakularne zwycięstwa nad Krajcikovą i Andreescu, pokazują że tym razem możemy spodziewać się bardziej zaciętego pojedynku. Tym niemniej nie sądzę, aby Tsurenko była w stanie wygrać więcej niż 4 gemy. Mój typ: poniżej 16,5 gemów – kurs 1,73.