Czas
Kursy
1.01
1000

Walia-Iran

25.11.2022 11:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

REKORDZISTA BALE. Walia zagra w piątek z Iranem i jeżeli wygra, to awans z Grupy B będzie mieć na wyciągnięcie ręki. W tym meczu po raz 110 dla reprezentacji Czerwonych Smoków może zagrać Gareth Bale, co byłoby pobiciem rekordu w barwach Walii. Oto jego wypowiedź: „To wspaniałe osiągnięcie, a zarazem wielki honor, rozegrać tyle meczów dla swojego kraju. Jednak najważniejsze jest, aby wygrać to spotkanie. Wiemy, że to będzie trudny mecz, ponieważ Iran jest dobrą drużyną, ale oczywiście wierzymy w zwycięstwo.” Bale zdobył 41 goli dla Walii, ostatnią z nich w poniedziałek przeciwko USA. 

Walia  – do treningów powrócił Joe Allen, ale jego występ w piątek stoi pod znakiem zapytania. Harry Wilson i Ethan Ampadu zeszli z boiska z powodu drobnych urazów podczas meczu z USA, ale prawdopodobnie będą gotowi do gry. W podstawowej "11" powinniśmy zobaczyć Kieffera Moore’a który zaimponował wchodząc z ławki rezerwowych przeciwko USA.

Iran  – Sardar Azmoun pojawił się z ławki rezerwowych podczas meczu z Anglią i prawdopodobnie będzie w piątek gotowy do gry. Nie zagra Alireza Beyranvand, który doznał urazu głowy w meczu z Anglią.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

To będzie dopiero drugie spotkanie pomiędzy tymi reprezentacjami. Jedyny ich mecz miał miejsce w kwietniu 1978 roku, wówczas wygrały Czerwone Smoki z Walii 1:0.

Walia tylko 7 razy mierzyła się z krajami Azjatyckimi, bilans tych spotkań to 5-2-0. Wyspiarze w tych siedmiu meczach stracili tylko jednego gola.

Iran mierzył się 9 razy podczas Mistrzostwa Świata z krajami europejskimi, nigdy takiego meczu nie wygrał (0-2-7). W tych dziewięciu spotkaniach Iran stracił 20 goli.

Walia podczas Mistrzostwa Świata zagrała 6 meczów, z czego 4 kończyło się remisem.

Carlos Queiroz prowadził zespoły na Mundialu w 11 meczach (wcześniej był selekcjonerem Portugalii). W pierwszych dziewięciu meczach jego zespoły straciły tylko 7 goli, to tylko o 1 gol więcej aniżeli Iran stracił w meczu z Anglią (2:6).

W 10 z 14 bramek zdobytych przez Walią podczas EURO i Mundialu brali udział Gareth Bale lub Aaron Ramsey.

 

Prognoza: lekkim faworytem tego meczu jest Walia, która ma lepszych zawodników i ostatnio dobrze spisywała się na EURO, dlatego też ten skład ma doświadczenie jak grać podczas wielkiego turnieju. Prawdopodobnie od pierwszej minuty zobaczymy Kieffera Moore’a, którego wejście w miejsce Daniela Jamesa odmieniło grę Smoków w napadzie. Iran, po laniu 2:6 z Anglią, nie może sobie pozwolić na drugą porażkę, jeżeli chce zachować jakiekolwiek szanse na awans. Walia jednak też musi powalczyć o zwycięstwo, aby zachować realne szanse na awans, ponieważ w ostatnim meczu gra z Anglią. Iran pokazał w meczu przeciwko, że dysponuje siłą w ofensywie, potrafi przeprowadzać szybkie i skuteczne kontrataki, zdobywając 2 bramki w starciu z Albionem. Mój typ: obie drużyny strzelą gola, po bardzo dobrym kursie – 2,04.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów