Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Warta – Pogoń

01.08.2021 15:00,
Autor zapowiedzi:
pic

TO JUŻ JEST KONIEC. Niestety dla podopiecznych Kosty Runjaica europejska przygoda skończyła się na pierwszej przeszkodzie. Z drugiej strony Pogoń nie przyniosła wstydu polskiej piłce, co w ostatnich latach nie było regułą. Teraz na zespół ze Szczecina czeka już tylko ligowa rywalizacja, w której z pewnością będą chcieli przynajmniej wyrównać wynik z ostatniego sezonu (3. miejsce). Z pewnością podobne ambicje mają w Poznaniu, gdyż piąte miejsce w debiutanckim sezonie było czymś wyjątkowym.

Warta – mimo kilku roszad w kadrze zespołu Warty to podopieczni Piotra Tworka pokazali się z bardzo dobrej strony w starciu ze Śląskiem we Wrocławiu (2:2). Trener Warty powiedział po tym meczu: Zainaugurowaliśmy sezon Ekstraklasy lepiej niż w zeszłym roku. Wtedy przegraliśmy z Lechią Gdańsk, a dzisiaj wywalczyliśmy jeden punkt ze Śląskiem, czyli zespołem, który reprezentuje Polskę w europejskich pucharach. Warta stara się wypełnić luki kadrowe, ale nie jest to takie proste: Jesteśmy klubem, który musi kształtować nowych piłkarzy. Nie zawsze można ich od razu wprowadzić w obciążenia, które znoszą zawodnicy ze sztywnej kadry. My, trenerzy, musimy poświęcić swój czas, żeby wprowadzić ich do gry na tyle szybko, aby mieć z nich korzyść.


Pogoń - niestety, jedna drużyna musiała odpaść i jest nią Pogoń. Chłopcy są rozczarowani w szatni. Wspaniale walczyliśmy, zdobyliśmy nowe doświadczenie. Teraz naszym zadaniem jest powrót do europejskich pucharów. Trafiliśmy w tym sezonie na silnego przeciwnika i zaprezentowaliśmy się dobrze na jego tle – oto słowa szkoleniowca Pogoni po przegranej pucharowej rywalizacji z chorwackim Osijek. Z pewnością szkoda tego występu, ale widać, że w zespole tym są bardzo mocne i solidne fundamenty. Powstaje nowy stadion, coraz lepiej funkcjonuje akademia, a prowadzenie zespołu przez kilka sezonów przez jednego szkoleniowca daje coraz lepsze efekty.


Prognoza: Pogoń to zespół, który bardzo dobrze czuje się w swojej grze i stosowanych schematach. W tym sezonie w trzech meczach o stawkę wykonywali oni 7, 6 i 7 rzutów rożnych. Nawet grając przeciwko tak świetnie zorganizowanej w defensywie drużynie jak Osijek w dwumeczu potrafili zdobyć aż 14 tych stałych fragmentów gry. W zeszłym sezonie w delegacjach wykonywali średnio 5,73 rzutu rożnego na mecz. Z kolei Warta we Wrocławiu cztery razy wykonywała rzuty rożne na inaugurację sezonu. Gracze trenera Tworka w poprzedniej kampanii ligowej w meczach u siebie zdobywali 4,87 rzutu rożnego na mecz. Proponowane typy na to spotkanie: powyżej 9,5 rzutów rożnych (kurs 1,68).


Brak wyników wyszukiwania.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów