W.B.A. - Sheffield Utd

27.11.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

SPOTKANIE NA DNIE. Po raz pierwszy w historii zagrają ze sobą w Premier League West Bromwich i Sheffield Utd. To para numer 885 w historii tych rozgrywek. Po raz ostatni te kluby spotkały się w najwyższej klasie rozgrywek w sezonie 1972/73 i wówczas dwukrotnie górą były Szable. Nie jest to hit 10-tej kolejki, ale spotkanie bardzo ważne, wszak spotykają się dwie ekipy będące na dnie tabeli i dwie, które jeszcze nie wygrały meczu w tym sezonie ligowym. To najgorszy start The Baggies od roku 1985 i najgorszy start The Blades od roku 1990. Który z tych zespołów odniesie pierwsze zwycięstwo w sezonie? A może żadna z nich i pogodzi ich remis. Jeżeli dojdzie do podziału punktów to będziemy mieli dwie drużyny, które nie wygrały żadnego z 10-ciu meczów od początku sezonu, to dopiero trzeci taki przypadek w historii Premier League – w roku 2012 były to Reading i Q.P.R., a w roku 2018 Newcastle i Huddersfield.

West Bromwich – pozytywne wyniki testów na obecność Covid-19 mają Jake Livermore i Kieran Gibbs. Do gry powinni być gotowi Hal Robson-Kanu i Callum Robinson. Kontuzjowany jest Sam Field. Już 607 minut upłynęło odkąd po raz ostatni piłkarz The Baggies strzelił gola. West Bromwich strzelił tylko jednego gola w sześciu ostatnich meczach! Trzeba przyznać, że przed tygodniem podopieczni Slavena Bilica w dość pechowych okolicznościach przegrali na Old Trafford z Manchester United, ponieważ powinni mieć przyznany rzut karny, ale arbiter był innego zdania, choć później, w podobnych okolicznościach podyktował karnego na korzyść Czerwonych Diabłów.

Sheffield Utd. – niepewny jest udział w tym meczu Endy Stevensa, Lysa Mousseta i Ethana Ampadu. Kontuzjowany jest Jack O’Connell. Co się stało z tą drużyną, która w ubiegłym sezonie do końca walczyła o miejsce w europejskich pucharach? Przede wszystkim zwraca uwagę dużo gorsza postawa defensywy The Blades, brak Jacka O’Connella jest tutaj aż nadto widoczny. To jedyny zespół, który jeszcze nie potrafił zachować czyste konto w tym sezonie. W poprzedniej kampanii, Szable miały aż 13 czystych kont i tylko 3 zespoły były lepsze w tym względzie. Sheffield Utd. w dziewięciu meczach zdobył tylko 1 punkt, to trzeci taki przypadek w historii Premier League, poprzednie kluby z takim dorobkiem Manchester City (1995) i Sheffield Wed. (1999) spadały z ligi.

Prognoza – spotkanie dwóch ostatnich drużyn w tabeli, to także spotkanie najgorszej obrony w Premier League – West Bromwich, stracił 19 bramek, z najgorszym atakiem – Sheffield Utd. strzelił zaledwie 4 bramki. To także potyczka dwóch ekip, które jeszcze nie wygrały meczu w tym sezonie. West Bromwich w tym sezonie stracił 7 bramek na The Hawthors i wszystkie one padły po przerwie! W trzech z czterech ostatnich spotkaniach na tym obiekcie do przerwy widniał wynik bezbramkowy. Z drugiej strony The Baggies jeszcze nie stracili gola w pierwszym kwadransie gry. Proponowane typy: poniżej 2,5 gola – kurs 1,65/podwójna szansa 0-0, kurs 1,61/więcej bramek padnie w II połowie – kurs 2,17.