West Bromwich-Man.City

25.1.2021,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

CITY ATAKUJE SZCZYT. Jeżeli Manchester City wygra na The Hawthors to wskoczy na pozycję lidera. To będzie już 9-ty lider w tym sezonie, tak dużej rotacji na szczycie tabeli nie było od sezonu 1986/87. Wszystko wskazuje, że tak się stanie. West Bromwich nie wygrał żadnego z 18-tu ostatnich spotkań przeciwko Manchester City, przegrywając 16 z nich, choć pamiętajmy, że w grudniu na Etihad Stadium The Baggies sensacyjnie zremisowały 1:1. Manchester City wygrał 7 meczów z rzędu na The Hawthors i w każdym z tych spotkań strzelał minimum 2 gole.

West Bromwich – do gry powinni być gotowi Karlan Grant i Matty Phillips. West Bromwich wygrał tylko 1 z 9 ostatnich meczów ligowych, pokonując na wyjeździe Wolverhampton 3:2. Sytuacja The Baggies jest bardzo trudna, do bezpiecznego Fulham tracą 6 punktów. Na The Hawthors przegrali 5 meczów z rzędu, to najgorsza seria tego klubu od 2004 roku. West Bromwich może też stracić minimum 3 gole w piątym kolejnym meczu ligowym u siebie. Po raz ostatni tak zła seria w najwyższej klasie rozgrywek przytrafiła się Chelsea w roku 1978. W dziewięciu meczach tego sezonu na swoim boisku The Baggies stracili aż 24 bramki, najwięcej spośród wszystkich klubów Premier League.

Manchester City – z powodu kontuzji do końca lutego wyłączony z gry będzie Kevin De Bruyne. Na kwarantannie przebywa Sergio Aguero. Do gry powinni być gotowi Kyle Walker i Nathan Ake. City wygrało 6 meczów z rzędu w Premier League i jeżeli wygra na The Hawthors, po raz pierwszy w tym sezonie wskoczy na pozycję lidera. W sobotę mogło dość do ogromnej sensacji, Manchester City przegrywał na stadionie w Cheltenham 0:1 do 81 bramki. W 59 minucie Cheltenham strzelił gola i była to pierwsza bramka stracona przez City od 8 godzin i 29 minut! W tym sezonie Obywatele potrafili już 10 razy zachować czyste konto w meczu ligowym, to najlepszy rezultat w tym względzie od sezonu 1976/77.

Prognoza – w tym meczu nie powinno zabraknąć goli. W sześciu z dziewięciu meczów tego sezonu na The Hawthors padały wyniki powyżej 2,5 gola, a w czterech ostatnich spotkaniach domowych The Baggies stracili aż 17 bramek! Warto jednak zwrócić uwagę, że West Bromwich strzelał w każdym z trzech ostatnich meczów gola pomiędzy 45 a 60 minutą spotkania. Z kolei The Baggies tracą blisko 2 bramki w drugich połowach meczów na The Hawthors. W tym meczu postawię na stosunkowo szybkie otwarcie spotkania. West Bromwich wszystkie bramki domowe zdobywali przed upływem 30-tej minuty meczu, z kolei Manchester City aż 8 z 10 bramek wyjazdowych w meczach ligowych zdobywał w I połowach spotkań. Mój typ: I połowa powyżej 1,5 gola – kurs 2,06.