Czas
Kursy
1.01
1000

West Ham - Man.City

15.05.2022 15:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

Zapowiedzi

25.5.2022

pic

SIŁA OGNIA OBYWATELI. Manchester City ma ogromne problemy w defensywie, kontuzjowani są Dias, Walker, Stones, a niepewny jest udział w tym meczu Laporte. W takiej sytuacji Pep Guardiola mówi, niczym pułkownik Michał Wołodyjowski – NIC TO, wszak nasza siła ognia, zapewni nam pokonanie każdego rywala. W czterech ostatnich meczach Premier League, Obywatele wpakowali rywalom aż 19 goli! Oczywiście West Ham zawsze potrafi zagrozić, zdobywał bramki we wszystkich meczach domowych w tym sezonie. W tej sytuacji możemy spodziewać się wielu bramek na London Stadium. Manchester City powinien sięgnąć po tytuł, nawet  jeżeli zremisuje w siedzibie Młotów.

West Ham   – niepewny jest udział w tym meczu Saida Benrahmy. Do gry powinni być gotowi Michail Antonio i Craig Dawson. Kontuzjowany jest Angelo Ogbonna.

Manchester City   – niepewny jest udział w tym meczu Aymerica Laporte i Fernandinho. Kontuzjowani są Kyle Walker, John Stones i Ruben Dias.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

West Ham nie wygrał żadnego z 12 ostatnich meczów Premier League przeciwko Manchester City (2 remisy i 10 porażek). Ta seria trwa od września 2015 roku i zwycięstwa na Etihad Stadium 2:1.

Manchester United nie wygrał żadnego z dwóch ostatnich spotkań na London Stadium. W tym sezonie te kluby zmierzyły się na London Stadium w Pucharze Ligi, padł remis 0:0, Młoty awansowały po rzutach karnych.

City przegrało ostatni mecz wyjazdowy w ubiegłym sezonie (2:3 na stadionie Brighton). Dwóch takich porażek z rzędu nie miał od roku 2009.

West Ham zdobywał bramki w każdym z 18 meczów domowych w tym sezonie. W najwyższej klasie rozgrywek Młoty tylko raz mogły pochwalić się zdobywaniem bramek w każdym spotkaniu domowym, miało to miejsce w sezonie 1926/27.

West Ham już po raz 22 w tym sezonie zagra w niedzielę. To drugi tego typu przypadek w historii Premier League, rekord należy do Tottenham, 25 niedzielnych meczów w sezonie 2020/21.

Manchester City został pierwszym klubem w historii najwyższej klasy rozgrywek, który wygrał 5 meczów z rzędu różnicą minimum trzech bramek.

 

Prognoza: kiedy w czterech meczach strzelasz rywalom 19 bramek, to musisz budzić wielki respekt. Na London Stadium Manchester City przyjeżdża w roli zdecydowanego faworyta, aczkolwiek nie sądzę, aby Młoty dały się zlać tak mocno jak kilku ostatnich przeciwników Obywateli w Premier League. West Ham łatwo nie odda tutaj pola, traci tylko 3 punkty do Manchester United i ma dużo lepszą różnicę bramek, oraz jeden mecz rozegrany mniej, dlatego myślę że gospodarze zagrają tutaj maksymalnie zmotywowani. Myślę, że City dopnie celu i wywiezie 3 punkty z London Stadium, ja jednak postawię tutaj na typ – obie drużyny strzelą gola. West Ham zdobywał bramki we wszystkich  domowych meczach Premier League w tym sezonie. Manchester City strzela gole jak na zamówienie, ale też ma wielkie problemy z kontuzjami w bloku defensywnym. Mój typ: obie drużyny strzelą gola – kurs 1,68.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów