Czas
Kursy
1.01
1000

Widzew – Jagiellonia

03.02.2023 20:30,
Autor zapowiedzi:
pic

WIDOWSKO NA INAUGURACJĘ. Gracze Widzewa i Pogoni w pierwszym meczu 2023 roku zauroczyli chyba wszystkich kibiców Ekstraklasy. Wynik 3:3 mówi wiele, ale tak naprawdę nie w pełni oddaje jakość tego spotkania. Z kolei Jagiellonia bardzo szczęśliwie zremisowała w Gliwicach (1:1) potwierdzając, że dotychczasowy brak wygranej w ligowych delegacjach nie jest przypadkowy. Patrząc na tabelę naturalnie Widzew jest faworytem, ale z drugiej strony dzieli nas raptem 11 punktów. Ostatni mecz Lecha z Miedzią udowodnił, że w naszej lidze nie ma zdecydowanych faworytów. Nikt nie może czuć się pewny – stwierdził trener Pogoni Maciej Stolarczyk.

Widzew – podopieczni Janusza Niedźwiedzia pokazali w meczu z Pogonią, że obecne trzecie miejsce w ligowej tabeli nie jest przypadkiem. Widzew jako beniaminek ma wszystko, aby w tym sezonie zameldować się w europejskich pucharach. Przed tym starciem szkoleniowiec zespołu z Łodzi powiedział: Pierwszy mecz to historia. Jagiellonia, tak jak my, zaczęła od remisu. Ten zespół gra inaczej niż Pogoń, więc będą różnice w ustawieniu i założeniach, natomiast najważniejsze jest skupienie na sobie. W sobotę strzeliliśmy 3 bramki, a i tak mówi się o tym, że byliśmy nieskuteczni i rzeczywiście mogliśmy pokusić się o kilka bramek więcej. Wierzę, że jutro ta skuteczność nas nie opuści.


Jagiellonia – bardzo przeciętnie zagrała „Jaga” w Gliwicach i tak naprawdę wielkiemu szczęściu zawdzięcza ten jeden punkt. Nadal Jagiellonia nie potrafi w ligowych zmaganiach wygrać na boisku rywala, notując sześc remisów i trzy porażki. Maciej Stolarczyk przed starciem w Łodzie stwierdził: Cieszę się, że do Łodzi za Jagiellonią wybiera się rzesza kibiców. Widzew również może liczyć na ogromne wsparcie fanów. Samo spotkanie będzie okraszone wspaniałą atmosferą. Trzeba podkreślić, że trener Niedźwiedź stworzył zespół walczący o wysokie cele, nawiązujący do aspiracji tych kibiców. Mamy jednak swój plan, wiemy jak gra. Ta drużyna ewoluuje, posiada wybitne indywidualności jak Pawłowski, czy Sanchez, ale największą wartością jest zespół. Niepewny jest występ Jesusa Imaza.


Prognoza: Widzew nie przegrał kolejnych siedmiu meczów ligowych z Jagiellonią, odnosząc w tym czasie pięć wygranych. Zespół trenera Niedźwiedzia w tym sezonie pokazuje bardzo dobrą piłkę i nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Trzecie miejsce na obecnym etapie sezonu mówi bardzo wiele. Natomiast ich rywale to jedyny zespół w całej Ekstraklasie, który nie wygrał żadnego z dziewięciu starć wyjazdowych w lidze! Dodatkowo zespół Macieja Stolarczyka nie wygrał ostatnich 8 spotkań (liga i krajowy puchar), przygrywając w tym czasie aż pięć razy. Proponowane typy: podwójna szansa 1-1 (kurs 1,71).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów