Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Wisła Płock – Arka

19.6.2020,
Autor zapowiedzi:
pic

STARCIE BENIAMINKÓW. Tytuł jest dość przewrotny, gdyż chodzi o to, że Wisła i Arka są beniaminkami, ale z 2016 roku. Wtedy razem wchodziły do Ekstraklasy. Losy Wisły i Arki mocno powiązały się od sezonu, w którym razem wchodziliśmy do najwyższej ligi. W samej ekstraklasie nieco lepiej wiedzie się nam. Poza poprzednimi rozgrywkami, kiedy dramatycznie broniliśmy się przed spadkiem, to co roku byliśmy wyżej od Arki w tabeli. Najważniejsze jest jednak to, że jako beniaminkowie z sezonu 2016/17 utrzymaliśmy się w lidze do teraz - stwierdził Jacek Kruszewski, prezes Wisły.

Wisła Płock - zespół Radosława Sobolewskiego wygrał w 2020 roku tylko jedno spotkanie z...Arką w Gdyni (2:1). Jednak tylko jeden triumf na dziesięć spotkań to wynik bardzo mizerny, szczególnie na drużynę, która w tym sezonie potrafiła wskoczyć na pozycję lidera tabeli. Teraz jednak głównym celem zespołu jest utrzymanie. Wisła ma osiem puntów przewagi nad strefą spadkową, a cytowany powyżej prezes klubu dodał: Dla nas najważniejsze jest jak najszybsze zapewnienie sobie pozostania w lidze. Kolejny, piąty sezon w ekstraklasie będzie klubowym rekordem, bo nigdy nie spędziliśmy w najwyższej klasie rozgrywkowej więcej lat z rzędu. Dawid Kocyła, Grzegorz Kuświk i Rafał Wolski leczą kontuzje.


Arka – coraz trudniejsza staje się sytuacja Arki. Tylko remis po bardzo bezbarwnym meczu z Wisłą Kraków, czyli głównym rywalem w walce o utrzymanie chluby im nie przynosi. Zespół z Gdyni traci już sześć punktów do wspomnianej Wisły. Ireneusz Mamrot nie ukrywa, że mierzy się z najtrudniejszą sytuacją w swojej karierze trenerskiej: Były dwie takie sytuacje w Głogowie, w I lidze. Choć były pewne różnice. Po pierwsze prowadziłem drużynę od początku i dobrze ją znałem, a po drugie na tym etapie mieliśmy więcej punktów. Aż tak trudnej sytuacji jeszcze nie miałem. Szkoleniowiec Arki dodał również: Interesuje mnie boisko i najbliższe spotkanie. Wiem, że to taki slogan, ale tak właśnie jest. Na tym musimy się koncentrować. Bo co możemy zrobić więcej? Poza meczem przejmować mogą mnie jedynie problemy kadrowe – pojawiające się urazy, kontuzje. Adam Deja już w tym sezonie nie pojawi się na boisku. Jednak większym problemem jest uraz Marko Vejinovica i jego występ w Płocku stoi pod wielkim znakiem zapytania.


Prognoza: Arka nie może sobie pozwolić na kolejne straty punktów jeśli marzy o utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednak jeśli potwierdzą się informacje o braku Marko Vejinovica to zespół ten może mieć wielki problem. W 7 z 8 poprzednich starć Wisły obie drużyny strzelały gole, a ogólnie w domowych ich meczach bramki z obu stron padały w 11 z 15 spotkań. Natomiast podobna statystyka miała miejsce w 6 z 8 ostatnich potyczek Arki. Również w pięciu poprzednich bezpośrednich konfrontacjach widzieliśmy bramki obu zespołów. Co ciekawe w każdym z tych spotkań padała bramka w samej końcówce spotkania lub w doliczonym czasie gry. Wiele przemawia za tym, że podobnie może być również w sobotę. Wisła straciła w ostatnim kwadransie 13 bramek, a Arka aż 15. Dodatkowo w domowych meczach zespół z Płocka 6 razy tracił gola w tym czasie, co jest najgorszym wynikiem w całej lidze. Z kolei Arka w delegacjach w ostatnich piętnastu minutach straciła 12 goli! Proponowane typy na to spotkanie: obie drużyny strzelą gola - TAK (kurs 1,8)/ padnie bramka po 76. minucie (kurs 2,24).


Brak wyników wyszukiwania.

Brak wyników wyszukiwania.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów