1000

Wolves-Newcastle U.

24.10.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

WILKI W UDERZENIU. Po dwóch przegranych ligowych z rzędu, Wolves wygrali dwa ostatnie mecze, we obu przypadkach pokonując po 1:0 Fulham i Leeds. Wygrana na wyjeździe z Leeds robi wrażenie, zwłaszcza po tym, jak Pawie rozbiły w piątkowy wieczór Aston Villę. W Newcastle brak stabilizacji wyników, po 2 razy wygrał i przegrał, a raz zremisował. Oba kluby po 5 kolejkach zajmują pozycje identyczne jak na koniec poprzedniego sezonu (7 i 13) i jak się wydaje, są one odzwierciedleniem siły obu ekip. W ubiegłym sezonie oba mecze pomiędzy tymi klubami zakończyły się remisami po 1:1. W niedzielę więcej szans na zwycięstwo trzeba przyznać Wilkom.

Wolves – jedynym kontuzjowanym graczem jest obecnie Jonny. W poniedziałek Wilki odniosły bardzo cenne zwycięstwo na Elland Road, pokonując Leeds 1:0 i tradycyjnie dużo lepiej prezentowały się po przerwie, w 70 minucie zwycięskiego gola zdobył Raul Jimenez. Po tamtym meczu Nunes Espirito Santo powiedział: „W drugiej połowie byliśmy lepsi, stworzyliśmy więcej sytuacji strzeleckich. Wiemy, że musimy mieć organizację gry, pokazaliśmy też charakter. Dużo lepiej prezentowaliśmy się od strony przygotowania fizycznego. Mieliśmy dogodne sytuacje zarówno przed, jak i po zdobyciu gola.”

Newcastle kontuzjowani są Martin Dubravka, Dwight Gayle i Matt Ritchie. Wątpliwy jest występ Isaaca Haydena. Zespół na huśtawce, potrafi wygrać na stadionie West Ham, zremisować na wyjeździe z Tottenhamem, ale też dostać lanie od Brighton (0:3), czy Manchester United (1:4). Trzeba pamiętać, że w meczu przeciwko Kogutom, drużynie prowadzonej przez Steve'a Bruce'a dopisało szczęście, nie oddali w tamtym spotkaniu strzału na bramkę Spurs, ale zremisowali dzięki bramce z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Przed tygodniem Newcastle przegrał 1:4 z Manchester United, a goście oddali na bramkę Srok aż 28 strzałów!

Prognoza – w meczach z udziałem Wilków pada mało goli w tym sezonie, dwa ostatnie mecze z ich udziałem zakończyły się rezultatami po 1:0, a w czterech z pięciu spotkań Wolves tylko jedna drużyna strzelała gole. Tylko w spotkaniach z udziałem Sheffield Utd. pada mniej bramek. Warto zwrócić uwagę, że trzy ostatnie mecze pomiędzy tymi klubami zakończyły się identycznym rezultatem – 1:1, taki wynik zanotowano w obu spotkaniach na Molineux Stadium po powrocie Wolverhampton do Premier League. Nie spodziewam się wielu bramek w tym meczu, zwłaszcza jeżeli mam w pamięci, że Wilki potrafiły zachować czyste konto w siedmiu i dziewięciu ostatnich meczów na Molineux Stadium, Newcastle z kolei w siedmiu z dziewięciu ostatnich meczów na wyjeździe zdobywał 0 lub 1 gola. Proponowane typy: zwycięstwo Wolves – kurs 1,77/poniżej 2,5 gola – kurs 1,68.