1000

Wolves-Southampton

15.01.2022 16:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

SOLIDNE WILKI. Wolverhampton pod wodzą Bruno Lage nie zbiera nadzwyczajnych recenzji, może to nie jest wyjątkowo widowiskowy futbol, ale za to świetnie zorganizowany i bardzo solidny. Warto podkreślić, że Wolves w tym sezonie stracili tylko 14 bramek, to druga najlepsza defensywa w Premier League, zaraz po City. Są stworzone podstawy pod zespół, który będzie regularnie kończył rozgrywki Premier League w górnej części tabeli. W sobotę na Molineux Stadium przyjeżdżają Święci i zapowiada się twarda walka o punkty, wszak Southampton w czterech ostatnich meczach zgromadził aż 8 oczek i też ma ambicje, aby wskoczyć do TOP10.

Wolverhampton   – po raz pierwszy w tym sezonie zabraknie w składzie Wilków Romaina Saissa, który wyjechał na Puchar Narodów Afryki. Kontuzjowani są Willy Boly, Hwang Hee-chan, Jonny Otto, Petro Neto i Yerson Mosquera.

Southampton   – po kwarantannie powracają Kyle Walker-Peters i Thierry Small. Po zawieszeniu powraca Yan Valery. Kontuzjowani są Mohamed Elyounoussi, Theo Walcott, Tino Livramento, Will Smallbone i Moussa Djenepo.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

Wilki przegrały tylko 1 z 11 ostatnich meczów ligowych przeciwko Świętym. W każdym z 10-ciu ostatnich takich spotkań zdobywały gole.

Southampton nie wygrał żadnego z pięciu ostatnich meczów ligowych na Molineux Stadium, ale w dwóch ostatnich spotkaniach Premier League remisował tam po 1:1, a przed rokiem wygrał w siedzibie Wilków mecz Pucharu Anglii 2:0.

Tylko Manchester City ma bardziej szczelną obronę od Wilków. Wolves stracili tylko 14 bramek i wyłączając rzuty karne, nie stracili jeszcze bramki po stałych fragmentach gry.

15 z 16 ostatnich zwycięstw Wolverhampton w Premier League zostało odniesione różnicą jednego gola. Wyjątkiem było zwycięstwo 2:0 nad Watford.

W żadnym z 8 ostatnich meczów Wolves w Premier League nie padła więcej niż jedna bramka! Rekord w tym względzie należy do Burnley, 9 takich spotkań pomiędzy kwietniem 2015 i sierpniem 2016.

Wolverhampton strzelił do przerwy tylko 5 goli, najmniej spośród wszystkich klubów Premier League. Po 80 minucie Wilki zdobyły taką samą ilość bramek, co w pierwszych 45 minutach.

Prognoza: jak już wspomniałem powyżej, podstawą dobrych rezultatów Wilków jest świetna gra w obronie, to druga najlepsza defensywa w lidze, ich bramkarz Jose Swansea potrafił zachować czyste konto już osiem razy w tym sezonie. Southampton ostatnio złapało wiatr w żagle, ale wciąż dużo traci na wartości grając w delegacjach. Święci stracili aż 8 punktów z pozycji drużyny prowadzącej w meczu grając na wyjeździe. Jak wiemy Wilki są dużo groźniejsze w II połowach, stąd Ralph Hasenhuttl musi uczulić swoich piłkarzy, aby zachowali maksymalną koncentrację. Jak zwykle w meczach z udziałem Wilków myślę, że ciekawiej będzie po przerwie. Mój typ: Wolverhampton strzeli gola w II połowie – kurs 1,78.