Wycombe-Tottenham

24.1.2021,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

REWANŻ ZA STARCIE Z PRZED CZTERECH LAT. Tottenham z Wycombe rywalizował na tym etapie rozgrywek w Pucharze Anglii w roku 2017 i wówczas sensacja wisiała na włosku. Wycombe był wówczas klubem IV-ligowym, mecz odbywał się na White Hart Lane i goście prowadzili do 89 minuty 3:2. Koguty walczyły do końca, w 89 minucie wyrównał Dele Alli, a w siódmej minucie doliczonego czasu gry, awans faworytom zapewnił Son Heung-Min. W poniedziałek mecz zostanie rozegrany w Wycombe, który teraz gra na poziomie Championship, ale faworyt pozostaje ten sam, Spurs nie powinni mieć problemów z awansem do V rundy.

Wycombe – z powodu pozytywnych wyników testów na Covid-19 zespół ten nie grał od 9-ego stycznia. Menadżer Gareth Ainsworth, ma nadzieję, że będzie miał do dyspozycji większość swoich piłkarzy. Oto, co powiedział szkoleniowiec The Chairboys: „Spełnimy wymagania, myślę, że z 30-tu graczy, około 20-tu będzie zdolnych do gry. Przed czterema laty byliśmy bardzo blisko sprawienia sensacji, ale wówczas nie udało nam się ukończyć zadania. Myślę, że Tottenham wystawi mocny zespół. Jose Mourinho to typ zwycięzcy, któremu zależy na zdobywaniu tytułów.” Wycombe przegrał 7 z 8 ostatnich starć w Pucharze Anglii mając za rywali klub z najwyższej klasy rozgrywek. W sezonie 2000/01 pokonał Leicester i wówczas awansował aż do półfinału FA Cup.

Tottenham – kontuzjowany Giovani lo Celso. Niepewny jest udział w tym meczu Dele Alli, Matta Doherty’ego i Serge’a Auriera.  Jose Mourinho zapowiada wystawienie mocnego składu na stadionie Adams Park. Tottenham wygrał 20 z 21 ostatnich konfrontacji w Pucharze Anglii mając za rywali kluby z niższych lig, wyjątkiem jest przegrana z Leeds w roku 2013, również w IV rundzie. Jose Mourinho mierzył się już z Wycombe. W sezonie 2006/07 będąc menadżerem Chelsea, trafił na The Chairboys w Pucharze Ligi na poziomie półfinału, wówczas na wyjeździe padł remis 1:1, The Blues udowodnili swoją wyższość w rewanżu na Stamford Bridge, wygrywając 4:0.

Prognoza – Wycombe to ostatnia drużyna w Championship, ze stratą 10-ciu punktów do bezpiecznego Derby. Zespół ten wygrał zaledwie 2 z 14 ostatnich spotkań. W meczach z udziałem The Chairboys pada sporo bramek, w każdym z czterech ostatnich spotkań notowano wynik powyżej 2,5 gola, a w pięciu ostatnich meczach obie drużyny strzelały gola. Tottenham z kolei przegrał tylko 2 z 19 ostatnich spotkań, a w czterech z pięciu ostatnich meczów Koguty zdobywały minimum 2 gole. Podopieczni Jose Mourinho znani są z tego, że więcej bramek zdobywają do przerwy, 10 z 14 ostatnich bramek strzelali w pierwszych połowach. W pięciu z sześciu ostatnich meczach FA Cup z udziałem Spurs obie drużyny strzelały gola. Proponowane typy: obie drużyny strzelą gola – kurs 1,71/w I połowie padnie powyżej 1,5 gola – kurs 1,9.