Czas
Kursy
1.01
1000

Zagłębie Lubin – Raków

14.05.2022 17:30,
Autor zapowiedzi:
pic

ZMARNOWANA SZANSA? Marek Papszun i jego gracze na samym końcu ligowego sezonu wypuścili ze swoich rąk wielką szansę decydowania o losach mistrzowskiego tytuły. Na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań w Ekstraklasie Raków traci dwa punkty do liderującego Lecha i musi (oczywiście przy swoich wygranych) czekać na potknięcie Lecha. Natomiast „Miedziowi” w bardzo dziwnym meczu ograli w Radomiu beniaminka aż 6:1, dzięki czemu zyskali cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, ale trzeba pamiętać, że jeszcze po meczu z Rakowem podopiecznych Piotra Stokowca czeka wizyta w Poznaniu i mecz z Lechem.

Zagłębie Lubin – bardzo dziwnie ułożyło się spotkanie w Radomiu (6:1). Nowy szkoleniowiec Radomiaka, czyli Mariusz Lewandowski związany przez wiele lat z „Miedziowymi” (!) dotkliwie przegrywa pierwszy mecz u siebie w roli pierwszego szkoleniowca, a warto pamiętać, że pod wodzą Dariusza Banasika w całym sezonie Radomiak doznał u siebie tylko dwóch porażek z Rakowem i Cracovią (obie po 0:1). Zagłębie zgarnęło trzy bezcenne punkty, gdyż mając w perspektywie dwa mecze z dwoma zespołami walczącymi o tytuł o punkty może być trudno, ale właśnie ten ostatni triumf może wystarczyć do obrony ligowego bytu.


Raków - Marek Papszun mimo potknięcia z Cracovią (1:1) zdaje sobie sprawę, ze patrząc przez pryzmat całego sezonu to bardzo udany czas: Zbliżamy się do finiszu jakże udanego dla nas sezonu - sezonu naznaczonego sukcesami, debiutem i grą klubu w europejskich pucharach. To fajny czas, ale na podsumowanie zaczekajmy. Rozstrzygnięcia w lidze jeszcze nie zapadły, a my chcemy wycisnąć jak najwięcej. Koncentrujemy się tylko na Zagłębiu. Jesteśmy dobrze nastawieni. Andrzej Niewulis, Marcin Cebula oraz Bogdan Racovitan zmagają się z urazami. Natomiast Giannis Papanikolaou będzie pauzował za kartki.


Prognoza: w meczach Zagłębie w ostatnich tygodniach dzieje się bardzo wiele. W poprzednich trzech meczach z udziałem tej drużyny padło aż 17 bramek! Dodatkowo w 8 z 9 wcześniejszych ich starć u siebie w lidze zanotowano powyżej 2,5 gola. Z kolei Raków pomimo braku triumfu w meczu z „Pasami” kontynuuje serię spotkań bez porażki w tym roku. Zespół z Częstochowy w 2022 roku rozegrał 16 spotkań o stawkę we wszystkich rozgrywkach, wygrywając aż 12 z nich. Raków jest również najlepiej punktującym zespołem w całej lidze w delegacjach, wygrywając 10 z 16 starć. Co ciekawe w meczach „Miedziowych” w tym sezonie najczęściej strzelano przynajmniej trzy gole (w 21 z 32 spotkań). Raków w tej statystyce jest na trzecim miejscu – 18 z 32 starć kończyło się z co najmniej trzema bramkami. Od momentu powrotu Rakowa do najwyższej klasy rozgrywkowej zespół ten grał z Zagłębiem sześć razy i w każdym z tych spotkań padało powyżej 2,5 gola. Proponowane typy: powyżej 2,5 gola (kurs 1,7).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów