Zhodino-Smalawiczy

28.5.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

MOCNI W DOMU I PO PRZERWIE. Zhodino to jeden z dwóch klubów, które pozostają bez porażki na własnym boisku w lidze białoruskiej. Torpedo straciło u siebie tylko jednego gola, zdobyło sześć bramek i warto zwrócić uwagę, że aż 5 z nich padło po przerwie. W piątek przyjeżdża do Zhodino przedostatni klub, Smalawiczy, który pozostaje bez ligowego zwycięstwa od 17 spotkań. Można chyba śmiało założyć, że Torpedo zachowa status niepokonanej ekipy na swoim stadionie.

Zhodino – u dwóch zawodników, bramkarza Władimira Buszmy, oraz pomocnika Michaiła Afanasjewa wykryto wirus COVID-19 i obu zabraknie w piątkowym meczu. Na wyniki testów oczekują Andriej Chaczturyan, oraz Maksim Bordaczew. Kontuzjowany jest Ilia Kucharczyk. W ubiegłym tygodniu Torpedo doznało drugiej porażki  w tym sezonie, przegrywając w Grodnie 1:3. Wcześniej przegrał w Mińsku z Dynamem 0:2. U siebie jest jednak niepokonany i w czterech meczach domowych stracił tylko jednego gola.

Smalawiczy – niepewny jest udział w tym meczu Ilji Raszczenji i Aleksandra Fitisowa. Smolewiczy pozostaje bez zwycięstwa od 17 meczów ligowych! W meczach z udziałem tego zespołu pada bardzo mało bramek, w 11 z 13 ostatnich spotkań Smalawiczy padały wyniki poniżej 2,5 gola. Zespół ten strzelił w tym sezonie zaledwie 6 goli i jest najgorszy w tym względzie w lidze białoruskiej. Smalawiczy zdobył tylko jedną bramkę do przerwy w tym sezonie.

Prognoza oczywiście faworytem są miejscowi, ale można mieć pewne obawy przy obstawianiu zwycięstwa gospodarzy. Przed tygodniem Zhodino przegrało w Grodnie 1:3 z Niemenem i to była pierwsza porażka tej drużyny od sześciu spotkań, drugim niepokojącym sygnałem są pozytywne testy na obecność wirusa COVID-19 w ekipie Torpedo. Jednak, mimo wszystko, wydaje się, że przyjazd Smalawiczy, drużyny która nie wygrała żadnego z 17 ostatnich meczów, to dobra okazja, aby zainkasować komplet punktów i utrzymać miejsce w czołówce tabeli. W tym spotkaniu nie spodziewajmy się dużej ilości goli. W trzech z czterech meczach w tym sezonie na stadionie Torpeda padały wyniki poniżej 2,5 gola. W przypadku Smalawiczy, wszystkie 4 mecze wyjazdowe przynosiły rezultaty poniżej 2,5 bramki, łącznie w tych czterech spotkaniach padło zaledwie 5 goli. Myślę, że w tym meczu dużo ciekawiej będzie po przerwie. Warto podkreślić, że Torpedo zdobyło tylko 1 bramkę u siebie do przerwy, a Smolawiczy strzeliło zaledwie jednego gola w I połowach w tym sezonie. Proponowane typy: poniżej 2,5 gola – kurs 1,63/więcej bramek padnie w II połowie – kurs 2,1.