Czas
Kursy
1.01
1000
Baraże do MŚ 2022 - co trzeba wiedzieć?


Baraże MS 2022 - jakie są szanse Polaków?


Już 24 marca 2022 roku startują baraże do Mistrzostw Świata w Katarze. 12 drużyn, w tym Polska, wciąż ma szanse na awans na mundial. Jak przedstawiają się szanse naszej reprezentacji na udział w Mistrzostwach Świata 2022? Jak prezentują się pozostałe pary? Co trzeba wiedzieć o barażach do MŚ 2022?

Kiedy rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Katarze?

 • Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada 2022 roku, natomiast finał będzie miał miejsce 18 grudnia 2022 roku. Będzie to pierwsza taka impreza, która odbędzie się na Bliskim Wschodzie. To także pierwszy turniej Mistrzostw Świata, który odbędzie się na jesieni. Mecze będą rozgrywane na ośmiu stadionach.

Baraże do Mistrzostw Świata w Katarze - kiedy odbędą się mecze?

 • Półfinały baraży do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze będą miały miejsce 24 marca 2022. Natomiast 3 mecze finałowe odbędą się 28 marca 2022 roku.

Gdzie obstawiać baraże do MŚ 2022?

 • Najszerszą ofertę prematch i live na wydarzenia związane z piłką nożną znajdziesz na Fortunie. Przy meczach piłkarskich możesz obstawiać: kto wygra, różnicę zwycięstwa, liczbę bramek w meczu, liczbę bramek drużyny w meczu, liczbę bramek zawodników w danym meczu itd.

Gdzie oglądać baraże do MŚ 2022?

 • Mecze barażowe do Mistrzostw Świata w Katarze kibice mogą oglądać na kanałach Polsatu Sport i TVP.

Kiedy odbędą się baraże do MŚ 2022?

 • Półfinały baraży do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze będą miały miejsce 24 marca 2022. Natomiast 3 mecze finałowe odbędą się 28 marca 2022 roku.

Baraże do Mistrzostw Świata 2022 - zasady 

 • W barażach do MŚ 2022 w Katarze znalazło się 10 drużyn z drugich miejsc eliminacji do MŚ 2022 oraz 2 dwie drużyny, które uplasowały się niżej ale wygrały swoje grupy w Lidze Narodów UEFA. Drabinka baraży została podzielona na 3 ścieżki, z których zostanie wyłonione po jednym zwycięzcy, który awansuje na MŚ 2022 w Katarze. Jak prezentuje się drabinka?

Polska i inne drużyny w barażach 2022

Ścieżka A:

 • Szkocja vs. Ukraina
 • Walia vs. Austria (zwycięzca będzie gospodarzem w finale)

Według bukmacherów najbardziej wyrównana część drabinki baraży MŚ 2022. Tak naprawdę każda z czterech drużyn ma takie same szanse na awans. Szkoci mimo 6 zwycięstw z rzędu nie dali rady wyprzedzić rewelacyjnych Duńczyków i zajęli w swojej grupie 2 miejsce ze stratą 4 oczek. Natomiast Austriacy, którzy w tej grupie zajęli miejsce 4 wygrali swoją grupę w Lidze Narodów, stąd też mogą cieszyć się grą w barażach i dalszymi szansami na awans na MŚ 2022. Ich rywale, Walijczycy, grę w barażach zapewnili sobie rzutem na taśmę remisując swój ostatni mecz z Belgami. Drużyna Ukrainy występ w barażach do MŚ 2022 zagwarantowała sobie zwycięstwem również w ostatniej kolejce eliminacji wyprzedzając drużynę Finlandii. Zapowiadają się niesamowicie zacięte spotkania w górnej części drabinki baraży do MŚ 2022.

Ścieżka B:

 • Rosja vs. Polska (zwycięzca będzie gospodarzem w finale)
 • Szwecja vs. Czechy

W związku z obecną sytuacją panującą na świecie, rosyjskie drużyny klubowe jak i drużyna narodowa zostały zawieszone do odwołania w rozgrywkach FIFA i UEFA. Oznacza to, iż na 99% Polacy zmierzą się w finale z kimś z dwójki bardzo wyrównanego na papierze meczu Szwecja, Czechy. Co więcej mecz finałowy Polacy zagrają na własnym terenie, co niewątpliwie daje nam większe szanse jeżeli chodzi o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Wszystko w nogach polskich piłkarzy.

Ścieżka C:

 • Włochy vs. Macedonia Północna
 • Portugalia vs. Turcja (zwycięzca będzie gospodarzem w finale)

W dolnej części drabinki faworyci meczów półfinałowych w ramach baraży do MŚ 2022 są raczej pewni. W finale na 99% zobaczymy Włochów oraz drużynę Portugalii. Jednak jak wiemy dopóki piłka w grze wszystko się może wydarzyć. Skoro zawodnicy Macedonii potrafili pokonać na wyjeździe Niemców, to nic nie stoi na przeszkodzie by do swojego łupu dorzucić również Włochów. Zadanie bardzo trudne ale nie niemożliwe. W drugim meczu w roli underdoga zobaczymy Turcję, która do ostatniej kolejki walczyła o pierwsze miejsce w grupie G z Holendrami. Co by tu nie mówić, jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata 2022 będziemy świadkami wielkiej niespodzianki, na turniej bowiem nie pojedzie co najmniej jedna z ekip, która na pewno byłaby stawiana w roli faworyta do zdobycia złota w Katarze.


Oglądaj mecze barażowe MŚ 2022 i obstawiaj. Sprawdź też, jakie bonusy bukmacherskie bez depozytu przygotowaliśmy dla Ciebie. Polecamy również bieżące analizy bukmacherskie tworzone przez naszych ekspertów.