Czas
Kursy
1.01
1000

KSW 65 co trzeba wiedzieć o nadchodzącej gali?


KSW, czyli konfrontacja sztuk walki, jest organizacją założoną w 2004 roku, promującą walki MMA. Pierwsza gala odbyła się 27 lutego 2004 roku. KSW jest liderem w Europie wśród organizacji związanych z MMA. Jest to także jedna z największych organizacji na świecie skupiająca najlepszych zawodników. Mamed Khalidov, Roberto Soldić, Daniel Torres czy Salahdine Parnasse - te nazwiska mówią same za siebie. Gala KSW 65 z niezwykle interesującą kartą walk odbędzie się 18 grudnia w Arenie Gliwice. Co trzeba wiedzieć o nadchodzącej wielkimi krokami gali KSW 65?

Transmisja KSW 65 - gdzie oglądać?

Galę KSW 65 będzie można obejrzeć jedynie na platformie Viaplay.

Kiedy odbędzie się gala KSW 65?

Start gali KSW 65 będzie miał miejsce 18 grudnia 2021 około godziny 20:00.

Gdzie odbędzie się gala KSW 65?

Gala KSW 65 odbędzie się w Arenie Gliwice w Gliwicach.

Gdzie obstawiać galę KSW 65?

Najszerszą ofertę prematch i live na wydarzenia związane z KSW 65 znajdziesz na Fortunie. Fortuna z KSW związała się umową sponsoringową, a to zobowiązuje. W typach przed walką pojawia się wiele dodatkowych możliwości, co więcej oferta live jest także bardzo mocno rozbudowana. W trakcie walki typerzy mogą znaleźć ponad 20 różnego rodzaju zakładów dotyczących pojedynku! Przy starciach na galach KSW możesz obstawiać:

 • kto wygra,
 • liczbę rund,
 • w której rundzie zakończy się pojedynek,
 • w jaki sposób zakończy się walka,
 • w jaki sposób dany zawodnik wygra walkę.

Kto będzie walczył na KSW 65?

Karta walk na KSW 65:

 • 83.9 kg: Mamed Khalidov (35-7, 15 KO) vs. Roberto Soldić (19-3, 16 KO)

Hitowe starcie w walce wieczoru! Przez wielu walka Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem uznawana jest za największą w historii organizacji KSW. Niewątpliwie legenda, jeden z najważniejszych zawodników w KSW kontra najmłodszy panujący mistrz, uważany przez środowisko za następcę Khalidova. Zawodnicy skrzyżują rękawice w kategorii średniej, czyli w wadze 41-latka. Ale czy to stawia Khalidova w roli faworyta? Szanse są bardzo wyrównane, tak więc naprawdę wszystko się może wydarzyć! Ostatnie walki obu fighterów zakończyły się ich zwycięstwami. Obaj panowie znokautowali swoich przeciwników. Doświadczenie czy młodość? Stary czy nowy mistrz? Kto wygra? W czyje ręce powędruje pas wagi średniej? Odpowiedź na te pytania poznamy już na najbliższej gali KSW65. Czekamy z niecierpliwością!

 • 65.8 kg: Daniel Torres (12-4, 6 KO) vs. Salahdine Parnasse (15-1, 2 KO)

Czas na rewanż! Obaj zawodnicy już raz spotkali się w oktagonie. Na KSW 58 zwyciężył Daniel Torres, który sprawiając niespodziankę, po niespełna dwóch minutach znokautował Parnesse i zdobył mistrzowski pas wagi piórkowej. Niewątpliwie ta przegrana wyhamowała trochę karierę francuza. Na KSW 65 zawodnicy dostają szansę rewanżu, który jest niezwykle wyczekiwany w środowisku MMA. Do tej pory obaj fighterzy zaliczyli po jednej porażce na galach KSW, a walki z ich udziałem zawsze dostarczają widzom niesamowitych emocji i gwarantują doskonałe widowiska. To co? Zapowiada się mocny kandydat do miana najlepszej walki na KSW 65?

 • 65.8 kg: Damian Stasiak (13-7-0) vs. Lom-Ali Eskiev (18-5-0)

Walka na szczycie w wadze piórkowej. Po zmianie kategorii wagowej Damian Stasiak, były aspirant do pasa wagi koguciej, nie przegrał jeszcze żadnego starcia, ba oba swoje pojedynki, kolejno na KSW 55 oraz na KSW 61, wygrywał poddając swoich rywali. Z kolei Lom-Ali Eskiev w KSW zadebiutował podczas gali KSW 62, gdzie zwyciężył z Gilberem Ordonezem. Przed dołączeniem do organizacji KSW Eskiev toczył walki między innymi dla organizacji ACA, Superior FC czy GMC. Szykuje się ciekawe starcie!

 • 70.3 kg: Roman Szymański (14-6-0) vs. Mateusz Legierski (7-0-0)

Obaj zawodnicy mieli zawalczyć ze sobą w zeszłym roku na KSW 53 jednak kontuzja wyeliminowała Mateusza Legierskiego. Dla Szymańskiego będzie to już 10 starcie w organizacji KSW. Jako zwycięzca wychodził z klatki sześciokrotnie, z czego pięć z tych pojedynków zostało uznanych za najlepsze na gali. Powracający po kontuzji Legierski miał już okazję zadebiutować na KSW 56, gdzie wygrał z Francisco Albano Barrio. Warto dodać, iż w swojej profesjonalnej karierze popularny Dynamit nie przegrał jeszcze żadnego pojedynku, a w roku 2020 sięgnął po mistrzowski tytuł organizacji Oktagon MMA. Na pytanie czy zostanie zepchnięty ze zwycięskiej ścieżki, poznamy odpowiedź już niedługo na gali KSW65.

 • 120.2 kg: Michał Kita (20-13-1) vs. Marek Samociuk (3-1-0)

Ostatnia walka grudniowej karty gali KSW 65 odsłonięta przez federację. Doświadczenie kontra młodość! 41-letni już Kita swój debiut w organizacji KSW zaliczył w 2015 roku. Do tej pory wygrał dwie z sześciu walk. Po dwóch porażkach z rzędu, w tym jednej mistrzowskiej z Philem De Friesem, na pewno będzie chciał powrócić na zwycięski tor. Z kolei dla Marka Samociuka będzie to druga walka w KSW. Samociuk debiutował na gali KSW 60 gdzie w dwóch rundach pokonał Izu Ugonoha. 

 • 77.1 kg: Adam Niedźwiedź (8-4-0) vs. Miroslav Broz (11-3-0)

Powrót Polaka po zwycięstwie i debiut Czecha w organizacji KSW. Adam Niedźwiedź specjalizujący się w walce w parterze wygrał swoją ostatnią walkę na KSW 61 poddając trójkątem rękoma Jakuba Kamieniarza. Warto zauważyć, iż wszystkie swoje zwycięskie starcia "Niedziu" kończył przed czasem. Na KSW stoczył do tej pory dwie walki, wygrywając jedną z nich. Natomiast Miroslav Broz na KSW 65 odbędzie swoją pierwszą, w zawodowej karierze, walkę w organizacji KSW. Do tej pory, po przejściu na zawodowstwo wygrał 11 z 14 pojedynków.

 • 93 kg: Damian Piwowarczyk (4-0-0) vs. Marc Doussis (7-0-0)

Starcie niepokonanych! Wschodząca gwiazda kategorii półciężkiej Damian Piwowarczyk w KSW zadebiutował podczas gali KSW 63 gdzie w drugiej rundzie udusił Marcina Trzcińskiego. Popularny "Piwo" w swojej karierze nie przegrał jeszcze żadnego starcia! Takim samym rezultatem może pochwalić się również Marc Doussis, z wyjątkiem tego, iż będzie to debiut 32 latka w organizacji KSW. Na gali KSW 65 dowiemy się, który z zawodników dopisze do swojego konta pierwsza porażkę w karierze. 

 • 52.2 kg: Anita Bekus (4-2-0) vs. Magdalena Sormova (10-3-0)

Debiutantki w organizacji KSW. Anita Bekus swoją zawodową karierę w MMA rozpoczęła w roku 2018. Do tej pory 31-latka stoczyła 6 walk, z czego 4 zakończyła zwycięstwem. Dużo bardziej doświadczoną fighterką jest 32-letnia Magdalena Sromova. W swojej karierze Czeszka wygrała 10 z 13 zawodowych pojedynków. Jedyny pojedynek Pań na KSW 65. Kto wyjdzie z niego zwycięsko?

 • 65.8 kg: Patryk Likus (1-0-0) vs. Piotr Olszynka (6-7-1)

Kolejne starcie w wadze piórkowej. 19-letni Patryk Likus, który w tym roku udanie zadebiutował, po pierwsze w zawodowym MMA, a po drugie w organizacji KSW na gali numer 59, podejmie debiutującego w szeregach KSW Piotra Olszynkę. Popularny "Olszyn" w swojej karierze stoczył już 14 zawodowych pojedynków, Po raz ostatni widziany był w akcji, w czerwcu bieżącego roku, kiedy to na pełnym dystansie przegrał na punkty z Patrikiem Martinikiem. Który z nich dopisze do swojego rekordu kolejną wygraną?

 • 61.2 kg: Shamad Erzanukaev (0-0-0) vs. Bartosz Rewera (1-0-0)

Starcie to będzie walką otwierającą KSW 65. Kategoria kogucia, na przeciw siebie staną dwaj debiutanci w KSW. 20-letni Shamad Erzanukaev przez wielu ludzi ze środowiska MMA jest uważany za wielki talent. Sukcesy odnosił na galach Armia Fight Night, TFL czy Slava Republic. Jego rywalem będzie 23-letni Bartosz Rewera mający za sobą już jeden, co więcej zwycięski pojedynek w zawodowym MMA. Niewątpliwe będzie to bardzo ciekawe i emocjonujące otwarcie gali KSW 65. Jak poradzą sobie debiutanci?Więcej ciekawych artykułów przeczytasz na naszym blogu.