Czas
Kursy
1.01
1000
Turniej Czterech Skoczni co trzeba wiedzieć?


70. Turniej Czterech Skoczni w skokach narciarskich zbliża się wielkimi krokami. Trwający 9 dni cykl zawodów rozgrywanych na czterech skoczniach: dwóch w Niemczech i dwóch w Austrii rozpoczyna się już 29 grudnia. Długoletnia tradycja i wyjątkowe zasady sprawiają, iż każdy skoczek marzy o tryumfie w narciarskim "Wielkim Szlemie. Polacy po to trofeum sięgali pięciokrotnie, trzy razy Kamil Stoch, raz Adam Małysz i raz Dawid Kubacki . Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni?

Kiedy rozpoczyna się Turniej Czterech Skoczni 2021/2022?

  • 70. Turniej Czterech Skoczni skokach narciarskich rozpocznie się 29 grudnia 2021 roku konkursem w niemieckim Oberstdorfie. Natomiast ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni ma odbyć się 6 stycznia na austriackiej skoczni w Bischofshofen.

Gdzie oglądać Turniej Czterech Skoczni?

  • Transmisje z zawodów Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich można oglądać w telewizji TVN jak i na kanale Eurosport.

Gdzie obstawiać Turniej Czterech Skoczni?

  • Najszerszą ofertę prematch i live na wydarzenia związane ze skokami narciarskimi znajdziesz na Fortunie. Przy zawodach możesz obstawiać: kto wygra, kto stanie na podium, kto wygra bezpośredni pojedynek H2H, miejsce danego zawodnika w konkursie, odległość skoku zawodnika. Fortuna posiada również jedną z najlepiej rozbudowanych ofert live na skoki narciarskie.

Kto wygrał 69. Turniej Czterech Skoczni 2020/2021?

  • Turniej Czterech Skoczni w sezonie 2020/2021 wygrał Polak Kamil Stoch, na drugim miejscu znalazł się Karl Geiger, zaś na trzecim uplasował się Dawid Kubacki.

Kto jest faworytem do zdobycia Złotego Orła w sezonie 2021/2022?

  • Halvor Egner Granerud - zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2020/2021, nowy sezon rozpoczął bardzo dobrze, by później zaliczyć wtope w Wiśle zajmując 48 miejsce i odbudowując się w Klingenthal, gdzie zajął odpowiednio 2 i 5 miejsce, zobaczymy jak poradzi sobie w konkursie poprzedzającym Turniej Czterech Skoczni w Engelbergu. W poprzednim sezonie uplasował się na 4 miejscu w Turnieju Czterech Skoczni. Zawiedziony tym wynikiem na pewno będzie chciał poprawić tę pozycję w tym roku.
  • Kamil Stoch - poprzednia edycja Turnieju Czterech Skoczni zdecydowanie należała do Polaków. Kamil Stoch zakończył turniej na pierwszy miejscu, zdobywając statuetkę Złotego Orła, a Dawid Kubacki na trzecim. Nie obrazimy się jakby udało powtórzyć się to osiągnięcie. Coraz lepsze wyniki w porównaniu do początku sezonu dają powody do optymizmu.
  • Karl Geiger - zaskoczenie początku sezonu. Bardzo równa forma i dobre skoki dają mu jak do tej pory miejsce na czele klasyfikacji generalnej. Po tym zawodniku zdecydowanie widać, że jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu, a jego głowa skupia się wyłącznie na zwycięstwach. Poprzedni Turniej Czterech Skoczni zakończył na drugim miejscu, a jak wiemy apetyt rośnie w miarę jedzenia. 
  • Ryoyu Kobayashi - drugi po Geigerze faworyt do sięgnięcia po Złotego Orła. W zeszłym roku w Turnieju Czterech Skoczni zajął 6 miejsce. Dziś wymieniany w gronie pewniaków do podium zarówno w Pucharze Świata jak i w Turnieju Czterech Skoczni.
  • Stefan Kraft - dwukrotny zdobywca kryształowej kuli. Chyba tylko szaleniec nie widziałby miejsca dla 28-latka w czołówce. W poprzednim sezonie zawiódł, zajmując dopiero 17 miejsce w Pucharze Świata i 8 miejsce w Turnieju Czterech Skoczni. Pora na poprawę i powtórkę osiągnięcia z sezonu 2014/2015.

Terminarz Turnieju Czterech Skoczni 2021/2022 w skokach narciarskich:

Data Skocznia
29 grudnia 2021Oberstdorf (Niemcy)
1 stycznia 2022Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)
4 stycznia 2022Innsbruck (Austria)
6 stycznia 2022Bischofshofen (Austria)


Szeroką ofertę zakładów na skoki narciarskie znajdziesz pod tym linkiem


Więcej ciekawych artykułów przeczytasz na naszym 
blogu.