"Podgry" w koszykówce wraz z możliwymi typami, opisami typów oraz wynikami.

opis zakładu
typopis typuprzykładowy wynik
- dodatkowe informacje

awans
zakład (najczęściej w pucharach, turniejach) na to która drużyna awansuje do dalszej fazy pucharu czy turnieju.
1oznacza awans drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu
2oznacza awans drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu

handicap
zakład, w którym przed rozpoczęciem spotkania dopisujemy dodatkowo określoną ilość punktów do podanego zespołu.
1oznacza wygraną zespołu wymienionego w ofercie zakładów na pierwszym miejscu uwzględniając dopisany handicap
2oznacza wygraną zespołu wymienionego w ofercie zakładów na drugim miejscu uwzględniając dopisany handicap
-

handicap (razem z dogrywkami)
- w zakładzie tym bierze się pod uwagę wynik osiągnięty w regulaminowym czasie gry oraz w ewentualnych dogrywkach

ilosc punktow
zakład na ilość punktów zdobytych przez obie drużyny w spotkaniu, w koszykówce granica ta określana jest osobno dla każdego spotkania, np: 158
-oznacza liczbę punktów poniżej wyznaczonej granicy158: 60:71, 75:75
=oznacza liczbę punktów dokładnie taką samą jak wyznaczona granica158: 70:88, 79:79
+oznacza liczbę punktów powyżej wyznaczonej granicy158: 72:90, 80:80
-

ilosc punktow (razem z dogrywkami)
zakład na ilość punktów zdobytych przez obie drużyny w spotkaniu uwzględniając punkty zdobyte w ewentualnych dogrywkach, w koszykówce granica ta określana jest osobno dla każdego spotkania, np: 158,5
-oznacza liczbę punktów poniżej wyznaczonej granicy60:71, 75:75
+oznacza liczbę punktów powyżej wyznaczonej granicy72:90, 80:80
- w zakładzie tym bierze się pod uwagę ilość punktów zdobytych w regulaminowym czasie gry oraz w ewentualnych dogrywkach

ilosc punktow (zawodnik)
zakład na ilość punktów zdobytych przez podanego zawodnika w spotkaniu, w koszykówce granica ta określana jest osobno dla każdego zawodnika, np: 17,5
-oznacza liczbę punktów poniżej wyznaczonej granicy17,5: 15, 7, 10
+oznacza liczbę punktów powyżej wyznaczonej granicy17,5: 18, 20, 25
- jeżeli podany zawodnik nie wystąpi w spotkaniu zakład jest zwracany

ilosc punktow zawodnika (razem z dogrywkami)
zakład na ilość punktów zdobytych przez podanego zawodnika w spotkaniu i ewentualnych dogrywkach, w koszykówce granica ta określana jest osobno dla każdego zawodnika, np: 17,5

zakład na wynik spotkania.
1oznacza wygraną drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu (w większości przypadków chodzi o drużynę gospodarzy)104:79, 73:59, 92:80
0oznacza remis66:66, 75:75, 84:84
2oznacza wygraną drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu (w większości przypadków chodzi o drużynę gości)63:81, 89:91, 54:75
10dwójtyp, oznacza wygraną drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu lub remis104:79, 76:76, 99:91
02dwójtyp, oznacza wygraną drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu lub remis89:89, 80:88, 75:77

podwojna szansa
zakład na wynik pierwszej połowy bądź całego spotkania.
1-1oznacza wygraną drużyny wymienionej na pierwszym miejscu w pierwszej połowie bądź w całym spotkaniu33:30 w 1.poł. i 57:60 w całym spotkaniu,
27:30 w 1.poł. i 63:61 w całym spotkaniu
0-0oznacza remis w pierwszej połowie bądź w całym spotkaniu30:30 w 1.poł. i 60:57 w całym spotkaniu, 27:30 w 1.poł. i 57:57 w całym spotkaniu
2-2oznacza wygraną drużyny wymienionej na drugim miejscu w pierwszej połowie bądź w całym spotkaniu30:37 w 1.poł. i 55:55 w całym spotkaniu,
32:30 w 1.poł. i 58:60 w całym spotkaniu

zwyciestwo
zakład na zwycięstwo w spotkaniu, również po ewentualnych dogrywkach lub rzutach karnych.
1oznacza zwycięstwo drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu
2oznacza zwycięstwo drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu
- w zakładzie tym bierze się pod uwagę wynik końcowy spotkania, wliczając ewentualną dogrywkę

1. druzyna zdobedzie pkt
zakład na ilość punktów zdobytych w spotkaniu przez drużynę wymienioną w ofercie zakładów na pierwszym miejscu np: 67,5
-oznacza liczbę punktów poniżej wyznaczonej granicy67,5 - 54:72, 66:75, 60:85
+oznacza liczbę punktów powyżej wyznaczonej granicy67,5 - 68:72, 75:75, 114:105
- w zakładzie tym bierze się pod uwagę ilość punktów w regulaminowym czasie gry

1.kwarta
zakład na wynik pierwszej kwarty spotkania.
1oznacza wygraną w pierwszej kwarcie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu20:17, 22:18, 24:10
0oznacza remis w pierwszej kwarcie spotkania19:19, 15:15, 18:18
2oznacza wygraną w pierwszej kwarcie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu22:29, 16:22, 14:15
- jeżeli spotkanie zostanie przerwane po 1.kwarcie zakład pozostaje ważny

1.polowa
zakład na wynik pierwszej połowy spotkania.
1oznacza wygraną w pierwszej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu43:40, 40:38, 55:31
0oznacza remis w pierwszej połowie spotkania41:41, 37:37, 48:48
2oznacza wygraną w pierwszej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu39:43, 30:51, 45:47
10dwójtyp, oznacza wygraną w pierwszej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu lub na remis44:39, 35:35, 55:31
02dwójtyp, oznacza wygraną w pierwszej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu lub na remis38:40, 35:35, 30:57
- jeżeli spotkanie zostanie przerwane w 2.połowie zakład na 1.połowę pozostaje ważny

1.polowa/koniec
zakład na wynik pierwszej połowy i wynik końcowy spotkania.
1/1oznacza zwycięstwo w pierwszej połowie oraz w całym spotkaniu drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu42:38 w 1.poł. i 93:90 w całym spotkaniu
1/0oznacza zwycięstwo w pierwszej połowie drużny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu oraz remis w całym spotkaniu42:38 w 1.poł. i 94:94 w całym spotkaniu
1/2oznacza zwycięstwo w pierwszej połowie drużyny, która w ofercie jest podana na pierwszym miejscu, oraz zwycięstwo w całym spotkaniu drużyny, która w ofercie jest podana na drugim miejscu42:38 w 1.poł. i 90:93 w całym spotkaniu
0/1oznacza remis w pierwszej połowie oraz zwycięstwo w całym spotkaniu drużyny, która w ofercie jest podana na pierwszym miejscu42:42 w 1.poł. i 93:90 w całym spotkaniu
0/0oznacza remis w pierwszej połowie oraz remis w całym spotkaniu42:42 w 1.poł. i 93:93 w całym spotkaniu
0/2oznacza remis w pierwszej połowie oraz zwycięstwo w całym spotkaniu drużyny, która w ofercie jest podana na drugim miejscu42:42 w 1.poł. i 90:93 w całym spotkaniu
2/1oznacza zwycięstwo w pierwszej połowie drużyny, która w ofercie jest podana na drugim miejscu, oraz zwycięstwo w całym spotkaniu drużyny, która w ofercie jest podana na pierwszym miejscu38:42 w 1.poł. i 93:30 w całym spotkaniu
2/0oznacza zwycięstwo w pierwszej połowie drużyny, która w ofercie jest podana na drugim miejscu, oraz remis w całym spotkaniu38:42 w 1.poł. i 93:93 w całym spotkaniu
2/2oznacza zwycięstwo w pierwszej połowie oraz w całym spotkaniu drużyny, która w ofercie jest podana na drugim miejscu38:42 w 1.poł. i 90:93 w całym spotkaniu

2. druzyna zdobedzie pkt
zakład na ilość punktów zdobytych w spotkaniu przez drużynę wymienioną w ofercie zakładów na drugim miejscu np: 67,5
-oznacza liczbę punktów poniżej wyznaczonej granicy67,5 - 72:54, 75:66, 85:60

UWAGA! TREŚCI ZAWARTE W KOMPENDIUM GRACZA SĄ ORIENTACYJNE I NA ICH PODSTAWIE NIE MOŻNA SKŁADAĆ REKLAMACJI.