"Podgry" w piłce ręcznej wraz z możliwymi typami, opisami typów oraz wynikami.

opis zakładu
typopis typuprzykładowy wynik
- dodatkowe informacje

awans
zakład (najczęściej w pucharach, turniejach) na to która drużyna awansuje do dalszej fazy pucharu czy turnieju.
1oznacza awans drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu
2oznacza awans drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu

handicap
zakład, w którym przed rozpoczęciem spotkania dopisujemy dodatkowo określoną ilość bramek do podanego zespołu.
1oznacza wygraną zespołu wymienionego w ofercie zakładów na pierwszym miejscu uwzględniając dopisany handicap
2oznacza wygraną zespołu wymienionego w ofercie zakładów na drugim miejscu uwzględniając dopisany handicap
- w zakładzie tym bierze się pod uwagę wynik osiągnięty w regulaminowym czasie gry

handicap 1.polowa
zakład, w którym przed rozpoczęciem 1. połowy dopisujemy dodatkowo określoną ilość bramek do podanego zespołu.
- jeżeli spotkanie zostanie przerwane w 2.połowie zakład na 1.połowę pozostaje ważny

ilosc bramek
zakład na ilość bramek w spotkaniu, np: 55,5.
-oznacza liczbę bramek poniżej wyznaczonej granicy55,5g -20:32, 25:25
+oznacza liczbę bramek powyżej wyznaczonej granicy55,5g -36:31, 31:25
- w zakładzie tym bierze się pod uwagę ilość bramek w regulaminowym czasie gry

zakład na to czy ilość bramek w spotkaniu będzie parzysta czy też nieparzysta.
parz.oznacza parzystą ilość bramek22:28, 24:20, 30:30
niep.oznacza nieprzystą ilość bramek21:20, 25:26, 31:30
- jeżeli spotkanie zostanie przerwane zakład na ilosc bramek parzysta/nieparzysta jest zwracany

ilosc bramek 1. polowa
zakład na ilość bramek w 1. połowie spotkania, np: 25,5.
-oznacza liczbę bramek poniżej wyznaczonej granicy25,5g -10:12, 15:10
+oznacza liczbę bramek powyżej wyznaczonej granicy25,5g -16:10, 13:13

ilosc rzutow karnych
zakład na ilość rzutów karnych w spotkaniu, np: 8,5.
-oznacza ilość rzutów karnych poniżej wyznaczonej granicy
+oznacza ilość rzutów karnych powyżej wyznaczonej granicy
- w zakładzie tym bierze się pod uwagę ilość rzutów karnych w regulaminowym czasie gry

ilosc rzutow karnych druzyny
zakład na ilość rzutów karnych podanej drużyny w spotkaniu, np: 3,5.

ilosc wykluczen 2 min. druzyny
zakład na to ile w całym spotkaniu podana drużyna otrzyma 2 minutowych wykluczeń, np: 3,5
-oznacza ilość 2 minutowych wykluczeń dla podanej drużyny poniżej wyznaczonej granicy
+oznacza ilość 2 minutowych wykluczeń dla podanej drużyny powyżej wyznaczonej granicy

klasyfikacja koncowa
zakład na klasyfikację końcową, stosowany np. w turniejach MŚ, ME jak również na klasyfikację końcową ligi w danym sezonie, Ligi Mistrzów.
Voznacza zwycięstwo podanej drużyny w turnieju, zdobycie mistrzostwa kraju czy też wygranie Ligi Mistrzów1
1-2oznacza zajęcie miejsc 1-2 przez podają drużynę w turnieju, jw.1, 2
1-4oznacza zajęcie miejsc 1-4 przez podają drużynę w turnieju, jw.1, 2, 3, 4
1-8oznacza zajęcie miejsc 1-8 przez podają drużynę w turnieju, jw.1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

kto lepszy
zakład na to, która z wymienionych drużyn zajmie wyższe miejsce, stosowany np. w turniejach MŚ, ME jak również na klasyfikację końcową ligi w danym sezonie, Ligi Mistrzów.
1oznacza zajęcie wyższego miejsca w turnieju, na koniec sezonu ligowego przez drużynę wymienioną w ofercie zakładów na pierwszym miejscu
2oznacza zajęcie wyższego miejsca w turnieju, na koniec sezonu ligowego przez drużynę wymienioną w ofercie zakładów na drugim miejscu

mecz
zakład na wynik spotkania.
1oznacza wygraną drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu (w większości przypadków chodzi o drużynę gospodarzy)30:25, 31:30, 37:23
0oznacza remis25:25, 29:29, 31:31
2oznacza wygraną drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu (w większości przypadków chodzi o drużynę gości)26:29, 24:26, 21:24
10dwójtyp, oznacza wygraną drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu lub remis27:27, 31:24, 30:23
02dwójtyp, oznacza wygraną drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu lub remis23:27, 29:29, 21:24
12dwójtyp, oznacza wygraną drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu lub wygraną drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu, czyli spotkanie nie może zakończyć się remisem30:25, 24:26, 31:30

mniej/wiecej druzyna
zakład na ilość bramek zdobytych przez podaną drużynę w spotkaniu, w piłce ręcznej granica ta określana jest osobno dla każdej drużyny, np: 25,5
-oznacza liczbę bramek poniżej wyznaczonej granicy
+oznacza liczbę bramek powyżej wyznaczonej granicy
- w zakładzie tym bierze się pod uwagę ilość bramek zdobytych w regulaminowym czasie gry

mniej/wiecej zawodnik
zakład na ilość bramek zdobytych przez podanego zawodnika w spotkaniu, w piłce ręcznej granica ta określana jest osobno dla każdego zawodnika, np: 6,5
- jeżeli podany zawodnik nie wystąpi w spotkaniu zakład jest zwracany

pierwszy do 3. bramek
zakład na to, która drużyna jako pierwsza zdobędzie trzy bramki.
1oznacza, że drużyna wymieniona w ofercie zakładów na pierwszym miejscu zdobędzie jako pierwsza trzy bramki3:0, 3:1, 3:2
2oznacza, że drużyna wymieniona w ofercie zakładów na drugim miejscu zdobędzie jako pierwsza trzy bramki0:3, 1:3, 2:3
- jeżeli spotkanie zostanie przerwane, a jedna z drużyn ma już na swoim koncie trzy bramki zakład pozostaje ważny

pierwszy do 5. bramek
zakład na to, która drużyna jako pierwsza zdobędzie pięć bramek.
1oznacza, że drużyna wymieniona w ofercie zakładów na pierwszym miejscu zdobędzie jako pierwsza pięć bramek5:1, 5:3, 5:4
2oznacza, że drużyna wymieniona w ofercie zakładów na drugim miejscu zdobędzie jako pierwsza pięć bramek0:5, 1:5, 2:5
- jeżeli spotkanie zostanie przerwane, a jedna z drużyn ma już na swoim koncie pięć bramek zakład pozostaje ważny

podwojna szansa
zakład na wynik pierwszej połowy bądź całego spotkania.
1-1oznacza wygraną drużyny wymienionej na pierwszym miejscu w pierwszej połowie bądź w całym spotkaniu13:10 w 1.poł. i 27:30 w całym spotkaniu,
17:20 w 1.poł. i 23:21 w całym spotkaniu
0-0oznacza remis w pierwszej połowie bądź w całym spotkaniu10:10 w 1.poł. i 30:27 w całym spotkaniu, 17:10 w 1.poł. i 27:27 w całym spotkaniu
2-2oznacza wygraną drużyny wymienionej na drugim miejscu w pierwszej połowie bądź w całym spotkaniu10:17 w 1.poł. i 25:25 w całym spotkaniu,
12:10 w 1.poł. i 28:30 w całym spotkaniu

polowa z wieksza iloscia bramek
zakład na to w której połowie spotkania padnie większa ilość bramek
1oznacza, że w pierwszej połowie spotkania padnie większa ilość bamek niż w drugiej połowie spotkania
=oznacza taką samą ilość bramek zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie spotkania
2oznacza, że w drugiej połowie spotkania padnie większa ilość bamek niż w pierwszej połowie spotkania
- jeżeli spotkanie zostanie przerwane zakład na połowę z większą ilością bramek jest zwracany

wiecej rzutow karnych
zakład na to, która drużyna (jej zawodnicy) wykona więcej rzutów karnych w spotkaniu
1oznacza, że drużyna wymieniona na pierwszym miejscu w ofercie zakładów wykona więcej rzutów karnych w spotkaniu
=oznacza, że obie drużyny wykonają identyczną ilość rzutów karnych w spotkaniu
2oznacza, że drużyna wymieniona na drugim miejscu w ofercie zakładów wykona więcej rzutów karnych w spotkaniu
- jeżeli spotkanie zostanie przerwane zakład na wiecej rzutow karnych jest zwracany

wiecej wykluczen 2 min.
zakład na to, która drużyna (jej zawodnicy) otrzyma więcej 2 minutowych wykluczeń w spotkaniu
1oznacza, że drużyna wymieniona na pierwszym miejscu w ofercie zakładów otrzyma więcej 2minutowych wykluczeń w spotkaniu
=oznacza, że obie drużyny otrzymają identyczną ilość 2minutowych wykluczeń w spotkaniu
2oznacza, że drużyna wymieniona na drugim miejscu w ofercie zakładów otrzyma więcej 2minutowych wykluczeń w spotkaniu
- jeżeli spotkanie zostanie przerwane zakład na wiecej wykluczen 2 min. jest zwracany

zwyciezca
zakład na zwycięstwo w spotkaniu, również po ewentualnej dogrywce.
1oznacza zwycięstwo drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu
2oznacza zwycięstwo drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu
- w zakładzie tym bierze się pod uwagę wynik końcowy spotkania, wliczając ewentualną dogrywkę

1.bramka
zakład na to która drużyna jako pierwsza strzeli bramkę.
1oznacza strzelenie pierwszej bramki spotkania przez drużynę wymienioną na pierwszym miejscu
2oznacza strzelenie pierwszej bramki spotkania przez drużynę wymienioną na drugim miejscu

1.polowa
zakład na wynik pierwszej połowy spotkania.
1oznacza wygraną w pierwszej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu13:12, 17:12
0oznacza remis w pierwszej połowie spotkania11:11, 13:13
2oznacza wygraną w pierwszej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu11:13, 10:12
10dwójtyp, oznacza wygraną w pierwszej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu lub na remis11:11, 13:11
02dwójtyp, oznacza wygraną w pierwszej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu lub na remis9:9, 12:17
12dwójtyp, oznacza wygraną w pierwszej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu lub wygraną drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu, czyli spotkanie nie może zakończyć się remisem13:10, 11:16

2.polowa
zakład na wynik drugiej połowy spotkania.
1oznacza wygraną w drugiej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu13:12, 17:12
0oznacza remis w drugiej połowie spotkania11:11, 13:13
2oznacza wygraną w drugiej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu11:13, 10:12
10dwójtyp, oznacza wygraną w drugiej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu lub na remis11:11, 13:11
02dwójtyp, oznacza wygraną w drugiej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu lub na remis9:9, 12:17
12dwójtyp, oznacza wygraną w drugiej połowie spotkania drużyny wymienionej w ofercie zakładów na pierwszym miejscu lub wygraną drużyny wymienionej w ofercie zakładów na drugim miejscu, czyli spotkanie nie może zakończyć się remisem13:10, 11:16

UWAGA! TREŚCI ZAWARTE W KOMPENDIUM GRACZA SĄ ORIENTACYJNE I NA ICH PODSTAWIE NIE MOŻNA SKŁADAĆ REKLAMACJI.