1.5

Włosi podtrzymali nadzieję

30. kwietnia. 2016 10:02

hokej 006

Pierwsze spotkanie ostatniego dnia mistrzostw w katowickim Spodku było bardzo istotne zarówno dla zespołu koreańskiego, jak i dla Włochów. Podopieczni Jima Paeka w razie wygranej zapewniliby sobie co najmniej drugie miejsce w turnieju, jednak to Włosi okazali się o bramkę lepsi i tym samym zachowali szanse na awans do elity.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia hokeistów z Półwyspu Apenińskiego. W 3 minucie spotkania swoją kolejną bramkę w mistrzostwach zdobył Joachim Ramoser, po podaniu Thomasa Larkina, wykorzystując przewagę liczebną swojego zespołu.
Druga odsłona rywalizacji rozpoczęła się od kary dla gracza koreańskiego, ale tym razem Włosi nie wykorzystali przewagi liczebnej. Kolejne minuty to ataki Koreańczyków, którzy za wszelką cenę chcieli wyrównać. Podopieczni Stefana Maira z kolei konsekwentnie odpierali ataki rywali i groźnie kontratakowali. Ich akcje powstrzymywał jednak Matt Dalton. W drugiej tercji kibice nie zobaczyli żadnej bramki.
Trzecia tercja rozpoczęła się od zdecydowanych ataków zespołu koreańskiego, który musiał postawić wszystko na jedną kartę, marząc jeszcze o awansie do hokejowej elity. Wysiłki zawodników z Korei nie przynosiły jednak efektu, a gdy w 55 minucie Daniel Tudin po raz drugi pokonał Daltona, wydawało się że jest po meczu. Emocji nie brakowało jednak aż do końcowej syreny – trener koreański wziął czas, a tuż po nim, w 57 minucie Eric Regan potężnym uderzeniem spod niebieskiej linii zdobył kontaktową bramkę. W końcówce meczu szkoleniowiec koreański postawił wszystko na jedną kartę, wycofując bramkarza. Jego podopieczni stworzyli kilka znakomitych okazji do wyrównania, ale Andreas Bernard nie dał się pokonać. Tym samym Włosi zamknęli hokeistom z Dalekiego Wschodu drzwi do elity.

Najlepszymi zawodnikami meczu wybrano Andreas Bernard (ITA) i Woosang Park (KOR).

Brock Radunske (napastnik reprezentacji Korei):
Mimo przegranej rozegraliśmy dobry mecz. Włosi wykorzystali grę w przewadze i strzelili bramkę, następnie solidnie spisywali się w defensywie i nie dali nam zbyt wielu okazji do wyrównania. Później padł gol na 2-0 i mimo, że udało nam się strzelić bramkę kontaktową nie doprowadziliśmy do wyrównania. Uważam, że dobrze poradziliśmy sobie na tych mistrzostwach. Pokazaliśmy, że nie odstajemy poziomem od innych drużyn z tej dywizji, co więcej, do końca liczyliśmy się w walce o awans.

Joachim Ramoser (napastnik reprezentacji Włoch):
Jestem dumny z drużyny. I wczoraj, i dzisiaj zrobiliśmy wszystko, by wciąż móc liczyć na awans, teraz pozostaje czekać na wyniki pozostałych spotkań. Zaczęliśmy ten turniej od zwycięstwa i mimo porażek nie poddaliśmy się. Na tych mistrzostwach gra się pięć spotkań i pewny awans daje tylko wygrana w każdym z nich.

WŁOCHY – KOREA POŁUDNIOWA 2 : 1 (1:0, 0:0, 1:1)