1.5

Radwanska A.-Konta J.

8. października. 2016 19:12, Autor analizy: Mirosław Dudek

tenis k polska radwanska agnieszka 002

AGNIESZKA RADWAŃSKA W FINALE CHINA OPEN. Rywalką naszej najlepszej tenisistki będzie Johanna Konta, a to zawodniczka, która zrobiła największy postęp w tym sezonie. Jeszcze 17 miesięcy temu Brytyjka była notowana na 147 miejscu. Jednak druga połowa ubiegłego sezonu pokazała jak wielki drzemie w niej potencjał – awansowała do IV rundy US OPEN, była w ćwierćfinale w Wuhan, te dobre występy pozwoliły jej zakończyć ubiegły rok w TOP 50. Ten rok to kolejny ogromny krok naprzód, zaznaczony półfinałem w Australian Open, zwycięstwem w Stanford i teraz finałem w prestiżowym turnieju w Pekinie. Dla Agnieszki to będzie już trzeci finał w tym turnieju, wierzymy że powtórzy sukces z roku 2011.

Agnieszka Radwańska - numer 3 światowego tenisa, w Pekinie zapewniła sobie udział w Mistrzostwach WTA w Singapurze, gdzie będzie bronić tytułu. W półfinale Polka pokonała Elinę Svitolinę – 7:6,6:3 w meczu, który trwał 1 godzinę i 40 minut. Po meczu Isia powiedziała: „Zdecydowanie zbyt wolno weszłam w to spotkanie. Szybko zrobiło się 3:5, ale to wynik z którego jeszcze można odrobić straty. Serwis nie odgrywał w tym meczu wielkiej roli, toteż przełamanie o niczym nie przesądzało. Byłam bardzo zadowolona z odrobienia strat w pierwszym secie, który był bardzo ważny. Zagrałam bardzo dobrze w tie-breaku i to mi bardzo pomogło. Jestem bardzo szczęśliwa, że po raz trzeci awansowałam tutaj do finału.” Agnieszka Radwańska awansowała do finału bez straty sety.

Johanna Konta - 25 letnia Brytyjka, węgierskiego pochodzenia, obecnie klasyfikowana w rankingu WTA na miejscu 14, ale od poniedziałku wskoczy do TOP 10 kobiecego tenisa, tym samym zostanie pierwszą Brytyjką w najlepszej „10” WTA od 1984 roku (ostatnią była Jo Durie). Dla Johanny to będzie drugi finał w tym roku, Konta wygrała przed dwoma miesiącami turniej w Stanford, tam w finale pokonała Venus Williams. W tym sezonie Johanna Konta zaliczyła minimum ćwierćfinał w 9. turniejach. W sobotę Brytyjka pokonała po bardzo zaciętej batalii rozstawioną z numer 9 – Madison Keys i wciąż liczy się w wyścigu o grę w Singapurze. W półfinale Konta pokonała Madison Keys 7:6,4:6,6:4 po batalii trwającej ponad 2 i pół godziny.

Prognoza : to będzie druga konfrontacja tych tenisistek. Jedyny raz wcześniej spotkały się w Cincinnati, Agnieszka Radwańska wygrała wówczas w trzech setach – 6:7, 6:4, 6:0. Przy okazji tego wyniku taka ciekawostka – Johanna Konta wygrała 9 ostatnich rozgrywek tie-breakowych! Pierwsza rada dla Isi – postaraj się jak najszybciej przełamać Kontę i nie dopuść do tie-breaka. Ta statystyka pokazuje jednak, jak świetnie Brytyjka jest przygotowana od strony mentalnej i jak dobrze rozgrywa najważniejsze punkty w meczu. To będzie bardzo wyrównany pojedynek, nie zdziwię się jak zostanie rozstrzygnięty w trzech setach. Mój typ – powyżej 21 gemów (kurs 1,87).