Slowacja - Szkocja

11. października. 2016 22:45, Autor analizy: Mirosław Dudek

Więcej zapowiedzi
pilka nozna slowacja reprezentacja 001

NIE MA JUŻ MIEJSCA NA POMYŁKI. W Trnavie Słowacy podejmą Szkotów, obie reprezentacje zawiodły w sobotę. Słowacy przegrali drugi mecz z rzędu, tym razem na wyjeździe w Słowenii, Szkoci nieoczekiwanie stracili punkty u siebie, remisując z Litwą. Faworytem grupy F jest naturalnie Anglia (prowadzi z kompletem punktów), ale za jej plecami będzie trwać bój o miejsce w barażach. Wtorkowy mecz Słowacji ze Szkocją może być tym jednym z kluczowych w tej rywalizacji.

Słowacja - fatalny początek kwalifikacji, dwa przegrane mecze po 0:1. Najpierw u siebie z Anglią (bramka stracona w doliczonym czasie gry), a w sobotę na wyjeździe w Lublanie ze Słowenią. Trzecia porażka ze Szkocją, praktycznie ogranicza do minimum szansę na bezpośredni awans, już na tak wczesnym etapie kwalifikacji. Do reprezentacji Słowacji powraca środkowy obrońca – Martin Skrtel, który odcierpiał już karę zawieszenia, choć zagra w masce, po operacji nosa. Selekcjoner reprezentacji Słowacji – Jak Kozak, zrezygnował z usług skrzydłowego Vladimira Weissa, z powodów dyscyplinarnych, podobnie jak Miroslava Stocha. Kontuzjowani są Viktor Pecovsky, Ondrej Duda, Peter Pekarik i Norbert Gyomber.

Szkocja -w sobotę spotkało ich wielkie rozczarowanie, kiedy zremisowali na Hampden Park z Litwą 1:1, a mogło być jeszcze gorzej, ponieważ remis Szkoci uratowali dopiero w ostatniej minucie spotkania za sprawą Jamesa McArthura. Ta strata punktów może okazać się bardzo bolesna w końcowym rozrachunku. Teraz na wyjeździe w Słowacji trzeba zagrać o pełną pulę. Gordon Strachan, już zapowiedział, że dokona kilku roszad w składzie w porównaniu do sobotniego meczu. Przygotuje także, dwa plany na ten mecz, w zależności od ustawienia rywala. Strachan przyznaje, że Anglia jest zdecydowanym faworytem tej grupy, a celem jego zespołu jest zajęcie przynajmniej drugiego miejsca. Niepewny jest udział w tym meczu Darrena Fletchera, który z powodu urazu zszedł w przerwie meczu z Litwą. Sam Fletcher zapewnia, że jest gotowy do gry. Kontuzjowany jest Alan Hutton.

Prognoza : obie drużyny po niekorzystnych rezultatach z ostatniej soboty znalazły się pod presją. Szkoci przegrali tylko 2 z ośmiu ostatnich meczów wyjazdowych o stawkę i z pewnością pojadą do Trnavy, aby sięgnąć po komplet punktów. Oba zespoły mają problemy z kontuzjami. Warto zauważyć, że Słowacy nie zdobyli bramki w czterech kolejnych meczach. Szkoci z kolei, poza meczem z Maltą, gdzie grali przez ponad 30 minut z przewagą jednego zawodnika, w pięciu spotkaniach zdobyli tylko 2 gole. Myślę, że w tym meczu dość długo będziemy czekać na pierwszą bramkę. Mój typ – pierwsza bramka padnie po 27 minucie spotkania (kurs 1,98).

Typ na dokładny wynik –1:1 .