1.5

Juventus - Udinese

15. października. 2016 22:45

Piłka nożna Włochy Juventus 001

W debiucie na ławce Udinese do Turynu przyjeżdża Luigi Delneri, czyli ostatni trener, który prowadził Juventus przed obecną, złotą erą bianconerich. Nie zanosi się, by Mistrz Włoch przywitał byłego pracownika zbyt uprzejmie - to gospodarze są zdecydowanym faworytem pojedynku.

OSTATNIE WYNIKI:
Juventus w tym sezonie Serie A przegrał tylko raz, w połowie września w Derbach Italii z Interem. Później podopieczni Massimiliano Allegriego ponowili ścieżkę zwycięstw i kolejno odprawili z kwitkiem Cagliari (4:0), Palermo (1:0) i przed przerwą reprezentacyjną Empoli (3:0). Nic dziwnego, że Stara Dama zajmuje pozycję lidera włoskiej ekstraklasy.
Zgoła inaczej wygląda obecna sytuacja Udinese. Wprawdzie za panowania Beppe Iachiniego wygrali dwa mecze z rzedu, jednak później przyszły cztery mecze bez zwycięstwa, dokładniej trzy porażki i remis. Po domowym 0:3 z Lazio nie wytrzymał właściciel klubu Pozzo i zwolnił trenera, a w jego miejsce zatrudnił Delneriego.

HISTORIA:
Obie drużyny mają za sobą 88 spotkań bezpośrednich. Oczywiście zdecydowana większość z nich padła łupem Juventusu, który zwyciężał w 57 meczów, przegrywając zaledwie 12-krotnie. Co ciekawe sobotni goście więcej razy z kompletu cieszyli się poza domem, ale nie zmienia to faktu, że siedem wygranych przy 32 porażkach wypada bardzo blado.
Warto jednak pamiętać, że ostatnia wygrana drużyny z Udine przypada na poprzedni sezon, kiedy to na otwarcie rozgrywek Stara Dama pozwoliła sobie na wpadkę 0:1. Jedynego gola strzelił wówczas Thereau, czym rozpoczął kryzysowy początek Serie A dla obrońcy tytułu.

TAKTYKA:
W Juventusie przede wszystkim rzuca się w oczy brak w kadrze na spotkanie Daniego Alvesa i Leonardo Bonucciego. Obaj otrzymali wolne, jednak w przypadku Włocha pojawiły się spekulacje o ponownym pogorszeniu stanu zdrowia syna Matteo.
Niemniej Massimiliano Allegri postawi na znane wszystkim 3-5-2, a miejsce Bonucciego w trio BBC zajmie Medhi benatia, który zagra w środku obrony wraz z Barzaglim i Chiellinim. W końcu kontuzjowany pozostaje Daniele Rugani, stąd trener nie miał wyjścia i postawił na Marokańczyka.
Wraz z odpoczynkiem Alvesa od pierwszej minuty powinien wystąpić na jednym z wahadeł Lichtsteiner, drugie niezmiennie zarezerwowane pozostaje dla Alexa Sandro. W środku również przetasowania - na ławce rozpocznie Khedira, a od pierwszej minuty zobaczymy obok Pjanicia Hernanesa i Leminę. Kibiców Juve musi cieszyć powrót do kadry meczowej Claudio Marchisio, który pauzował od sześciu miesięcy.
Większość dostępnych źródeł awizuje od pierwszych minut w ataku dwójkę Dybala-Mandzukic, pozostawiając na ławce Gonzalo Higuaina. Ponadto wśród rezerwowych ma pojawić się zaledwie 16-letni Moise Kean, iworyjski napastnik z włoskim paszportem.
Luigi Delneri sporo zmienia w taktyce prezentowanej do tej pory przez Udinese. Na Juventus goście mają wyjść usposobieni defensywnie - z osamotnionym na szpicy Duvanem Zapatą. Ani wcześniejsze 3-5-2, ani eksperyment Iachiniego z 4-3-1-2 nie przekonał nowego szkoleniowca.
Debiutujący w sobotę trener postawi na 4-1-4-1, gdzie Kums będzie postacią centralną, łączącą defensywę z drugą linią. Dotychczas grający w środku w rolach ofensywnych Thereau i De Paul zostaną ustawieni na skrzydłach, w środku pola ujrzymy natomiast Fofanę i Jankto - Hallfreddson rozpocznie mecz na ławce.
W obronie natomiast na ławce usiądzie Irakijczyk Adnan, a na lewej stronie zobaczymy Pablo Armero. Drugim bocznym defensorem będzie natomiast ponownie Heurtaux, podobnie bez zmian w centrum - tam zobaczymy duet Danilo, Felipe. W bramce niepodważalną pozycję zachowuje Orestiz Karnezis.

TYP REDAKCJI:
Nam również trudno sobie wyobrazić inny wynik niż zwycięstwo Juve. Wysokie i z czystym kontem. Nasz typ: 3:0