15. października 2016 18:00, Autor analizy: Mirosław Dudek

20.11.2017

21.11.2017

Więcej zapowiedzi
pilka nozna anglia manchester city 003

KOLEDZY Z CAMP NOU. Pep Guardiola i Ronald Koeman odnosili wspólnie sukcesy jako piłkarze reprezentując barwy Barcelony, zdobywali z tym klubem 4 razy mistrzostwo Hiszpanii, sięgnęli też po Puchar Mistrzów Klubowych. Znają się znakomicie, ale jeszcze nie rywalizowali ze sobą w roli menadżerów. W sobotę nadarzy się do tego okazja. Pep Guardiola prowadzi zespół lidera Premier League – Manchester City, Ronald Koeman jest menadżerem w Evertonie, a to klub, który też ma aspiracje sięgające Ligi Mistrzów. Przed dwoma tygodniami Tottenham pokazał, że Obywatele są do „ugryzienia”. Everton ostatnio regularnie przegrywał z Manchester City, a w czterech ostatnich spotkaniach tylko raz potrafił zmusić do kapitulacji bramkarza City. To będzie pierwsza konfrontacja na linii Manchester – Liverpool w tym sezonie, druga nastąpi już w poniedziałek kiedy The Reds podejmą United. Zapowiada się fascynujący piłkarski weekend w rywalizacji tych miast.

SYTUACJA KADROWA:

Manchester City : kontuzjowany jest Bacary Sagna. Do gry powinni być gotowi Kevin De Bruyne i Vincent Kompany.

Everton : niepewny jest udział w tym meczu Aarona Lennona i Jamesa McCarthy’ego. Do gry powinni być gotowi Leighton Baines, Romelu Lukaku, Phil Jagielka i Darron Gibson.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE :

• Manchester City nie przegrał żadnego z 6 ostatnich meczów z Evertonem, tracąc w nich tylko 4 gole.
  • W ostatnich 4 meczach pomiędzy tymi klubami Everton zdobył tylko 1 bramkę.
  • Pep Guardiola i Ronald Koeman grali dla Barcelony w latach 1990-1995 zdobywając w tym czasie 4 razy mistrzostwo Hiszpanii i raz Puchar Europy.
  • Manchester City stracił aż 5 goli w ostatnich dwóch meczach.
  • Romelu Lukaku strzelił 5 goli w ostatnich 4 meczach, wcześniej nie zdobył bramki w 11 meczach Premier League.
  • The Toffees zdobyli już 6 punktów w tym sezonie, kiedy przegrywali w meczu, najwięcej (obok Liverpoolu) spośród wszystkich klubów Premier League.

CYTAT :

„Everton ostatnio trochę spuścił z tonu i nie sądzę, aby byli w stanie postawić tak trudne warunki jak to zrobił Tottenham w meczu przeciwko City. Muszą naciskać i liczyć, że Claudio Bravo popełni błąd…Jednak czy Everton będzie w stanie naciskać przez 90 minut? Nie sądzę. City zawsze potrafi strzelać gole, Everton też potrafi stwarzać sytuacje bramkowe. Powinien paść wysoki wynik w tym meczu. ” - powiedział Paul Marson, ekspert Sky Sports.

„Mam bardzo miłe wspomnienia związane z Pepem. Bardzo przyjaźniliśmy się. Wychodziliśmy razem na kolację, aby pogadać o futbolu, ale też o życiu. Kiedy był menadżerem Barcelony, podziwiałem ten zespół w każdym aspekcie gry. Wielu menadżerów zdobywa tytuły, ale nie w takim stylu. Teraz też jestem pod wrażeniem gry City. Nie jest łatwo bronić się przeciwko nim, ale mamy dobre przykłady drużyn, które osiągały dobre wyniki przeciwko City. ” - powiedział Ronald Koeman

Prognoza: ostatni mecz z Tottenhamem z pewnością podniósł na duchu wszystkie drużyny rywalizujące z Manchester City. Obywateli można pokonać, jeżeli ma się odpowiedni plan, a do tego w ich szeregach brakuje najlepszego ich gracza z początku sezonu – Kevina de Bruyne. Belg już jest prawie gotowy do gry, ale wątpliwe, aby Pep Guardiola zaryzykował wystawienie go w podstawowym składzie. Prawdopodobnie Kevin zagra dopiero w środę przeciwko Barcelonie w Lidze Mistrzów. Everton miał ostatnio spore problemy z pokonaniem bramkarza City, ale teraz w bramce Obywateli stoi Claudio Bravo, a on niezbyt pewnie się czuje w Premier League. Lider tabeli w tym sezonie tylko raz potrafił zachować czyste konto! Oczywiście City jest faworytem tego meczu, ale nie wykluczam tu niespodzianki. Stawiam na typ – obie drużyny strzelą gola (kurs 1,58). Dla odważniejszych typ – 02 na Everton, po świetnym kursie 2,73.

Typ na dokładny wynik –1:1.

Piłka nożna » Premier League

Pilka nozna | 1.Anglia

mecz ilosc bramek spotkanie/ilosc bramek spotkanie/1.pol. ilosc bram... podwojna szansa 1.polowa 1.polowa ilosc bramek 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.polowa dokladna ilosc bra... 1.druzyna strz.gola 2.druzyna strz.gola obie druzyny strz.gola spotkanie/obie druzyny strz... obie druzyny strzela bramke... handicap 0:1 handicap 1:0 handicap 0:2 handicap 2:0 handicap 0:3 handicap 3:0 spotkanie bez remisu 1.polowa/koniec 1.druzyna zdobedzie bramek 2.druzyna zdobedzie bramek przedzial bramek 1.druzyna il.bramek 2.druzyna il.bramek 1.bramka 1. bramka-minuta 1.bramka-minuta 1.druzyna 1.bramka-minuta 2.druzyna 1.bramka-minuta 1.bramka/koniec 2.polowa 2.polowa ilosc bramek 2.pol. 1.druzyna dokladna i... 2.pol. 2.druzyna dokladna i... 2.polowa dokladna ilosc bra... 1.polowa/2.polowa polowa z wieksza il.bramek 1.druzyna dokladna ilość br... 2.druzyna dokladna ilość br... dokladny wynik 1.pol. dokladny wynik 2.pol. dokladny wynik padnie bramka - minuta nie padnie bramka - minuta 0-15 minuta spotkania 0-30 minuta spotkania 0-60 minuta spotkania 0-75 minuta spotkania padnie bramka w 1.pol. padnie bramka w 2.pol. 1.druzyna strz.gola w obu p... 2.druzyna strz.gola w obu p... 1i2 druz.strz.gola w obu po... 1.druzyna strz.gola w 1.pol... 2.druzyna strz.gola w 1.pol... 1.druzyna strz.gola w 2.pol... 2.druzyna strz.gola w 2.pol... 1.druzyna wygra do zera 2.druzyna wygra do zera 1.druzyna wygra obie polowy 2.druzyna wygra obie polowy 1.druzyna wygra przynajmnie... 2.druzyna wygra przynajmnie...

Dodany: 15. października 2016 18:00