Lech P. - Wisla K.

16. października 2016 20:00, Autor analizy: Mirosław Dudek

Więcej zapowiedzi
pilka nozna polska lecha poznan 001

ODRODZENIE. Jeszcze przed kilkoma sezonami to starcie Lecha i Wisły w ciemno można by nazwać hitem kolejki, a nawet rundy. Obecnie oba zespoły próbują wrócić na swoje miejsce, czyli do walki o mistrzostwo. Dramatyczna sytuacja w Krakowie powoli zostaje opanowana. Przed wszystkim zespół pod wodzą Dariusza Wdowczyka zaczął punktować, co jest kluczową sprawą. W Poznaniu sytuacja nie była, aż tak dramatyczna jak w Krakowie, ale zwolnienie Jana Urbana było nieuniknione. Czy poznańska lokomotywa rozpędzi się kosztem Wisły?

Lech Poznań – trener Nenad Bjelica (8. miejsce w tabeli – 15. punktów) najprawdopodobniej nie będzie mógł skorzystać z usług Macieja Makuszewskiego (strzelca decydującego gola w meczu z Łęczną), który boryka się z urazem mięśniowym. Będzie to duże osłabienie dla Lecha. Będziemy grali jak zawsze, czyli o zwycięstwo. Liczy się nasze nastawienie i agresywna gra. Inną kwestią jest to jak osiągniemy zwycięstwo. O tym przekonamy się w niedzielę. Gramy o trzy punkty i to się dla nas liczy tak trener Bjelica mówił o niedzielnym meczu. Właśnie agresywna gra stała się znakiem rozpoznawczym Lecha. Chorwat wpoił zawodnikom walkę i agresję na boisku, co dobrze wpłynęło na zespół. Jedyna porażka jaką zanotowali w ostatnich tygodniach to ta w Gdańsku, gdzie polegli (1:2), ale z gry byli zdecydowanie lepsi i tylko braku skuteczności „zawdzięczają” tą porażkę.

Wisła Kraków - Krakowianie (16. miejsce w tabeli – 10. punktów) odrodzili się już na dobre. Siedem punktów w ostatnich trzech meczach wlały nadzieję w serca kibiców. Pierwszy raz w tym sezonie trener Wdowczyk ma do dyspozycji wszystkich zawodników: Wszyscy nasi reprezentanci, czyli Rysiek Guzmics, Boban Jović, Krzysiek Mączyński i Alan Uryga wrócili ze zgrupowań zdrowi. W czasie przerwy na reprezentację mogliśmy też rozwiązać swoje problemy. Do siebie doszli Zdenek Ondrasek, który był przeziębiony. Paweł Brożek wznowił treningi z pełnymi obciążeniami. Rafał Boguski też wrócił do zdrowia. Wszyscy są gotowi do gry. To kolejna dobra wiadomość dla klubu, który również pozyskał nowego sponsora, co sprawia, że Wisła powoli wypływa z dużego sztormu, na który wpadła.

Prognoza: W ostatnich 8. z 9. meczów wyjazdowych Wisły padały ponad 2,5 bramki. Dodatkowo Krakowianie tracili przynajmniej dwie bramki w 7. z ostatnich 8. spotkań wyjazdowych. Lech natomiast od momentu przejęcia przez Chorwata Bjelicę gra zdecydowanie bardziej ofensywnie. Co ciekawe, z ostatnich siedmiu bezpośrednich spotkań u siebie, w aż pięciu Lech zachowywał czyste konto bramkowe. Jednak Wisła odzyskała siłę w ofensywie i powinna przynajmniej raz zaskoczyć defensywę Lecha. Dlatego spodziewam się kilku bramek w tym spotkaniu.

Typ: Powyżej 2,5 bramki. Kurs: 1.88

Piłka nożna » Ekstraklasa

Pilka nozna | Ekstraklasa Polska

mecz ilosc bramek spotkanie/ilosc bramek spotkanie/1.pol. ilosc bram... podwojna szansa 1.polowa 1.polowa ilosc bramek 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.polowa dokladna ilosc bra... 1.druzyna strz.gola 2.druzyna strz.gola obie druzyny strz.gola spotkanie/obie druzyny strz... obie druzyny strzela bramke... handicap 0:1 handicap 1:0 handicap 0:2 spotkanie bez remisu 1.polowa/koniec 1.druzyna zdobedzie bramek 2.druzyna zdobedzie bramek przedzial bramek 1.druzyna il.bramek 2.druzyna il.bramek 1.bramka 1. bramka-minuta 1.bramka-minuta 1.druzyna 1.bramka-minuta 2.druzyna 1.bramka-minuta 1.bramka/koniec 2.polowa 2.polowa ilosc bramek 2.pol. 1.druzyna dokladna i... 2.pol. 2.druzyna dokladna i... 2.polowa dokladna ilosc bra... 1.polowa/2.polowa polowa z wieksza il.bramek dokladna ilość bramek 1.druzyna dokladna ilość br... 2.druzyna dokladna ilość br... dokladny wynik 1.pol. dokladny wynik 2.pol. dokladny wynik padnie bramka - minuta nie padnie bramka - minuta 0-15 minuta spotkania 0-30 minuta spotkania 0-60 minuta spotkania 0-75 minuta spotkania padnie bramka w 1.pol. padnie bramka w 2.pol. 1.druzyna strz.gola w obu p... 2.druzyna strz.gola w obu p... 1i2 druz.strz.gola w obu po... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1.druzyna strz.gola w 1.pol... 2.druzyna strz.gola w 1.pol... 1.druzyna strz.gola w 2.pol... 2.druzyna strz.gola w 2.pol... 1.druzyna wygra do zera 2.druzyna wygra do zera 1.druzyna wygra obie polowy 2.druzyna wygra obie polowy 1.druzyna wygra przynajmnie... 2.druzyna wygra przynajmnie... rzut karny czerwona kartka suma zółtych kartek suma rz.roznych 1.druzyna ilosc rz.roznych 2.druzyna ilosc rz. roznych Strzeli gola (musi wystąpić...

Dodany: 16. października 2016 20:00