1.5

Mainz - Darmstadt 98

16. października 2016 17:30

piłka nożna niemcy mainz 001

W pierwszym niedzielnym spotkaniu siódmej kolejki niemieckiej Bundesligi, FSV Mainz podejmie przed własną publicznością SV Darmstadt. Obie drużyny, nie bez powodu, znajdują się aktualnie w dolnej połówce tabeli - Lilie na zwycięstwo czekają ponad miesiąc, natomiast piłkarze z Moguncji nie wygrali jeszcze żadnego meczu przed własną publicznością.

HISTORIA
Dotychczas obie ekipy spotkały się 16-krotnie i bilans tych pojedynków przemawia za Die Nullfunfer - FSV Mainz wygrało bowiem dziewięciokrotnie, przy dwóch remisach i dwóch zwycięstwach ekipy z Darmstadt. W poprzednim sezonie, drużyny te spotkały się po raz pierwszy na szczeblu 1. Bundesligi – w Darmstadt wygrało Mainz (3:2), natomiast w Moguncji padł bezbramkowy remis.

OSTATNIE WYNIKI
Przed przerwą reprezentacyjną, podopieczni Martina Schmidta grali w kratkę. Po ligowych zwycięstwach nad Augsburgiem (3:1) i Werderem (2:1), sympatycy klubu z Moguncji musieli przełknąć gorycz porażki w konfrontacji z Bayerem Leverkusen (2:3). Później Mainz przywiozło komplet punktów z Azerbejdżanu, gdzie w meczu drugiej kolejki LE pokonało Gabalę (3:2), a w pierwszym październikowym spotkaniu, Die Nullfunfer zremisowali bezbramkowo z Wolfsburgiem.
Gry w lidze z europejskimi pucharami łączyć nie muszą piłkarze SV Darmstadt, którzy nie zdołali odnieść ligowego zwycięstwa w czterech ostatnich kolejkach. Po ograniu Eintrachtu Frankfurt, Lilie przeplatały wyjazdowe porażki z domowymi remisami. W delegacji piłkarze z Darmstadt musieli uznać wyższość Borussii Dortmund (0:6) i Augsburga (0:1), natomiast punkt z Merck-Stadion wywiozły ekipy Hoffenheim (1:1) i Werderu (2:2).

CIEKAWOSTKI
SV Darmstadt na wyjazdach gra najgorzej w lidze – podopieczni trenera Meiera nie dość, że nie zdobyli żadnego punktu, to jeszcze nie zdołali trafić do siatki rywala na jego stadionie. Lilie oprócz wspomnianych porażek z BVB i Augsburgiem, wróciły na tarczy także z Kolonii. Z drugiej strony, Mainz nie wygrało jeszcze u siebie w trwającej kampanii, choć trzeba przyznać, że piłkarze z Moguncji na Opel-Arenie zagrali jak do tej pory tylko dwukrotnie (4:4 z Hoffenheim i 2:3 z Leverkusen).
Tylko dwaj giganci – Bayern Monachium i Borussia Dortmund, zdobyli jak do tej pory więcej goli niż FSV Mainz. Piłkarze z Moguncji do siatki rywala trafiali dwunastokrotnie (BVB – 17, Bayern – 16). Lilie znajdują się dokładnie po drugiej stronie tej klasyfikacji z zaledwie czterema golami na koncie (Ingolstadt – 3, HSV – 2).
Tylko w meczach z udziałem Werderu padło jak do tej pory więcej bramek, niż w spotkaniach piłkarzy z Moguncji. Gdy gra zespół z Bremy, kibice mogą obejrzeć średnio cztery gole, natomiast w przypadku Mainz, średnia spada do 3,8. Aż trzynaście goli padło za to w zaledwie dwóch spotkaniach na Opel-Arenie i w przeliczeniu na mecz, stadion w Moguncji jest pod tym względem zdecydowanie najatrakcyjnieszy w Bundeslidze (średnia 6,5; Allianz Arena i Signal Iduna Park – 3,8).

TYP REDAKCJI: 3:1.
Choć piłkarzom Mainz daleko od optymalnej dyspozycji, to zdaniem naszej redakcji, podopieczni trenera Schmidta sięgną po komplet punktów.

Autorem tekstu jest Kamil Krusiński

Piłka nożna » Bundesliga

Pilka nozna | 1.Niemcy

mecz ilosc bramek spotkanie/ilosc bramek spotkanie/1.pol. ilosc bram... podwojna szansa 1.polowa 1.polowa ilosc bramek 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.polowa dokladna ilosc bra... 1.druzyna strz. gola 2.druzyna strz. gola obie druzyny strz.gola spotkanie/obie druzyny strz... obie druzyny strzela bramke... handicap 0:1 handicap 1:0 handicap 0:2 handicap 2:0 handicap 0:3 handicap 3:0 spotkanie bez remisu 1.polowa/koniec 1.druzyna zdobedzie bramek 2.druzyna zdobedzie bramek przedzial bramek 1.druzyna il.bramek 2.druzyna il.bramek 1.bramka 1. bramka-minuta 1.bramka-minuta 1.druzyna 1.bramka-minuta 2.druzyna 1.bramka-minuta 1.bramka/koniec 2.polowa 2.polowa ilosc bramek 2.pol. 1.druzyna dokladna i... 2.pol. 2.druzyna dokladna i... 2.polowa dokladna ilosc bra... 1.polowa/2.polowa polowa z wieksza il.bramek dokladna ilość bramek 1.druzyna dokladna ilość br... 2.druzyna dokladna ilość br... dokladny wynik 1.pol. dokladny wynik 2.pol. dokladny wynik padnie bramka - minuta nie padnie bramka - minuta 0-15 minuta spotkania 0-30 minuta spotkania 0-60 minuta spotkania 0-75 minuta spotkania padnie bramka w 1.pol. padnie bramka w 2.pol. 1.druzyna strz.gola w obu p... 2.druzyna strz.gola w obu p... 1i2 druz.strz.gola w obu po... 1.druzyna strz.gola w 1.pol... 2.druzyna strz.gola w 1.pol... 1.druzyna strz.gola w 2.pol... 2.druzyna strz.gola w 2.pol... 1.druzyna wygra do zera 2.druzyna wygra do zera 1.druzyna wygra obie polowy 2.druzyna wygra obie polowy 1.druzyna wygra przynajmnie... 2.druzyna wygra przynajmnie... czerwona kartka suma zółtych kartek Strzeli gola (musi wystąpić...

Dodany: 16. października 2016 17:30