Leicester - FC Kopenhaga

18. października 2016 22:45, Autor analizy: Mirosław Dudek

pilka nozna anglia leicester 001

PERFEKCYJNY DEBIUTANT. Leicester – sensacyjny mistrz Anglii po raz pierwszy gra w Lidze Mistrzów. Jak do tej pory nie przynosi wstydu angielskiej piłce. Dwa mecze – dwa zwycięstwa i bardzo bliska perspektywa gry w fazie pucharowej. Jeżeli we wtorek Lisy pokonają u siebie FC Kopenhaga to najlepsza 16 tych elitarnych rozgrywek będzie na wyciągnięcie ręki. Jednak przeciwko Duńczykom czeka Leicester bardzo trudne zadanie, wszak Kopenhaga nie przegrała żadnego z 23 ostatnich spotkań w różnych rozgrywkach.

Leicester -w Lidze Mistrzów grają znakomicie, gorzej wiedzie się Lisom w Premier League. W sobotę zaliczyli trzecią kolejną wpadkę w meczu wyjazdowym Premier League i marnym pocieszeniem jest fakt, że Leicester grał na boiskach możnych klubów Premier League – Liverpoolu, Manchesteru United i Chelsea. Gorzej, że były to mecze, w których mistrz Anglii nie miał nic do powiedzenia – stracił w tych trzech spotkaniach aż 11 goli! Trener Claudio Ranieri po meczu z Chelsea powiedział: „Teraz wszyscy dobrze znają nasz styl gry. W środku pola nie jesteśmy tak mocni jak w ubiegłym sezonie. Chcemy robić stałe postępy, do klubu przyszło kilku nowych graczy i potrzebujemy trochę czasu na ich adaptację. Wciąż jednak jesteśmy Leicester City, dobrym zespołem, który musi pokazać na co nas stać. Teraz naszym poligonem jest zarówno Premier League, jak i Champions League.” Kontuzjowany jest Nampalys Mendy.

FC Kopenhaga - notuje kapitalną serię, jest niezwyciężona od 23 spotkań w różnych rozgrywkach, to jest od 22 maja. Mało kto spodziewał się, że mistrz Danii po dwóch meczach będzie miał 4 punkty i pięć zdobytych goli na koncie. Trener Duńczyków Stale Solbakken przed wtorkowym meczem powiedział: „W tej chwili tabela wygląda świetnie, ale nie myślimy o tym zbyt wiele. Naszym celem jest miejsce w TOP3 tej grupy, tak aby grać w Europie po świętach Bożego Narodzenia. Dobrze wystartowaliśmy i jeżeli zaliczymy dobre wyniki w dwóch kolejnych meczach , to w piątej kolejce przeciwko FC Porto może być dla nas mecz na wagę finału. Teraz przed nami dwumecz z mistrzem Anglii i po nim w tabeli wszystko może ulec zmianie.” Szkoleniowiec Duńczyków nie może korzystać z usług kontuzjowanych Amankwaa i Boilesena.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE :

• FC Kopenhaga nigdy nie wygrała meczu w Anglii – 2 remisy i 2 porażki.
  • Lisy to pierwszy zespół od czasu Malagi (sezon 2012/13), który wygrał dwa pierwsze mecze w historii swoich występów w Lidze Mistrzów.
  • FC Kopenhaga zdobyła już 5 goli, to więcej aniżeli w całych rozgrywkach fazy grupowej sezonu 2013/14, kiedy poprzedni raz grali w Lidze Mistrzów. Wówczas strzelili 4 gole.
  • Wszystkie 5 bramek FC Kopenhaga zdobywała w II połowach meczów .
  • Duńskie kluby wygrały tylko 1 z 14 ostatnich meczów rozgrywanych w Anglii. Midtjylland na stadionie Manchester City w PUEFA, sierpień 2008.
  • Leicester to jeden z czterech klubów, który po 2 kolejkach Champions League ma komplet punktów, obok Atletico Madryt, Barcelony i Napoli.

Prognoza : oba zespoły świetnie wystartowały do tych rozgrywek i to one są po dwóch kolejkach faworytami do wyjścia z grupy. Zaskakuje zwłaszcza świetna postawa Kopenhagi, pięć bramek w dwóch meczach Champions League musi robić wrażenie. W tym sezonie Premier League Leicester prezentuje dwa oblicza – Lisy są kompletnie zagubione grając poza swoim domem, ale u siebie są cały czas bardzo niebezpieczne, o czym przekonało się choćby FC Porto. Leicester przegrał tylko 2 z 22 ostatnich meczów na King Power Stadium w różnych rozgrywkach i z pewnością pozostaje faworytem potyczki z Duńczykami. Ja jednak w tym meczu zdecyduję się na typ – więcej bramek padnie w II połowie z kursem 2,17. Kopenhaga wszystkie swoje gole zdobywała po przerwie i myślę, że na stadionie w Leicester też bardzo ostrożnie rozpocznie mecz. Bardziej otwartej gry spodziewam się w drugiej części spotkania.

Typ na dokładny wynik –2:1 .

Piłka nożna » Liga Mistrzów

Pilka nozna | Liga Mistrzow

W tych rozgrywkach można typować na jednym kuponie zdarzenia z jednego meczu np.: kto wygra lub ile padnie bramek lub który zawodnik strzeli gola ORAZ liczbę żółtych kartek ORAZ liczbę rzutów rożnych ORAZ liczbę spalonych

mecz awans ilosc bramek spotkanie/ilosc bramek spotkanie/1.pol. ilosc bram... podwojna szansa 1.polowa 1.polowa ilosc bramek 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.polowa dokladna ilosc bra... 1.druzyna strz.gola 2.druzyna strz.gola obie druzyny strz.gola spotkanie/obie druzyny strz... obie druzyny strzela bramke... handicap 0:1 handicap 1:0 handicap 0:2 handicap 2:0 handicap 0:3 spotkanie bez remisu 1.polowa/koniec 1.druzyna zdobedzie bramek 2.druzyna zdobedzie bramek przedzial bramek 1.druzyna il.bramek 2.druzyna il.bramek 1.bramka 1. bramka-minuta 1.bramka-minuta 1.druzyna 1.bramka-minuta 2.druzyna 1.bramka-minuta 1.bramka/koniec 2.polowa 2.polowa ilosc bramek 2.pol. 1.druzyna dokladna i... 2.pol. 2.druzyna dokladna i... 2.polowa dokladna ilosc bra... 1.polowa/2.polowa polowa z wieksza il.bramek dokladna ilość bramek 1.druzyna dokladna ilość br... 2.druzyna dokladna ilość br... dokladny wynik 1.pol. dokladny wynik 2.pol. dokladny wynik padnie bramka - minuta nie padnie bramka - minuta 0-15 minuta spotkania 0-30 minuta spotkania 0-60 minuta spotkania 0-75 minuta spotkania 1.druzyna strz.gola w obu p... 2.druzyna strz.gola w obu p... 1i2 druz.strz.gola w obu po... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1.druzyna strz.gola w 1.pol... 2.druzyna strz.gola w 1.pol... 1.druzyna strz.gola w 2.pol... 2.druzyna strz.gola w 2.pol... 1.druzyna wygra do zera 2.druzyna wygra do zera 1.druzyna wygra obie polowy 2.druzyna wygra obie polowy 1.druzyna wygra przynajmnie... 2.druzyna wygra przynajmnie... 1.pol.-1.bramka 2.pol.-1.bramka

Dodany: 18. października 2016 22:45