Barcelona - Man.City

19. października 2016 22:45, Autor analizy: Mirosław Dudek

pilka nozna hiszpania barcelona 007

OBYWATELE W DOMU BOSSA. Piłkarze Manchester City przyjeżdżają na Camp Nou pod wodzą swego szkoleniowca Pepa Guardiola, a to jest miejsce, które zajmuje wyjątkowe miejsce w sercu tego menadżera. To tu wyrosła jego gwiazda jako piłkarza, a później menadżera. W środę to gospodarze wystąpią w roli faworyta, Barcelona zaliczyła perfekcyjny start w tej edycji Champions League. Najpierw na Camp Nou rozbiła Celtic Glasgow aż 7:0, w drugim meczu zadanie było już dużo trudniejsze, ale i tym razem Katalończycy zaliczyli test pokonując na wyjeździe Borussię M'gladbach 2:1. City jest na drugim miejscu w grupie, po pewnej wygranej z Borussią (4:0), później nieoczekiwanie tylko zremisował w Glasgow (3:3) i jak się okazało, od tego meczu, podopieczni Guardioli już nie potrafią wygrać meczu. Czy Pep Guardiola w dobrym humorze będzie opuszczał miejsce, które darzy wielkim sentymentem?

SYTUACJA KADROWA:

Barcelona : kontuzjowany jest tylko Jasper Cillessen.

Manchester City : kontuzjowany jest Bacary Sagna. Niepewny jest udział w tym meczu Fabiana Delpha.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE :

• Barcelona wygrała 4 mecze z rzędu przeciwko Manchester City.
  • Duma Katalonii wygrała 12 kolejnych meczów na Camp Nou w Lidze Mistrzów. Jest też niepokonana od 17 meczów, notując w tym czasie tylko 1 remis.
  • Barcelona ma bardzo korzystny bilans przeciwko angielskim klubom na Camp Nou – 18W 11R 2P.
  • Manchester City w Hiszpanii notuje bilans – 2W 1R 6P.
  • Pep Guardiola prowadził Barcelonę w latach 2008-2012 zdobywając z nią 14 tytułów, w tym dwukrotnie Ligę Mistrzów – 2009 i 2011.
  • Luis Enrique i Pep Guardiola grali razem w Barcelonie. W roku 1992 byli w drużynie, która zdobyła Supepuchar Europy, a także w zespole który wygrał PEZP w roku 1997.

CYTAT :

„Pepe to naprawdę mój dobry przyjaciel. Moim zdaniem to najlepszy trener na świecie. Uwielbiam jego nastawienie na atak w grze. Jednak to nie będzie mecz pomiędzy szkoleniowcami. To piłkarze decydują o zwycięstwie, lub porażce. City w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze, widać w ich grze ogromny wpływ Pepa. Cieszymy się z powrotu Leo Messi’ego. Im większe jest jego zaangażowanie w grze, tym lepiej gra Barcelona.” - powiedział Luis Enrique, szkoleniowiec Katalończyków.

„Kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy się na boisku, od razu można było zauważyć, że Luis jest kimś wyjątkowym. To człowiek bardzo bezpośredni i bardzo ciężko pracujący. On już odniósł sporo sukcesów i jeszcze wiele z nich jest przed nim. Tak szczerze, to Barcelona w wielu aspektach jest teraz lepsza, aniżeli pod moim kierownictwem. To będzie dla nas świetny test, przeciwko najlepszym. Fakt, że zremisowaliśmy z Celtikiem oznacza, że musimy te punkty gdzieś odrobić. Cieszę się , że powraca Messi, on jest najlepszy. Co wyróżnia napastników Barcelony, to fakt, że oni nie potrzebują wielu okazji, aby zamienić je na bramki. ” - powiedział Pep Guardiola, menadżer Obywateli.

Prognoza: faworytem tego meczu jest naturalnie Barcelona. Warto w tym miejscu jednak zaznaczyć, że przy okazji dwóch ostatnich wizyt na Camp Nou Manchester City przegrywał tam różnicą tylko jednej bramki. Teraz goście mają jeden bardzo ważny atut – to Pep Guardiola, menadżer jak mało który znający realia gry na tym legendarnym obiekcie. Skład City też teraz prezentuje się lepiej, przede wszystkim nie ma w tej drużynie Yaya Toure, który w ostatnim meczu na Camp Nou wręcz sabotował grę przyjezdnych. Osłabieniem jest moim zdaniem pozycja bramkarza, Joe Hart zapewniał jednak dużo większość jakość aniżeli Claudio Bravo. Barcelona wygrała u siebie 12 meczów z rzędu i sądzę, że wygra także w środę. Niemniej City posiadają bardzo dużą silę rażenia z przodu i prawdopodobnie przynajmniej raz trafią do siatki gospodarzy. Mój typ – Barcelona/obie drużyny strzelą gola (kurs 2,52).

Typ na dokładny wynik –3:1.

Piłka nożna » Liga Mistrzów

Pilka nozna | Liga Mistrzow

W tych rozgrywkach można typować na jednym kuponie zdarzenia z jednego meczu np.: kto wygra lub ile padnie bramek lub który zawodnik strzeli gola ORAZ liczbę żółtych kartek ORAZ liczbę rzutów rożnych ORAZ liczbę spalonych

mecz awans ilosc bramek spotkanie/ilosc bramek spotkanie/1.pol. ilosc bram... podwojna szansa 1.polowa 1.polowa ilosc bramek 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.polowa dokladna ilosc bra... 1.druzyna strz.gola 2.druzyna strz.gola obie druzyny strz.gola spotkanie/obie druzyny strz... obie druzyny strzela bramke... handicap 0:1 handicap 1:0 handicap 0:2 handicap 2:0 handicap 0:3 spotkanie bez remisu 1.polowa/koniec 1.druzyna zdobedzie bramek 2.druzyna zdobedzie bramek przedzial bramek 1.druzyna il.bramek 2.druzyna il.bramek 1.bramka 1. bramka-minuta 1.bramka-minuta 1.druzyna 1.bramka-minuta 2.druzyna 1.bramka-minuta 1.bramka/koniec 2.polowa 2.polowa ilosc bramek 2.pol. 1.druzyna dokladna i... 2.pol. 2.druzyna dokladna i... 2.polowa dokladna ilosc bra... 1.polowa/2.polowa polowa z wieksza il.bramek dokladna ilość bramek 1.druzyna dokladna ilość br... 2.druzyna dokladna ilość br... dokladny wynik 1.pol. dokladny wynik 2.pol. dokladny wynik padnie bramka - minuta nie padnie bramka - minuta 0-15 minuta spotkania 0-30 minuta spotkania 0-60 minuta spotkania 0-75 minuta spotkania 1.druzyna strz.gola w obu p... 2.druzyna strz.gola w obu p... 1i2 druz.strz.gola w obu po... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1.druzyna strz.gola w 1.pol... 2.druzyna strz.gola w 1.pol... 1.druzyna strz.gola w 2.pol... 2.druzyna strz.gola w 2.pol... 1.druzyna wygra do zera 2.druzyna wygra do zera 1.druzyna wygra obie polowy 2.druzyna wygra obie polowy 1.druzyna wygra przynajmnie... 2.druzyna wygra przynajmnie... 1.pol.-1.bramka 2.pol.-1.bramka

Dodany: 19. października 2016 22:45