Arsenal - Paris SG

23. listopada 2016 22:45, Autor analizy: Mirosław Dudek

Więcej zapowiedzi
pilka nozna anglia arsenal 006

MECZ NA SZCZYCIE GRUPY A. Arsenal w środę wieczorem będzie gościć na Emirates Stadium PSG i zwycięzca tego meczu zapewni sobie wygranie Grupy A. Oba kluby są w znakomitej formie, paryżanie wygrali 8 z dziewięciu ostatnich spotkań, Kanonierzy są niepokonani od 17. meczów w różnych rozgrywkach. W ubiegłą sobotę, wyrównali w meczu z Manchester United w 89 minucie, po strzale Oliviera Giroud i wciąż seria meczów bez porażki trwa. Czy te dwie świetnie spisujące się ostatnio ekipy zachowają status niepokonanych i podzielą się punktami?

SYTUACJA KADROWA:

Arsenal : kontuzjowani są Hector Bellerin, Lucas Perez, Santi Cazorla, Per Mertesacker, Danny Welbeck i Chuba Akpom. Niepewny jest udział w tym meczu Theo Walcotta i Aarona Ramseya.

PSG: kontuzjowani są Javier Pastore, Layvin Kurzawa, Adrien Rabiot. Niepewny jest udział w tym meczu Angela Di Marii. Przeciwko Alphonse Areoli toczy się postępowanie policyjne i nie może opuszczać Francji.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE :

• Unai Emery święcił wielki triumf, kiedy po raz ostatni rywalizował z klubem angielskim. Prowadząc Sevillę wygrał finał Ligi Europy w Bazylei z Liverpoolem (3:1)
  • Arsenal i PSG zagrały ze sobą w półfinale PEZP w roku 1994. Po remisie w Paryżu (1:1), Kanonierzy wygrali rewanż 1:0.
  • Arsenal 6 razy z rzędu kończył udział w Lidze Mistrzów na 1/8 finału.
  • Arsene Wenger prowadząc The Gunners aż 19 razy grał przeciwko klubom z jego rodzinnej Francji, bilans tych spotkań ma zdecydowanie korzystny – 11W 5R i 3P.
  • Arsenal stoi przed szansą wygrania grupy w Lidze Mistrzów po raz pierwszy od sezonu 2011/12.
  • PSG wygrał tylko 1 z 8 meczów rozgrywanych w Anglii w europejskich pucharach, pozostałe mecze to 3 remisy i 4 porażki.

CYTAT :

„Musimy zagrać bardzo uważnie zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Oba zespoły grają bardzo solidnie w obronie. PSG lubi być w posiadaniu piłki, podobnie jak my. Pierwszy mecz był bardzo otwarty i stał na dobrym poziomie. Mam nadzieję, że podobnie będzie w środowy wieczór. Bardzo ważne jest, aby zakończyć fazę grupową na pierwszym miejscu. Jesteśmy w dobrej formie i zwycięstwem w tym meczu chcemy podtrzymać dobrą passę. ” - powiedział Arsene Wenger,

Prognoza: oba kluby mają już zapewniony awans, ale stawka tego meczu jest ogromna, wszak zwycięzca spotkania zakończy rozgrywki na pierwszym miejscu. Jak bardzo jest to istotne nikomu nie trzeba tłumaczyć, zwłaszcza w okolicach Emirates Stadium. W ostatnich pięciu latach Kanonierzy regularnie kończyli fazę grupową na drugim miejscu i regularnie też nie potrafili przeskoczyć pierwszej przeszkody w fazie pucharowej. Oba kluby znajdują się w świetnej formie, pozostając od dłuższego czasu bez porażki. PSG nie może pozwolić sobie tutaj na bezbramkowy remis, ponieważ przy takim wyniku i równej ilości punktów na zakończenie fazy grupowej to Kanonierzy zakończą rozgrywki na pierwszym miejscu (dzięki remisowi w Paryżu 1:1). Za mniejszą stawkę zagram w tym meczu remis (kurs 3,3). Za większą stawkę postawię na typ – obie drużyny strzelą gola, z kursem 1,65.

Typ na dokładny wynik –1:1.

Piłka nożna » Liga Mistrzów

Pilka nozna | Liga Mistrzow

mecz ilosc bramek spotkanie/ilosc bramek spotkanie/1.pol. ilosc bram... podwojna szansa 1.polowa 1.polowa ilosc bramek 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.polowa dokladna ilosc bra... 1.druzyna strz.gola 2.druzyna strz.gola obie druzyny strz.gola spotkanie/obie druzyny strz... obie druzyny strzela bramke... handicap 0:1 handicap 1:0 handicap 0:2 handicap 2:0 handicap 0:3 handicap 3:0 spotkanie bez remisu 1.polowa/koniec 1.druzyna zdobedzie bramek 2.druzyna zdobedzie bramek przedzial bramek 1.druzyna il.bramek 2.druzyna il.bramek 1.bramka 1. bramka-minuta 1.bramka-minuta 1.druzyna 1.bramka-minuta 2.druzyna 1.bramka-minuta 1.bramka/koniec 2.polowa 2.polowa ilosc bramek 2.pol. 1.druzyna dokladna i... 2.pol. 2.druzyna dokladna i... 2.polowa dokladna ilosc bra... 1.polowa/2.polowa polowa z wieksza il.bramek dokladna ilość bramek 1.druzyna dokladna ilość br... 2.druzyna dokladna ilość br... dokladny wynik 1.pol. dokladny wynik 2.pol. dokladny wynik padnie bramka - minuta nie padnie bramka - minuta 0-15 minuta spotkania 0-30 minuta spotkania 0-60 minuta spotkania 0-75 minuta spotkania 1.druzyna strz.gola w obu p... 2.druzyna strz.gola w obu p... 1i2 druz.strz.gola w obu po... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1.druzyna strz.gola w 1.pol... 2.druzyna strz.gola w 1.pol... 1.druzyna strz.gola w 2.pol... 2.druzyna strz.gola w 2.pol... 1.druzyna wygra do zera 2.druzyna wygra do zera 1.druzyna wygra obie polowy 2.druzyna wygra obie polowy 1.druzyna wygra przynajmnie... 2.druzyna wygra przynajmnie... 1.pol.-1.bramka 2.pol.-1.bramka

Dodany: 23. listopada 2016 22:45