Celtic - Barcelona

23. listopada 2016 22:45, Autor analizy: Mirosław Dudek

Więcej zapowiedzi
pilka nozna hiszpania barcelona 007

REWANŻ ZA UPOKORZENIE. Celtic przegrał na Camp Nou aż 0:7 i była to najwyższa porażka The Bhoys w bogatej historii występów tego klubu w europejskich pucharach. Barcelona zwycięstwem w tym meczu zapewni już sobie awans. Jednak Celtic potrafi przeciwstawić się potentatom na swoim stadionie, o czym przekonał się choćby Manchester City. Menadżer Celtów Brendan Rodgers przyznał, że w pierwszym meczu na Camp Nou jego zespół zagrał ze zbyt dużym respektem wobec Dumy Katalonii. W środowy wieczór jego chłopcy mają pokazać szkockie „dzielne serca”. Czy agresywny, bardziej ofensywny futbol przyniesie efekt w postaci zastopowania Barcy? Przykładu jak należy walczyć nie trzeba szukać daleko w pamięci – przed czterema laty Celtic pokonał Barcelonę na swoim stadionie – 2:1.

SYTUACJA KADROWA:

Celtic: kontuzjowani są Kieran Tierney i Leigh Griffiths. Niepewny jest udział w tym meczu Kolo Toure.

Barcelona : kontuzjowani są Andres Iniesta, Samuel Umtiti i Jeremy Mathieu Niepewny jest udział w tym meczu Gerarda Pique.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE :

• Luis Suarez grał pod wodzą Brendana Rodgersa w latach 2012-2014 w barwach Liverpoolu. W sezonie 2013/14 strzelił 31 goli i został wybrany piłkarzem sezonu.
  • Barcelona wygrała 6 z 7 ostatnich spotkań z Celtikiem. Wyjątkiem był mecz w sezonie 2012/13 wygrany przez gospodarzy na Celtic Park 2:1.
  • To będzie 12-ty mecz pomiędzy tymi klubami . Bilans jest korzystny dla Barcelony – 7W 2R 2P.
  • Celtic ma korzystny bilans meczów przeciwko klubom hiszpańskim na swoim boisku – 7W 2 R i 5 P.
  • Barcelona może po raz 13-ty z rzędu awansować do fazy pucharowej w Lidze Mistrzów.
  • W rozgrywkach ligowych Celtic pozostaje bez straty gola od 598 minut.

CYTAT :

„W pierwszym meczu zagraliśmy ze zbyt dużym respektem wobec nich i rezultat był dla nas gorzkim rozczarowaniem. Jakkolwiek piłkarze wyciągnęli surową lekcję z tamtego meczu. U siebie chcemy osiągnąć wiktorię. Wiemy, że będzie to niezwykle trudne, ale zagramy bez żadnego strachu. Musimy pokazać nasz styl gry i wykorzystać nasze okazje. Jeżeli damy z siebie wszystko, to mamy szansę na korzystny wynik.” - powiedział Brendan Rodgers, menadżer Celtic Glasgow.

„To będzie zupełnie inny mecz, aniżeli ten na Camp Nou. Jesteśmy przygotowani na każdy wariant ze strony Celticu. Celtic Park to wspaniały stadion i piłkarze uwielbiają tam grać. Chcę, aby moi piłkarze wyszli na murawę i cieszyli się chwilą. Jeżeli tak zrobią, to jestem przekonany, że awansujemy do kolejnej rundy. ” - powiedział Luis Enrique, menadżer Barcelony.

Prognoza: niewątpliwie Celtic zagra w tym meczu odważnie, będzie chciał dać trochę radości swoim fanom, a każda bramka strzelona wielkiej Barcelonie byłaby fantastycznie celebrowana na Celtic Park. Faworyt tego meczu jest tylko jeden – każdy inny wynik, aniżeli zwycięstwo Barcelony byłby ogromną niespodzianką. Tym niemniej wsparty wielkim dopingiem swoich fanów Cletic powinien też zdobyć bramkę w tym spotkaniu. Mój typ – Barcelona/obie drużyny strzelą gola (kurs 2,68)

Typ na dokładny wynik –1:3.

Piłka nożna » Liga Mistrzów

Pilka nozna | Liga Mistrzow

mecz ilosc bramek spotkanie/ilosc bramek spotkanie/1.pol. ilosc bram... podwojna szansa 1.polowa 1.polowa ilosc bramek 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.polowa dokladna ilosc bra... 1.druzyna strz.gola 2.druzyna strz.gola obie druzyny strz.gola spotkanie/obie druzyny strz... obie druzyny strzela bramke... handicap 0:1 handicap 1:0 handicap 0:2 handicap 2:0 handicap 0:3 handicap 3:0 spotkanie bez remisu 1.polowa/koniec 1.druzyna zdobedzie bramek 2.druzyna zdobedzie bramek przedzial bramek 1.druzyna il.bramek 2.druzyna il.bramek 1.bramka 1. bramka-minuta 1.bramka-minuta 1.druzyna 1.bramka-minuta 2.druzyna 1.bramka-minuta 1.bramka/koniec 2.polowa 2.polowa ilosc bramek 2.pol. 1.druzyna dokladna i... 2.pol. 2.druzyna dokladna i... 2.polowa dokladna ilosc bra... 1.polowa/2.polowa polowa z wieksza il.bramek dokladna ilość bramek 1.druzyna dokladna ilość br... 2.druzyna dokladna ilość br... dokladny wynik 1.pol. dokladny wynik 2.pol. dokladny wynik padnie bramka - minuta nie padnie bramka - minuta 0-15 minuta spotkania 0-30 minuta spotkania 0-60 minuta spotkania 0-75 minuta spotkania 1.druzyna strz.gola w obu p... 2.druzyna strz.gola w obu p... 1i2 druz.strz.gola w obu po... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1.druzyna strz.gola w 1.pol... 2.druzyna strz.gola w 1.pol... 1.druzyna strz.gola w 2.pol... 2.druzyna strz.gola w 2.pol... 1.druzyna wygra do zera 2.druzyna wygra do zera 1.druzyna wygra obie polowy 2.druzyna wygra obie polowy 1.druzyna wygra przynajmnie... 2.druzyna wygra przynajmnie... 1.pol.-1.bramka 2.pol.-1.bramka

Dodany: 23. listopada 2016 22:45