1.5

Caen - Guingamp

26. listopada. 2016 22:00

_pilka_nozna_003

W jednym z sobotnich spotkań 14. kolejki francuskiej Ligue 1, SM Caen zagra przed własną publicznością z EA Guingamp. W ostatnich tygodniach piłkarze ze Stade du Roudourou odzwyczaili się od przegrywania, natomiast niebiesko-czerwoni rzadko wygrywają, ale mimo wszystko, ciężko wskazać faworyta sobotniego pojedynku.

HISTORIA
Bilans dotychczasowych spotkań pomiędzy Caen i Guingamp przemawia za ekipą z Bretanii - czerwono-czarni wygrali bowiem osiem z 19 pojedynków, przy siedmiu remisach i czterech zwycięstwach zespołu ze Stade Michel d’Ornano. W poprzednim sezonie piłkarze Caen poprawili jednak bilans – u siebie wygrali 2:1, natomiast z Guingamp przywieźli punkt po remisie 1:1.

OSTATNIE WYNIKI
Podopieczni trenera Garande’a wygrali tylko jedno z sześciu poprzednich spotkań o stawkę. Zła passa Caen rozpoczęła się w drugiej połowie października, kiedy to niebiesko-czerwoni przegrali trzy ligowe potyczki (2:3 z Montpellier, 0:2 z St Etienne i 0:2 z Nancy), a także pożegnali się z Pucharem Ligi (2:4 z Nancy). Niespodziewane przełamanie przyszło w pierwszym meczu w listopadzie, kiedy Caen, jako pierwsze w tym sezonie Ligue 1, pokonało lidera z Nicei (1:0). Po przerwie reprezentacyjnej, Caen przegrało jednak w Marsylii (0:1). Odwrotny trend od połowy października zapanował za to w zespole prowadzonym przez Antoine’a Kombouare – Guingamp wygrało wtedy bowiem trzy spotkania w Ligue 1 (1:0 z Lille, 3:1 z Lyonem i 1:0 z Angers), a także zameldowało się w 1/8 finału Pucharu Ligi po wyeliminowaniu Bastii. Nieco gorzej wiedzie się czerwono-czarnym w listopadzie – w trwającym miesiącu, Guingamp zremisowało najpierw z Dijon (3:3), a tydzień temu z Bordeaux (1:1).

CIEKAWOSTKI
Stade Michel d’Ornano pozostaje jednym z trzech obiektów w Ligue 1, na którym w tym sezonie nie padł jeszcze żaden remis. Podziału punktów nie doświadczyli także kibice gromadzący się na Stade Municipal w Tuluzie oraz na Stade Pierre-Mauroy, czyli siedzibie Lille OSC. Ostatni raz w ligowym meczu, remis padł tu 30 kwietnia (0:0 z Bastią). Tylko jedno spośród trzynastu spotkań rozegranych przez piłkarzy Caen w trwającym sezonie zakończyło się podziałem punktów. Niebiesko-czerwoni są dzięki temu, obok Lille, Lyonu i Lorient, najrzadziej remisującym zespołem w Ligue 1.

TYP REDAKCJI: 1:1.
Spoglądając na rezultaty osiągane w ostatnich tygodniach przez obie ekipy, faworytem powinno być Guingamp. Caen potrafiło jednak przed własną publicznością ograć jednak Niceę, dlatego naszym zdaniem mecz zakończy się podziałem punktów.