Empoli - AC Milan

26. listopada 2016 22:45

pilka nozna wlochy ac milan 004

Zamykający podium AC Milan przyjeżdża w drugim sobotnim spotkaniu 14. kolejki Serie A na Stadio Carlo Castellani, by zagrać z miejscowym Empoli. Łukasz Skorupski (fot) będzie miał pełne rękawice roboty, bo rossoneri znajdują się w dobrej formie strzeleckiej.

OSTATNIE WYNIKI:
Empoli w ostatnich tygodniach gra w kratkę. Wprawdzie tuż przed rozpoczęciem przerwy reprezentacyjnej Azzurri rozbili wysoko w bardzo ważnym w kontekście walki o utrzymanie meczu Pescarę (4:0), jednak przed tygodniem równie mocno oberwali w Derbach Toskanii od Fiorentiny.
Milan może się natomiast pochwalić w tym momencie jedną z najlepszych dyspozycji w całej Serie A. W ostatnich sześciu kolejkach dali zaskoczyć się tylko Genoi (0:3), a w międzyczasie pokonali chociażby Juventus i zremisowali w Derbach Mediolanu z Interem, tracąc komplet punktów w ostatniej minucie meczu.

HISTORIA:
Do tej pory obie drużyny spotykały się zaledwie 24-krotnie i aż czternaście pojedynków kończyło się zwycięstwem Milanu, podczas gdy z kompletu Empoli cieszyło się tylko w dwóch przypadkach. W dodatku oba miały miejsce na San Siro, u siebie Azzurri nie pokonali jeszcze rossonerich. Aż siedmiokrotnie natomiast remisowali, co świetnie widać po ostatnich dwóch sezonach - mecze na Carlo Castellani za każdym razem kończyły się wynikiem 2:2. W ubiegłych rozgrywkach gospodarze dwukrotnie skutecznie odrabiali straty - wprawdzie wynik otworzył Carlos Bacca, jednak stan rywalizacji wyrównał Piotr Zieliński. Następnie natomiast na trafienie Giacomo Bonaventury odpowiedział weteran Massimo Maccarone.

TAKTYKA:
Martusciello postawi w tym spotkaniu na typowe dla swojej ekipy 4-3-1-2 z wysuniętymi Pucciarellim i Maccarone w ataku i ustawionym tuż za nimi Saponarą. Innym piłkarzem o mediolańskiej proweniencji w jedenastce gospodarzy ma być wypożyczony z Milanu Mauri, który jednak o miejsce na boisku zawalczy z Diousse. Wielkich zmian w drużynie miejscowych, co można już było zauważyć po dotychczasowych personaliach, nie będzie, dlatego też na obronie możemy liczyć na bardzo słabych przeciwko Fiorentinie Veseliego oraz Bellusciego. W bramce nie zabraknie natomiast Łukasza Skorupskiego. Uraz leczy Carlos Bacca i to właśnie Kolumbijczyk będzie największym nieobecnym po drugiej stronie. Czy osłabieniem? Niekoniecznie, bo choć to świetny piłkarz, to ostatnimi czasy wyraźnie pod formą. W jego miejsce pojawi się głodny gry Lapadula, któremu w 4-3-3 towarzyszyć będą Suso i przesunięty do przodu Bonaventura. Montella ma bowiem dać odpocząć Niangowi, a w drugiej linii w miejsce Giacomo zobaczymy Fernandeza ściągniętego z Fiorentiny, ponadto jedynym nazwiskiem "podstawowym" ma być Locatelli, bo po prawej zagra Pasalić. Bez zmian defensywa, Romagnoli raczej rozpocznie na ławce, obok Paletty na środku zagra Gomez, a boki obstawią De Sciglio i Abate.

TYP REDAKCJI:
My również nie mamy stuprocentowej pewności, że podopieczni Montelli zdołają z Carlo Castellani wywieźć komplet punktów. Spodziewamy się nawałnicy pod bramką Skorupskiego i świetnego meczu naszego rodaka między słupkami. Nasz typ: 0:1

Autorem tekstu jest Tomasz Lubczyński

Piłka nożna » Serie A

Pilka nozna | 1.Wlochy

W tych rozgrywkach można typować na jednym kuponie zdarzenia z jednego meczu np.: kto wygra lub ile padnie bramek lub który zawodnik strzeli gola ORAZ liczbę żółtych kartek ORAZ liczbę rzutów rożnych ORAZ liczbę spalonych

mecz ilosc bramek spotkanie/ilosc bramek spotkanie/1.pol. ilosc bram... podwojna szansa 1.polowa 1.polowa ilosc bramek 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.polowa dokladna ilosc bra... 1.druzyna strz.gola 2.druzyna strz.gola obie druzyny strz.gola spotkanie/obie druzyny strz... obie druzyny strzela bramke... handicap 0:1 handicap 1:0 handicap 0:2 handicap 2:0 handicap 0:3 handicap 3:0 spotkanie bez remisu 1.polowa/koniec 1.druzyna zdobedzie bramek 2.druzyna zdobedzie bramek przedzial bramek 1.druzyna il.bramek 2.druzyna il.bramek 1.bramka 1. bramka-minuta 1.bramka-minuta 1.druzyna 1.bramka-minuta 2.druzyna 1.bramka-minuta 1.bramka/koniec 2.polowa 2.polowa ilosc bramek 2.pol. 1.druzyna dokladna i... 2.pol. 2.druzyna dokladna i... 2.polowa dokladna ilosc bra... 1.polowa/2.polowa polowa z wieksza il.bramek dokladna ilość bramek 1.druzyna dokladna ilość br... 2.druzyna dokladna ilość br... dokladny wynik 1.pol. dokladny wynik 2.pol. dokladny wynik padnie bramka - minuta nie padnie bramka - minuta 0-15 minuta spotkania 0-30 minuta spotkania 0-60 minuta spotkania 0-75 minuta spotkania padnie bramka w 1.pol. padnie bramka w 2.pol. 1.druzyna strz.gola w obu p... 2.druzyna strz.gola w obu p... 1i2 druz.strz.gola w obu po... 1.druzyna strz.gola w 1.pol... 2.druzyna strz.gola w 1.pol... 1.druzyna strz.gola w 2.pol... 2.druzyna strz.gola w 2.pol... 1.druzyna wygra do zera 2.druzyna wygra do zera 1.druzyna wygra obie polowy 2.druzyna wygra obie polowy 1.druzyna wygra przynajmnie... 2.druzyna wygra przynajmnie... Strzeli gola (musi wystąpić...