Arsenal - Southampton

30. listopada 2016 22:45, Autor analizy: Mirosław Dudek

Więcej zapowiedzi
pilka nozna anglia arsenal 006

PRZEKLĘTE ĆWIERĆFINAŁY. Arsenal i Southampton w ostatnich czasach regularnie odpadały właśnie na tym etapie rozgrywek. Kanonierzy przegrywali 4 z pięciu ostatnich meczów ćwierćfinałowych w League Cup, jeszcze gorzej wygląda to w przypadku The Saints, którzy przegrywali batalię o najlepszą czwórkę w Pucharze Ligi aż 7 razy z rzędu. Dla kogo okaże się szczęśliwy ćwierćfinał w środy wieczór na Emirates Stadium?

SYTUACJA KADROWA:

Arsenal : kontuzjowani są Olivier Giraud, Hector Bellerin, Santi Cazorla, Chuba Akpom. Per Mertesacker, Danny Welbeck i Mathieu Debuchy. Do gry powinien być gotowy Lucas Perez.

Southampton : kontuzjowani są Matt Tergett i Jeremy Pied. Niepewny jest udział w tym meczu Sofiane Boufala, Stevena Davisa, Dusana Tadica i Alexa McCarthy’ego.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE :

• Arsenal przegrał trzy ostatnie mecze w Pucharze Ligi grając przeciwko rywalom z Premier League.
  • Arsenal wygrał tylko 1 z 5 ostatnich meczów grając w ćwierćfinale Pucharu Ligi. Po raz ostatni w sezonie 2010/11 (2:0 z Wigan).
  • Arsenal przegrał tylko 1 z 7 spotkań grając w Pucharze Ligi ze Southampton.
  • Southampton 7 razy z rzędu odpadał na tym etapie rozgrywek w Pucharze Ligi.
  • Alex Oxlade-Chmberlain strzelał bramki w każdym z 3 ostatnich meczów w Pucharze Ligi.
  • Southampton po raz ostatni zagrał w finale w roku 2003, ale był to finał Pucharu Anglii, a rywalem Świętych był …Arsenal (The Gunners wygrali 1:0).

CYTAT :

„ Southampton to wylęgarnia talentów w angielskiej piłce. Z ich akademii wychodzą nie tylko piłkarze utalentowani, ale też tacy, którzy później są topowymi graczami Premier League, że wspomnę tu tylko o piłkarzach, którzy dziś grają u nas – Theo Walcott, Alex Oxlade Chamberlain, czy Calum Chambers. Ale przecież w innych klubach grają zawodnicy najwyższej klasy, którzy wychowali się w szkółce Southampton, jak Gareth Bale, Adam Lallana i wielu innych. To klub w którym nie tylko świetnia działa akademia, ale też skauting, to przecież oni sprowadzili Sadio Mane. ” - powiedział Arsene Wenger, szkoleniowiec Arsenalu.

„To świetna okazja, aby spróbować zdobyć trofeum. Ostatni mecz z Evertonem był fantastyczny. Był toczony z wielką intensywnością i na bardzo wysokim poziomie od strony fizycznej. Wierzę, że z tym piłkarzami jestem w stanie zdobyć Puchar Ligi. Teraz jednak przede wszystkim musimy wygrać z Arsenalem. Chcemy zdobywać trofea, do tego potrzebna nam jest wielka koncentracja podczas meczów. Mecz na wyjeździe z Arsenalem jest zawsze bardzo ważny dla naszych piłkarzy. To świetna okazja też dla młodszych graczy, aby mogli pokazać swoje umiejętności. ” - powiedział Claude Puel, szkoleniowiec Southampton.

Prognoza: Arsenal jest niepokonany od inauguracji Premier League (3:4) z Liverpool, od tego czasu rozegrał już 19 meczów bez porażki. Southampton ostatnio nie imponuje formą, wygrał tylko dwa z sześciu ostatnich meczów, na wyjeździe jest jeszcze gorzej, Święci nie wygrali żadnego z sześciu ostatnich meczów w delegacjach. Southampton gościł już w tym sezonie na Emirates Stadium i przegrał tam na początku września 1:2. Bez wątpienia w obu zespołach zobaczymy kilku piłkarzy z „drugiego planu”. Jednak to Arsenal posiada szerszą kadrą klasowych graczy, ma też atut własnego boiska i już raz w tym sezonie pokonał u siebie Świętych. Stawiam na zwycięstwo Arsenalu po kursie – 1,84.

Typ na dokładny wynik –2:1.

Piłka nożna » Anglia- EFL Cup

Pilka nozna | Anglia- EFL Cup

mecz awans ilosc bramek spotkanie/ilosc bramek spotkanie/1.pol. ilosc bram... podwojna szansa 1.polowa 1.polowa ilosc bramek 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.polowa dokladna ilosc bra... 1.druzyna strz.gola 2.druzyna strz.gola obie druzyny strz.gola spotkanie/obie druzyny strz... obie druzyny strzela bramke... handicap 0:1 handicap 1:0 handicap 0:2 handicap 2:0 spotkanie bez remisu 1.polowa/koniec 1.druzyna zdobedzie bramek 2.druzyna zdobedzie bramek przedzial bramek 1.druzyna il.bramek 2.druzyna il.bramek 1.bramka 1. bramka-minuta 1.bramka-minuta 1.druzyna 1.bramka-minuta 2.druzyna 1.bramka-minuta 1.bramka/koniec 2.polowa 2.polowa ilosc bramek 2.pol. 1.druzyna dokladna i... 2.pol. 2.druzyna dokladna i... 2.polowa dokladna ilosc bra... 1.polowa/2.polowa polowa z wieksza il.bramek dokladna ilość bramek 1.druzyna dokladna ilość br... 2.druzyna dokladna ilość br... dokladny wynik 1.pol. dokladny wynik 2.pol. dokladny wynik padnie bramka - minuta nie padnie bramka - minuta 0-15 minuta spotkania 0-30 minuta spotkania 0-60 minuta spotkania 0-75 minuta spotkania padnie bramka w 1.pol. padnie bramka w 2.pol. 1.druzyna strz.gola w obu p... 2.druzyna strz.gola w obu p... 1i2 druz.strz.gola w obu po... 1.druzyna strz.gola w 1.pol... 2.druzyna strz.gola w 1.pol... 1.druzyna strz.gola w 2.pol... 2.druzyna strz.gola w 2.pol... 1.druzyna wygra do zera 2.druzyna wygra do zera 1.druzyna wygra obie polowy 2.druzyna wygra obie polowy 1.druzyna wygra przynajmnie... 2.druzyna wygra przynajmnie...

Dodany: 30. listopada 2016 22:45