1.5

Wisla K. - Lech P.

30. listopada. 2016 22:30, Autor analizy: Mirosław Dudek

pilka nozna polska wisla krakow 002

KTO W PÓŁFINALE? W pierwszym spotkaniu w Poznaniu padł wynik remisowy 1:1. Rezultat ten teoretycznie stawia Wisłę w lepszej sytuacji przed środowym rewanżem, jednak obecna forma poznaniaków musi budzić szacunek. Cztery kolejne zwycięstwa w lidze bez straconego gola i doskonały bilans bramkowy 13:0 mówią same za siebie. Wisła również była na wysokiej fali do spotkania z Pogonią (2:6). Jednak „Biała Gwiazda” bardzo szybko wróciła na właściwe (zwycięskie) tory i pewnie pokonała w ostatniej kolejce Arkę (5:1). Kto zagra w półfinale?

Wisła Kraków – mogłoby się wydawać, że Wisła będzie bronić rezultatu z pierwszego spotkania, ale wynik 1:1 jest bardzo niebezpieczny. Trener Kmiecik odniósł się do tej sytuacji: Będziemy chcieli grać w piłkę, a nie bronić się, gdyż bywa to zgubne. Jeśli drużyna jest zepchnięta do defensywy, często popełnia błędy i w konsekwencji traci bramkę. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i musimy zrobić wszystko, żeby awansować do półfinału. To dla nas ważny mecz. Można powiedzieć, że jest to przedwczesny finał. Uważam jednak, że jeśli podtrzymamy formę z ligowej gry z Arką Gdynia to sprawimy kibicom sporo radości. Chcemy zabezpieczyć środek pola i utrzymywać się przy piłce. Wisła w spotkaniu z Arką i powrocie do gry kilku podstawowych zawodników pokazała wielką siłę. Sytuację kadrową przedstawił szkoleniowiec Wisły: Guzmics i Ondrasek dzisiaj trenowali już razem z drużyną, ale ich występ zarówno w jutrzejszej rywalizacji, jak i w sobotniej potyczce z Lechią jest wykluczony. Możliwe, że wrócą do kadry na spotkanie z Cracovią. Muszą jednak powalczyć o miejsce w składzie, ponieważ inni zawodnicy ostatnio udowodnili, że potrafią grać.

Lech Poznań – zespół z Poznania coraz lepiej rozumie filozofię prowadzenia zespołu przez Chorwata, Bjelicę. Ostatnie dziesięć spotkań w lidze i pucharach to tylko jedna i to bardzo pechowa porażka w Warszawie z Legią (1:2). Chorwacki trener tak przedstawił najbliższe spotkanie: Uważam, że przed rewanżem szanse na awans są wyrównane. W tym momencie ani jedna ani druga drużyna nie ma gwarancji, że zagra w półfinale. Wiemy, że musimy w Krakowie wygrać, strzelić jedną bramkę więcej, niż rywal i z takim nastawieniem wyjdziemy na boisko. W obu tych meczach mieliśmy problemy. W drugim Wisła stworzyła sobie jedną groźną sytuację i zdobyła bramkę. W pierwszym zdobyła bramkę dopiero w 92. minucie spotkania. Wcześniej prowadziliśmy. Oba te mecze mogliśmy wygrać. Mierzymy się jednak z doświadczoną drużyną. Nie możemy też zapominać o tym, że jesteśmy ostatnio w dobrej formie. Do Krakowa nie pojechali z powodu urazów: Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz i Szymon Pawłowski. Natomiast Łukasz Trałka pauzuje za kartki.

Prognoza: Oba bezpośrednie spotkania w tym sezonie kończyły się wynikami 1:1. Dodatkowo wszystkie te bramki padały w drugich połowach spotkań. Tym razem spodziewam się podobnego scenariusza. Pierwsza połowa może mieć bardzo spokojny przebieg, gdyż żaden z zespołów nie będzie chciał za bardzo się otworzyć. Druga połowa to już jednak inna historia. W niej już nie będzie żadnej kalkulacji tylko duża ofensywa jednej ze stron, dzięki czemu drugi zespół będzie miał wiele miejsca do kontr.

Typ: Więcej bramek w drugiej połowie. Kurs: 2.02