Wisla K. - Lech P.

30. listopada 2016 22:30, Autor analizy: Mirosław Dudek

Więcej zapowiedzi
pilka nozna polska wisla krakow 002

KTO W PÓŁFINALE? W pierwszym spotkaniu w Poznaniu padł wynik remisowy 1:1. Rezultat ten teoretycznie stawia Wisłę w lepszej sytuacji przed środowym rewanżem, jednak obecna forma poznaniaków musi budzić szacunek. Cztery kolejne zwycięstwa w lidze bez straconego gola i doskonały bilans bramkowy 13:0 mówią same za siebie. Wisła również była na wysokiej fali do spotkania z Pogonią (2:6). Jednak „Biała Gwiazda” bardzo szybko wróciła na właściwe (zwycięskie) tory i pewnie pokonała w ostatniej kolejce Arkę (5:1). Kto zagra w półfinale?

Wisła Kraków – mogłoby się wydawać, że Wisła będzie bronić rezultatu z pierwszego spotkania, ale wynik 1:1 jest bardzo niebezpieczny. Trener Kmiecik odniósł się do tej sytuacji: Będziemy chcieli grać w piłkę, a nie bronić się, gdyż bywa to zgubne. Jeśli drużyna jest zepchnięta do defensywy, często popełnia błędy i w konsekwencji traci bramkę. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i musimy zrobić wszystko, żeby awansować do półfinału. To dla nas ważny mecz. Można powiedzieć, że jest to przedwczesny finał. Uważam jednak, że jeśli podtrzymamy formę z ligowej gry z Arką Gdynia to sprawimy kibicom sporo radości. Chcemy zabezpieczyć środek pola i utrzymywać się przy piłce. Wisła w spotkaniu z Arką i powrocie do gry kilku podstawowych zawodników pokazała wielką siłę. Sytuację kadrową przedstawił szkoleniowiec Wisły: Guzmics i Ondrasek dzisiaj trenowali już razem z drużyną, ale ich występ zarówno w jutrzejszej rywalizacji, jak i w sobotniej potyczce z Lechią jest wykluczony. Możliwe, że wrócą do kadry na spotkanie z Cracovią. Muszą jednak powalczyć o miejsce w składzie, ponieważ inni zawodnicy ostatnio udowodnili, że potrafią grać.

Lech Poznań – zespół z Poznania coraz lepiej rozumie filozofię prowadzenia zespołu przez Chorwata, Bjelicę. Ostatnie dziesięć spotkań w lidze i pucharach to tylko jedna i to bardzo pechowa porażka w Warszawie z Legią (1:2). Chorwacki trener tak przedstawił najbliższe spotkanie: Uważam, że przed rewanżem szanse na awans są wyrównane. W tym momencie ani jedna ani druga drużyna nie ma gwarancji, że zagra w półfinale. Wiemy, że musimy w Krakowie wygrać, strzelić jedną bramkę więcej, niż rywal i z takim nastawieniem wyjdziemy na boisko. W obu tych meczach mieliśmy problemy. W drugim Wisła stworzyła sobie jedną groźną sytuację i zdobyła bramkę. W pierwszym zdobyła bramkę dopiero w 92. minucie spotkania. Wcześniej prowadziliśmy. Oba te mecze mogliśmy wygrać. Mierzymy się jednak z doświadczoną drużyną. Nie możemy też zapominać o tym, że jesteśmy ostatnio w dobrej formie. Do Krakowa nie pojechali z powodu urazów: Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz i Szymon Pawłowski. Natomiast Łukasz Trałka pauzuje za kartki.

Prognoza: Oba bezpośrednie spotkania w tym sezonie kończyły się wynikami 1:1. Dodatkowo wszystkie te bramki padały w drugich połowach spotkań. Tym razem spodziewam się podobnego scenariusza. Pierwsza połowa może mieć bardzo spokojny przebieg, gdyż żaden z zespołów nie będzie chciał za bardzo się otworzyć. Druga połowa to już jednak inna historia. W niej już nie będzie żadnej kalkulacji tylko duża ofensywa jednej ze stron, dzięki czemu drugi zespół będzie miał wiele miejsca do kontr.

Typ: Więcej bramek w drugiej połowie. Kurs: 2.02

Piłka nożna » Polska - puchar

Pilka nozna | Polska - puchar

mecz awans ilosc bramek spotkanie/ilosc bramek spotkanie/1.pol. ilosc bram... podwojna szansa 1.polowa 1.polowa ilosc bramek 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.polowa dokladna ilosc bra... 1.druzyna strz.gola 2.druzyna strz.gola obie druzyny strz.gola spotkanie/obie druzyny strz... obie druzyny strzela bramke... handicap 0:1 handicap 1:0 handicap 0:2 handicap 2:0 spotkanie bez remisu 1.polowa/koniec 1.druzyna zdobedzie bramek 2.druzyna zdobedzie bramek przedzial bramek 1.druzyna il.bramek 2.druzyna il.bramek 1.bramka 1. bramka-minuta 1.bramka-minuta 1.druzyna 1.bramka-minuta 2.druzyna 1.bramka-minuta 1.bramka/koniec 2.polowa 2.polowa ilosc bramek 2.pol. 1.druzyna dokladna i... 2.pol. 2.druzyna dokladna i... 2.polowa dokladna ilosc bra... 1.polowa/2.polowa polowa z wieksza il.bramek dokladna ilość bramek 1.druzyna dokladna ilość br... 2.druzyna dokladna ilość br... dokladny wynik 1.pol. dokladny wynik 2.pol. dokladny wynik padnie bramka - minuta nie padnie bramka - minuta 0-15 minuta spotkania 0-30 minuta spotkania 0-60 minuta spotkania 0-75 minuta spotkania padnie bramka w 1.pol. padnie bramka w 2.pol. 1.druzyna strz.gola w obu p... 2.druzyna strz.gola w obu p... 1i2 druz.strz.gola w obu po... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1.druzyna strz.gola w 1.pol... 2.druzyna strz.gola w 1.pol... 1.druzyna strz.gola w 2.pol... 2.druzyna strz.gola w 2.pol... 1.druzyna wygra do zera 2.druzyna wygra do zera 1.druzyna wygra obie polowy 2.druzyna wygra obie polowy