Japonia-Norwegia

19. stycznia 2017 22:00, Autor analizy: Mirosław Dudek

Więcej zapowiedzi
pilka reczna 002

JAPOŃSKA NIESPODZIANKA. Zespół Japonii mimo kompletu porażek jest pozytywnym zaskoczeniem tych mistrzostw. Kompletnie nieznana drużyna z zawodnikami, o słabych warunkach fizycznych pokazała, że taktyką, walką i ogromnym zaangażowaniem można wiele osiągnąć. Norwegia natomiast po efektownym zwycięstwie nad Brazylią (39:26) praktycznie zapewniła sobie awans z drugiego miejsca w grupie i jednocześnie potwierdziła swoje wysokie aspiracje w tym turnieju. Czy Japonia po raz kolejny utrudni życie mocniejszemu rywalowi?

Japonia – zespół z Azji pokazuje się na tym turnieju z bardzo dobrej strony. Widać, że w tym kraju coraz mocniej stawia się na piłkę ręczną i w najbliższych latach efekty tej pracy mogą być bardzo duże. Po przegranym spotkaniu z naszą reprezentacją trener Antonio Ortega powiedział: Walczyliśmy i byliśmy w tym meczu przez sześćdziesiąt minut. Po przerwie nie mogliśmy już jednak biegać. A że nie jesteśmy zbyt wysocy, to mieliśmy problemy w ataku pozycyjnym. Do tego doszły trzy czy cztery pomyłki w defensywie, bo zwykle bronimy lepiej. Jestem jednak dumny z walki.

Norwegia - Po efektownym zwycięstwie nad Brazylią wypowiedział się Bjarte Myrhol: Nasz plan gry był bliski perfekcji. Wiedzieliśmy, że jeśli zaczniemy ten mecz w niesamowitym tempie, to rywale będą mieli później problemy. Właśnie tak się stało. Po przerwie Brazylijczycy nie mieli już sił i dlatego wygraliśmy tak gładko. Norwegia pokazuje na tym turnieju, że w fazie pucharowej żaden rywal nie będzie im straszny, co zresztą potwierdził Bjarte Myrhol: W ogóle się tym nie przejmuję. Myślę, że każdy przeciwnik będzie groźny i do każdego będzie trzeba podejść z respektem. Mamy drugie miejsce, tego chcieliśmy. Teraz naszym celem jest powrót do hotelu i odpoczynek. Później pomyślimy, co dalej.

Prognoza: Dla Norwegii ten mecz będzie miał tak naprawdę drugorzędne znaczenie. Pewne drugie miejsce, a w najbliższych dniach kolejne spotkanie w fazie pucharowej, więc na pewno trener Berge da odpocząć najbardziej zmęczonym zawodnikom. Dla Japonii będzie to kolejna szansa na pokazanie się szerszej widowni, i dlatego spodziewam się z ich strony kolejnego zaciętego spotkania. Myślę, że Japonia nie przegra tego spotkania różnicą wyższą niż 6 goli.

Typ: Japonia handicap +6,5. Kurs: 1,74