Premier League: EKSPERT

Premier League

Wraz ze startem Premier League w ofercie Fortuny pojawi się Ekspert na spotkania najwyższej ligi angielskiej. Bonus startowy Eksperta wynosi 1 000zł, przyrost, czyli kwota o jaką zostanie powiększony Bonus w następnej kolejce, w przypadku gdy w poprzedniej kolejce nie było trafnie wytypowanego kuponu, wynosi 5 00zł, a maksymalny bonus to 5 000zł.

Więcej szczegółów na temat zakładów Ekspert można znaleźć w dziale Produkty.

Pilka nozna | 1.Anglia

W tych rozgrywkach można typować na jednym kuponie zdarzenia z jednego meczu np.: kto wygra lub ile padnie bramek lub który zawodnik strzeli gola ORAZ liczbę żółtych kartek ORAZ liczbę rzutów rożnych ORAZ liczbę spalonych

mecz ilosc bramek spotkanie/ilosc bramek spotkanie/1.pol. ilosc bram... podwojna szansa 1.polowa 1.polowa ilosc bramek 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.polowa dokladna ilosc bra... 1.druzyna strz.gola 2.druzyna strz.gola obie druzyny strz.gola spotkanie/obie druzyny strz... obie druzyny strzela bramke... spotkanie bez remisu 1.polowa/koniec 1.druzyna zdobedzie bramek 2.druzyna zdobedzie bramek przedzial bramek 1.druzyna il.bramek 2.druzyna il.bramek 1.bramka 1. bramka-minuta 1.bramka-minuta 1.druzyna 1.bramka-minuta 2.druzyna 1.bramka-minuta 1.bramka/koniec 2.polowa 2.polowa ilosc bramek 2.pol. 1.druzyna dokladna i... 2.pol. 2.druzyna dokladna i... 2.polowa dokladna ilosc bra... 1.polowa/2.polowa polowa z wieksza il.bramek 1.druzyna dokladna ilość br... 2.druzyna dokladna ilość br... dokladny wynik 1.pol. dokladny wynik 2.pol. dokladny wynik padnie bramka - minuta nie padnie bramka - minuta 0-15 minuta spotkania 0-30 minuta spotkania 0-60 minuta spotkania 0-75 minuta spotkania padnie bramka w 1.pol. padnie bramka w 2.pol. 1.druzyna strz.gola w obu p... 2.druzyna strz.gola w obu p... 1i2 druz.strz.gola w obu po... 1.druzyna strz.gola w 1.pol... 2.druzyna strz.gola w 1.pol... 1.druzyna strz.gola w 2.pol... 2.druzyna strz.gola w 2.pol... 1.druzyna wygra do zera 2.druzyna wygra do zera 1.druzyna wygra obie polowy 2.druzyna wygra obie polowy 1.druzyna wygra przynajmnie... 2.druzyna wygra przynajmnie...

2018-02-19, Autor analizy: Mirosław Dudek

POWTÓRKA Z FINAŁU 2013. W V rundzie Pucharu Anglii tradycyjnie nie zabrakło niespodzianek. Największą z nich był remis Tottenhamu na stadionie Rochdale 2:2. Koguty uwielbiają w delegacjach remisować właśnie 2:2 – to ich trzeci taki wynik z rzędu i nie robi The Spurs żadnej różnicy, czy grają na wyjeździe z Liverpoolem, Juventusem, czy też Rochdale. Dziś rozegrany zostanie ostatni mecz V rundy (oczywiście z wyjątkiem powtórek), w którym Wigan podejmie Manchester City. Trudno w tym przypadku nie odnieść się do ostatniej potyczki pomiędzy tymi klubami w FA Cup, ponieważ był to finał tych rozgrywek z przed pięciu lat i wówczas górą byli piłkarze Wigan 2:1. Lekceważyć The Latics absolutnie nie wolno – u siebie wygrali 6 meczów z rzędu w Pucharze Anglii, w tym trzykrotnie mając za rywali kluby z Premier League (Crystal Palace, Bournemouth i West Ham). Zwycięzca tej konfrontacji w ćwierćfinale zagra u siebie ze Southampton.

Rochdale-Tottenham

2018-02-17, Autor analizy: Mirosław Dudek

KOGUTY NA FALI. Tottenham notuje kapitalną serię rezultatów w starciach przeciwko klubom z najwyższej półki. Spurs pokonali u siebie Manchester United 2:0 i Arsenal 1:0, oraz zremisowali na wyjeździe z Liverpoolem i Juventusem po 2:2. Te znakomite występy świetnie wpływają na poczucie pewności siebie w obozie Kogutów. W niedzielę Tottenham zagra przeciwko klubowi z innego piłkarskiego świata, aniżeli powyżej wymieniani rywale. Tym razem podopieczni Mauricio Pochettino zmierzą się z klubem będącym na dnie III ligi angielskiej – Rochdale. Każdy inny wynik, aniżeli zwycięstwo Kogutów należałoby rozpatrywać w kategoriach sensacji. Tottenham nie wygrał żadnego trofeum od 10 lat i z pewnością Puchar Anglii jest traktowany w tym klubie bardzo poważnie.

Huddersfield-Man.Utd

UNIKNĄĆ POWTÓRKI. Manchester United już w tym sezonie powracał z Huddersfield na tarczy, przegrywając tam w Premier League – teraz trzeba zrobić wszystko, aby uniknąć ponownej wpadki. Warto też uniknąć powtórki tego meczu, ponieważ kalendarz jest bardzo napięty, a sezon wchodzi w decydującą fazę. Optymizm fani Manchester United mogą czerpać z meczu rozegranego przed dwoma tygodniami na Old Trafford, kiedy to Czerwone Diabły zdominowały spotkanie z Terierami i pewnie ich ograły 2:0. To będzie czwarta konfrontacja pomiędzy tymi klubami w Pucharze Anglii, dwa razy górą był Manchester United, po raz ostatni w tych rozgrywkach Huddersfield z United zmierzyli się w roku 1963 i mecz zakończył się wiktorią Czerwonych Diabłów na Old Trafford 5:0.

W.B.A.-Southampton

2018-02-16, Autor analizy: Mirosław Dudek

AFERA W OBOZIE DROZDÓW. West Bromwich wykorzystał przerwę w rozgrywkach ligowych i wybrał się na obóz do Hiszpanii, a tam, – jak głosi komunikat klubu „procedury dyscyplinarne” zostały złamane przez czwórkę doświadczonych graczy, którzy raczej powinni świecić przykładem – są to Jonny Evans, Gareth Barry, Jake Livermore i Boaz Myhill. W sobotę czerwona latarnia Premier League zagra z innym klubem ze strefy spadkowej – Southampton. Te dwa kluby zagrały ze sobą przed dwoma tygodniami w Premier League i wówczas górą byli goście (3:2). Czy West Bromwich stać na wzięcie rewanżu?

Brighton-Coventry

PRZEPAŚĆ W HIERARCHII. Te kluby zagrają ze sobą po raz pierwszy od grudnia 2011 roku, wówczas Coventry i Brighton grały mecze ligowe w Championship. Dziś te ekipy dzieli bardzo dużo w hierarchii angielskiego futbolu. Brighton to 14-ty klub elitarnej Premier League, Coventry gra na IV-poziomie ligowym i zajmuje tam 9-te miejsce, wciąż marząc, aby załapać się do barażów o League One. Brighton nie grał w najwyższej klasie rozgrywek od ponad 30 lat, ale kiedy po raz ostatni tam występował, zanotował też świetny sezon w FA Cup – zagrał w wielkim finale, ale tam uległ Manchesterowi United (0:4 w powtórzonym meczu).

Sheffield W.-Swansea

CARVALHAL POWRACA NA HILLSBOROUGH. W grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia Sheffield Wednesday zwolnił Carlosa Carvalhala i wydawało się, że portugalski szkoleniowiec będzie miał trudności ze znalezieniem nowej posady. Tymczasem sprawy przybrały dla niego nieoczekiwany i nader korzystny obrót – dostał szansę prowadzenia klubu z Premier League! Zgłosiła się po niego będąca wówczas na dnie tabeli Swansea i ruch ten okazał się strzałem w „10” włodarzy z Liberty Stadium. Łabędzie już wydostały się ze strefy spadkowej i szanse na uratowanie Premier League dla Swansea rysują się w optymistycznych barwach. Czy grając ze swoim nowym klubem na Hillsborough Carlos Carvalhal boleśnie da odczuć działaczom Sów jaki błąd zrobili?

Cardiff-Bolton

2018-02-13, Autor analizy: Mirosław Dudek

BEZ KOMPROMISÓW. Cardiff i Bolton mają kompletnie inne cele w tym sezonie. Klub z południowej Walii zajmuje 4-te miejsce w tabeli i traci 4 punkty do wicelidera Aston Villi, która jest teraz na pozycji dającej podopieczni awans do Premier League, z drugiej strony ma sześć punktów przewagi nad siódmym Preston, który jest w tej chwili poza strefą barażową. Bolton ma zupełnie inne problemy, zajmuje osiemnaste miejsce i ma tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Mecze pomiędzy tymi klubami są bezkompromisowe – żadne z 20 ostatnich spotkań nie zakończyło się remisem. Czy dziś też poznamy zwycięzcę?

Chelsea - W.B.A.

2018-02-11, Autor analizy: Mirosław Dudek

KRYZYS W CHELSEA. To już nie jest pojedyncza wpadka. Chelsea jest w kryzysie. Przegrać dwa kolejne mecze różnicą minimum trzech bramek i to z dużo niżej notowanymi rywalami (0:3 z Bournemouth i 1:4 z Watford ) to wstyd dla wciąż urzędującego mistrza Anglii. Chelsea wygrała tylko 2 z dziesięciu meczów o stawkę w roku 2018! Antonio Conte wygląda na człowieka, który stracił panowanie nad szatnią The Blues, a piłkarze Chelsea nie są gotowi poświęcać się dla swego menadżera. W tej chwili pytanie zasadne chyba brzmi – czy włoski szkoleniowiec dotrwa do końca sezonu na Stamford Bridge? W poniedziałek Chelsea będzie gościć outsidera – West Bromwich i przy obecnej dyspozycji The Blues wszystko w tym meczu jest możliwe.

Southampton - Liverpool

2018-02-10, Autor analizy: Mirosław Dudek

VAN DIJK WRACA NA ST.MARY’S. Virgil Van Dijk powraca na stadion Southampton po transferze za 75 milionów funtów na Anfield i wątpliwe, aby mógł liczyć tam na ciepłe przyjęcie. Mówi się, że Southampton to szkółka piłkarska Liverpoolu. Coś w tym jest. W ostatnich trzech sezonach aż sześciu Świętych zostało Czerwonymi za łączną sumę 172,5 miliona funtów. W jednym z portali przeczytałem takie zdanie – piłkarz Southampton, który strzeli gola, lub zabłyśnie w niedzielnym meczu z pewnością w przyszłym sezonie zagra na Anfield. Fani Świętych z pewnością nie przepadają za Liverpoolem, a zwycięstwo nad The Reds smakowałoby na St.Mary's Stadium wyjątkowo.

Newcastle - Manch.Utd.

RAFA KONTRA JOSE. Trudno przy okazji meczu Newcastle –Manchester United nie odwoływać się do przeszłości. W sezonach 1995/96 i 1996/97 Newcastle i Manchester United rywalizowały ze sobą o tytuł , a w pierwszym z tych sezonów Newcastle miał dwucyfrową przewagą nad United, ale to Czerwone Diabły zdobyły tytuł. To także okazja, aby przypomnieć rywalizację Rafy Benitez i Jose Mourinho z lat 2004-2007, kiedy pierwszy z nich prowadził Liverpool, a drugi Chelsea i mecze pomiędzy tymi klubami w Champions League. Jose Mourinho 6 razy odwiedzał St.James' Park i nigdy tu jeszcze nie wygrał. Czy w niedzielę odczaruje ten obiekt prowadząc Czerwone Diabły?