Czas
Kursy
1.01
1000
Zimowe Igrzyska Olimpijskie - jakie są szanse Polaków?


Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 - Co trzeba wiedzieć? Jakie są szanse Polaków?

Dopiero co zakończyły się letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio, a w sportowym świecie już mówi się i czeka na nadchodzące wielkimi krokami Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Od 4-20 lutego 2022 roku wszyscy będą obserwować zmagania zawodników w piętnastu różnych zimowych dyscyplinach sportowych. W których sportach Polacy mają największe szanse na medal oraz co trzeba wiedzieć o zbliżającej się zimowej Olimpiadzie? 

Kiedy rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie?

Zimowe Igrzyska Olimpijskie będą trwać od 4 do 20 lutego 2022 roku.

Gdzie odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022?

Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Pekinie. Tym sposobem stolica Chin stanie się pierwszym miastem w historii, które było gospodarzem zarówno Letnich (w 2008 roku) jak i Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Ile dyscyplin będzie można zobaczyć na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich?

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie będziemy kibice będą mogli zobaczyć zawodników rywalizujących w 15 różnych dyscyplinach. Poniżej oferta zakładów:


Gdzie oglądać Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022?

Zimowe Igrzyska Olimpijskie będzie można śledzić na żywo na antenach Eurosportu oraz telewizji TVP, jak i w serwisie Player.pl. 

Gdzie obstawiać Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022?

Najszerszą ofertę prematch i live na wydarzenia związane z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi znajdziesz na Fortunie. Przy zawodach możesz obstawiać: kto wygra, kto stanie na podium, kto wygra bezpośredni pojedynek H2H, miejsce danego zawodnika w konkursie. Fortuna posiada również jedną z najlepiej rozbudowanych ofert live na sporty zimowe.

Polacy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018?

Na Zimowych Igrzyskach Olimpiskich w Pjongczang Polacy zdobyli dwa medale, które wpadły w ręce skoczków narciarskich. Złoto na dużej skoczni zdobył Kamil Stoch, natomiast w drużynie nasi skoczkowie zajęli trzecie miejsce, co dało im brązowy medal. 

Polacy - szanse medalowe

  • Kamil Stoch - choć sezon dla polskich skoczków rozpoczął się bardziej niż słabo jest to niewątpliwie osoba, w której Polscy kibice pokładają największe nadzieje jeżeli chodzi o medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Stoch będzie bronił złota zdobytego w 2018 roku w Korei Południowej. Choć im starszy to nadzieje związane z jego skokami w 2022 roku nie maleją. Co więcej mogą być to ostatnie Igrzyska dla Kamila i na pewno będzie chciał zaprezentować się jak najlepiej. 
  • Dawid Kubacki - Drugi z naszych skoczków, w którego medal mocno wierzą Polscy kibice. Stabilna forma przez ostatnie kilka lat ma być kluczem do sukcesu w Pekinie. Sezon tak jak pozostali Polscy skoczkowie rozpoczął, co by tu nie mówić, słabo. Aczkolwiek nie obrazilibyśmy się gdyby na Olimpiadzie Zimowej nadszedł pik formy Dawida. 
  • Drużyna skoczków narciarskich - Trzecie miejsce na poprzednich Igrzyskach. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zdecydowanie tym razem liczymy na więcej. Choć ten sezon nie idzie po myśli naszych skoczków będzie to prawdopodobnie ostatnie tango w tym składzie, chcielibyśmy aby zostało zakończone na najwyższym stopniu podium.
  • Natalia Maliszewska - Wicemistrzyni świata z roku 2018 i mistrzyni Europy z roku 2019 w short tracku na 500 metrów. W swojej koronnej konkurencji, w klasyfikacji generalnej zajęła 3 miejsce, lecz do ostatnich zawodów była w grze o najwyższy stopień podum. Stawiane są wobec niej wielkie oczekiwania. Maliszewska wydaje się mieć największe szanse medalowe ze wszystkich Polaków. Bardzo mocno trzymamy kciuki za złoty przejazd w wykonaniu Maliszewskiej. 
  • Andżelika Wójcik - Rewelacja obecnego sezonu w łyżwiarstwie szybkim na 500 metrów. Jako druga Polka w historii wygrała zawody Pucharu Świata w Salt Lake City bijąc rekord Polski, parokrotnie również plasowała się tuż za podium. Coraz lepsza forma stawia Polkę w roli kogoś kto może zagrozić faworytom biegu na 500 metrów i zdobyć medal.
  • Maryna Gąsienica-Daniel - Po najlepszym sezonie w historii polskiego narciarstwa alpejskiego, możemy chyba śmiało powiedzieć, że po długich latach posuchy w końcu narodziła się gwiazda. Po bardzo regularnym sezonie 2020/2021 w wykonaniu Maryny Gąsienicy-Daniel sama zawodniczka nie ukrywa, że celem na Igrzyska w Pekinie będzie pierwsze w karierze podium. Szczerze? Nie możemy się już doczekać jak nasza zawodniczka zaprezentuje się na tak wielkiej imprezie jaką niewątpliwe są Zimowe Igrzyska Olimpijskie.
  • Snowboardziści Michał Nowaczyk i Oskar Kwiatkowski - Kilka miejsc na podium w Pucharze Świata, czy to wystarczy by któryś z panów zdobył medal? Duże nadzieje wiąże z tym prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Jak dobrze wiemy Igrzyska Olimpijskie rządzą się swoimi prawami, tak więc wszystko się może wydarzyć. 
  • Monika Hojnisz-Staręga - Niestety nasi biatloniści w tym sezonie, tak samo jak skoczkowie, mają trochę problemów by złapać równą, dobrą formę. Nadzieje tutaj pokładamy w doświadczonej zawodniczce. W roku 2020 Hojnisz-Staręga regularnie plasowała się w czołowej 10 Pucharu Świata oraz zajęła 4 miejsce na Mistrzostwach Świata. Jak sama mówi do Pekinu chce jechać po medal i zrobi wszystko co w jej mocy by go zdobyć. 


Więcej ciekawych artykułów przeczytasz na naszym 
blogu.