Czas
Kursy
1.01
1000

Arsenal - Everton

19.05.2024 17:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

Zapowiedzi

17.6.2024

pic

PERFEKCYJNI NA FINISZU. To niesamowite, ale Arsenal wygrywał w ostatnich 12 latach ostatni mecz sezonu. Prawdopodobnie ta seria zostanie przedłużona, wszak The Gunners wciąż mają szanse na mistrzostwo Anglii. Jednak, aby tak się stało muszą liczyć na potknięcie Manchester City. Ostatnim rywalem w tym sezonie będzie Everton. Dojdzie więc do spotkania dwóch klubów, które najdłużej, nieprzerwanie grają w najwyższej klasie rozgrywek. The Toffees przyjeżdżają na Emirates Stadium w doskonałych nastrojach, dzięki znakomitej postawie na finiszu rozgrywek zapewnili sobie utrzymanie, a gdyby nie odjęte punkty Everton zakończyłby sezon w środku tabeli. 

Arsenal   – drobnego uraz podczas meczu z Manchester United doznał Bukayo Saka, poza nim Mikel Arteta ma do dyspozycji wszystkich graczy.

Everton   – niepewny jest udział w tym meczu Andre Gomesa. Kontuzjowani są Jack Harrison, Nathan Patterson, Vitalij Mykolenko i Dele Alli.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Arsenal wygrał 101 z 205 meczów w najwyższej klasie rozgrywek przeciwko The Toffees. To rekordowe osiągnięcie w konfrontacjach klubów angielskich w najwyższej klasie rozgrywek.

·       Everton wygrał tylko 2 z 31 meczów na terenie Kanonierów w Premier League (2-5-24).

·       Arsenal odniósł 27 zwycięstw w tym sezonie, to ich rekord w Premier League. W całej historii Kanonierzy mieli tylko 2 razy więcej wygranych w jednym sezonie – 29 (1970/71) i 28 (1930/31).

·       The Gunners w tym sezonie potrafili aż 18 razy zachować czyste konto, to najlepszy rezultat od kampanii 1998/99.

·       Everton nie wygrał żadnego z 11-tu ostatnich meczów wyjazdowych, ta seria trwa od grudnia i wygranej 2:0 w Burnley.

·       Jakkolwiek od początku kwietnia tylko Manchester City, Arsenal i Chelsea zdobyły więcej punktów aniżeli Everton.

 

Prognoza: Arsenal to świetna młoda drużyna z perspektywami, prowadzona przez znakomitego młodego szkoleniowca. Prawdopodobnie jednak drugi rok z rzędu będzie musiała zadowolić wicemistrzostwem Anglii. Wypada mieć nadzieję, że ten fakt, nie odbije się mentalnie na postawie Kanonierów w następnym sezonie. W niedzielę trudno oczekiwać innego rezultatu, aniżeli zwycięstwa gospodarzy. Piszę to mając na uwadze fantastyczny finisz Evertonu i kapitalną pracę wykonaną przez Seana Dyche'a. Arsenal imponował grą w defensywie, potrafił w tym sezonie zachować czyste konto 18 razy, cztery z pięciu ostatnich zwycięstwo odniósł bez straty gola. Postawię, że i tym razem The Gunners nie dadzą sobie wbić gola. Proponowane typy: obie drużyny strzelą gola, opcja NIE – kurs 1,68/Bet Builder: obie drużyny strzelą gola – NIE i wygra Arsenal, kurs 1,94.