Czas
Kursy
1.01
1000

Chelsea - Bournemouth

19.05.2024 17:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

Zapowiedzi

17.6.2024

pic

MOCNY FINISZ. Chelsea wygrała 2:1 w Brighton i po raz pierwszy w tym sezonie wskoczyła do TOP6. Jest nawet możliwość, że The Blues zakończą rozgrywki na piątym miejscu, ale to scenariusz mało prawdopodobny, Chelsea musi wygrać z Bournemouth, ale też potrzebuje przegranej Tottenhamu z  Sheffield Utd, a to takiego blamażu Koguty chyba nie dopuszczą. The Blues notują świetny finisz, wygrali 4 mecze z rzędu, a tak dobrze nie było od marca 2022 roku. Wisienki przegrały 2 ostatnie mecze, ale i tak pierwszy sezon pod wodzą Andoniego Iraoli można uznać za bardzo udany. 

Chelsea   – zawieszony jest Reece James. Kontuzjowani są Enzo Fernandez, Carney Chukwuemeka, Robert Sanchez, Mychailo Mudryk i Romeo Lavia.

Bournemouth   – do gry powinien być gotowy Romain Faivre. Po zawieszeniu powraca Milos Kerkez. Kontuzjowany Luis Sinisterra. Niepewny jest udział w tym meczu Chrisa Mephama.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Trzy z czterech zwycięstw Bournemouth nad Chelsea w Premier League zostało odniesione na Stamford Bridge.

·       Odkąd Wisienki zadebiutowały w Premier League w sezonie 2015/16, tylko Manchester City i Liverpool wygrywały częściej na Stamford Bridge.

·       Chelsea może wygrać piąty mecz Premier League z rzędu po raz pierwszy od marca 2022 roku.

·       Cole Palmer strzelił 16 bramek w tym sezonie na Stamford Bridge i wyrównał rekord klubowy należący do Didiera Drogby i Franka Lamparda.

·       Bournemouth ustanowił już klubowy rekord 48 punktów w jednym sezonie Premier League.

·       Podopieczni Andoniego Iraoli zdobyli tylko 2 punkty w 11 meczach grając przeciwko klubom z TOP6 (0-2-9).

 

Prognoza: Chelsea jest na fali, notuje mocny finisz i prawdopodobnie zakończy sezon w TOP6. Bournemouth też ma o co grać, wszak zwycięstwo tutaj, przy jednoczesnej stracie punktów przez Brighton w meczu z Newcastle, da Wisienkom miejsce w górnej części tabeli. Dla mnie mocnym faworytem jest tutaj Chelsea, która może zaliczyć piąte zwycięstwo Premier League z rzędu. Postawię także na gole. W 11 z 12 ostatnich spotkań z udziałem The Blues padały wyniki powyżej 2,5 gola i sama Chelsea zdobywała w tych meczach minimum 2 bramki. Z drugiej strony Bournemouth tylko 2 razy w tym sezonie nie potrafił zdobyć bramki w meczach wyjazdowych. Proponowane typy: Chelsea z handicapem -1,5 gola, kurs 1,97/Bet Builder – Chelsea wygra i obie drużyny strzelą gola 2,05.